Kultura i rozrywka

Piwnica Pod Baranami

13 października 2013 r.
(niedziela)
godz. 19.00
sala ZEBRA
Ełckiego Centrum Kultury
koncert siedzący - miejsca nienumerowane
bilet: 80 / 90 zł
(przedsprzedaż / w dniu koncertu)


To nie zwykły kabaret, to symbol Krakowa. Piwnica była dla kilku pokoleń Polaków krainą wolności i zarazem magii. Wciąż jest wspólnotą aktorów, muzyków i piosenkarzy, wciąż proponuje nowe programy, wciąż przyciąga publiczność. Wśród eleganckiej publiczności na widowni nie brakuje znanych twórców życia artystycznego i publicznego nie tylko z Krakowa. Każdy koncert w wykonaniu artystów kabaretu Piwnica Pod Baranami jest wielkim wydarzeniem artystycznym. Przybywają na nie  ludzie z całej Polski i z zagranicy. A magnesem dla nich są jak zwykle; niepowtarzalna atmosfera, surrealistyczny humor, liryka , wspaniałe pieśni kompozytorów „piwnicznych”: Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Nowaka, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, Adriana Konarskiego, Stanisława Radwana, Tomasza Kmiecika, Pawła Pierzchały i innych. Muzykę z wielkim powodzeniem piszą sami „piwniczni artyści” jak: Piotr „Kuba” Kubowicz, Dorota Ślęzak, Tamara Kalinowska, Agata Ślazyk.

Występują nadal trzy pokolenia  „Piwniczan”. Są artyści związani z Piwnicą… od jej zarania: Mieczysław Święcicki/książę nastroju/, Tadeusz Kwinta, Miki Obłoński, pokolenie średnie: Tamara Kalinowska, Ola Maurer, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Leszek Wójtowicz, Michał Półtorak, Krzysztof Janicki,  Piotr Kubowicz, Jerzy Odrowąż Wysocki i ci najmłodsi: Agata Ślazyk, Beata Czernecka, Kamila Klimczak, Maciej Półtorak, Agata Półtorak, Michał Chytrzyński  i inni.
Na Wielki Jubileusz Piwnicy Pod Baranami przygotowano koncert: :”Rozrywka w naszych czasach lekarstwem na wszystko”. W programie wiele premierowych piosenek, specjalnie przygotowanych oraz niezapomniane hymny „piwniczne”. Nie zabraknie oczywiście łagodnej satyry, oraz licznych niespodzianek

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.