środa, 5 października 2022

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 3248 wyświetleń

PiS złoży projekt ustawy o przesunięciu wyborów

Zaraz po sejmowych wakacjach, we wrześniu, do Sejmu trafi projekt ustawy o przesunięciu wyborów samorządowych - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM.

 

 

PiS, zgodnie z wcześniejszym zapowiedziami, zaproponuje, żeby wybór władz lokalnych przenieść z jesieni 2023 na wiosnę 2024 roku, aby nie przeprowadzać ich w podobnym czasie co wyborów do Sejmu i Senatu. 

 

 

Decyzja już ostatecznie zapadła - usłyszał nieoficjalnie od członków rządu dziennikarz RMF FM. Co prawda trwają jeszcze uzgodnienia, ale dotyczą szczegółów ustawy. Projekt ma trafić do Sejmu zaraz po, dosyć długich w tym roku, politycznych wakacjach, czyli na początku września.

 

Nie ma co dłużej czekać - mówią ministrowie. Dokładnie miesiąc temu Kancelaria Prezydenta wysyłała sygnały, że nowelizacje prawa wyborczego mogą spotkać się z wetem. Nawet politycy PiS-u przyznawali wtedy, że środowisko Andrzeja Dudy zostało pominięte przy dyskusji o pomyśle.

 

 

W ustawie - według deklaracji na dziś - mają znaleźć się wyłącznie zapisy o wydłużeniu kadencji samorządów, najpewniej o pół roku, ale bez jakichkolwiek zmian w systemie wyborczym i zasadach głosowania.

 

Przeciwnikami przesunięcia wyborów są opozycyjni samorządowcy oraz część kontytucjonalistów, którzy uważają, że głosowanie można odkładać jedynie w wyjątkowych sytuacjach. 

 

Cała rozmowa na RMF24.pl.

środa, 5 października 2022

COVID-19. Raport zakażeń - 29.09-5.10.2022

Komentarze (16)

Czyżby przygotowania do ingerencji w celu odpowiednich wyników..?

Dobrze i kilka miesięcy pożreć przy darmowym korycie.

Liga rzadzi, liga radzi, liga nigdy cie nie zdradzi... a kiedy beda nowe ochlapy- bonusy dla wyborcow?

Tolek masz w 100 procentach rację wiedzą że to ich koniec a tak na marginesie muszą mieć czas na znalezienie nowych posad bo stołeczki polecą

Idźmy na wybory by zmienić ten rząd jedyna nadzieja by żyć godnie

No i dobrze znów będzie można kupić kamienicę w Warszawie za 500 zł razem z lokatorami

No i wreszcie wracamy do władzy na początek przejmemy Media żeby nikt nam nie przeszkadzał potem zobaczymy

do kredytobiorca - ale ile nabrałeś kredytów , ze chcesz zmienić ten Rząd???..i na prawdę żyłeś za komuny godnie ????

Do Ja, zachowuj się poważnie, w towarzystwie jesteś.

Za PO lepiej wam było? Przyjdzie tusk to was oswobodzi będziecie szparagi zbierać i robić na socjal dla Arabów zamkną baltic pipe gazoport mierzeje Wiślana niech niemcy się bogacą PO co nam to wszystko Polak musi być biedny głupi naród

na jesień przygotowana jest kolejna fala "mrozu", która na wiosnę odpuści

Ono, gdzie kupiles wino Tuska? Bo ja wszedzie pytam i szukam i znalesc nie moge- tak szybko schodzi. Wiem nawet dlaczego, poniewaz w TVPis codziennie to wino reklamuja.

Do "Ono": teraz też robię na innych, najmniej dla siebie i swojej rodziny! Ta partia tylko mi zabiera, nigdy niczego od niej nie dostałam, wręcz przeciwnie, jestem ograbiana każdego miesiąca przez całe lata jej rządzenia. Inni przynajmniej nie przeszkadzali i nie "doili'', dawali pracować i żyć.

Ono, napisz pochwal sie dobrobytem w pisowskim raju.

Przeciez pis sam wydluzyl kadencje samorzadów. Teraz beda gaaic pozar ktory sami wywolali?

Za PiS u tylko menele mieli dobrobyt. Klasa średnie pada bo menele i władza dużo kosztuje.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.