sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

PKP Ełk: miliony na tory

Pół miliarda złotych na kolej na Warmii i Mazurach

Ponad pół miliarda złotych przeznaczono na usprawnienie podróży koleją po Warmii i Mazurach. Czas przejazdu między Szczytnem a Ełkiem ma się skrócić o 70 minut.

 

Pociągi pasażerskie pojadą tam nawet 120 km/h, a składy towarowe – 80 km/h. Między Działdowem i Olsztynem – podróż będzie szybsza o 10 minut. Również szybciej pojedziemy na linii Nidzica – Olsztyn i Działdowo – Nidzica – do 140 km/h. Planowana jest wymiana torów i 57 rozjazdów oraz urządzeń sterowania ruchem m.in. na stacjach Spychowo, Drygały i Pisz. Przebudowanych zostanie prawie 150 przejazdów kolejowo – drogowych.

Rewitalizacja obejmie w sumie 330 obiektów m.in. mosty i wiadukty kolejowe. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg i do 2020 roku planują wykonać prace za ponad 564 mln zł. z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Projekty będą realizowane w formule "Projektuj i Buduj". Podpisanie umów planowane jest na koniec 2017 roku.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.