niedziela, 26 maja 2024

Kultura i rozrywka

Piknik Country 2006

28-30 lipca 2006 - XXV Festiwal Piknik Country Mrągowo 2006

Jubileuszowy XXV Piknik Country w Mrągowie rozpoczną przeboje country w wykonaniu m.in. Macieja Maleńczuka, Haliny Młynkowej, Ani Wyszkoni. W piątkowy wieczór wystąpią również zespoły, które zapoczątkowały country w Polsce Country Family oraz zespół Babsztyl. Wśród zagranicznych gwiazd zobaczymy Katję Kaye z Niemiec oraz K.C.Williams’a z USA.

Jubileuszowy Festiwal Piknik Country w Mrągowie, który odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2006, będzie z pewnością dużym wydarzeniem muzycznym tego roku w festiwalowym kalendarzu.

Już piątkowy (28 lipca) koncert galowy a w nim GWIAZDY DLA COUNTRY to wielka gratka dla kochających muzykę i dobrą zabawę. Reżyserem tego widowiska jest znany i ceniony reżyser koncertów i widowisk rozrywkowych Bolesław Pawica.

W koncercie galowym zabrzmią wielkie przeboje muzyki country wybrane przez twórcę Pikniku Korneliusza Pacudę oraz Żywą Legendę country Michała Lonstara Łuszczyńskiego.
Gwiazdy muzyki pop Maciej Maleńczuk, Ania Wyszkoni, Halina Młynkova, Bogdan Gajkowski (Kapitan Nemo) oraz Michał Milowicz zaśpiewają wielkie standardy country w nowych countrowych aranżacjach.
Pierwsze kroki na deskach amfiteatru w Mrągowie postawią laureaci Przepustki do Mrągowa, po których wystąpi ze swym recitalem często goszcząca na Pikniku znana i lubiana grupa Babsztyl.
W piątkowy wieczór zobaczymy i usłyszymy po latach legendarny pierwszy polski zespół country Country Family podczas koncertu, w którym LONSTAR (współtwórca i leader grupy) podsumuje swoje pierwsze 25 lat na scenie. W swoim show LONSTAR - Pierwsze 25 lat zgodnie z tytułem zaprezentuje wczoraj, dziś i jutro jego muzyki, a gościnnie obok Country Family wystąpi niemiecka piosenkarka nagrywająca w Nashville - Katja Kaye.
Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru będzie niezwykły niezależny muzyk country K.C. Williams ze Stanów Zjednoczonych, w towarzystwie swojego międzynarodowego 7-osobowego zespołu, w którym każdy z członków odgrywa znaczącą i wyjątkową rolę. K.C. Williams jest autorem większości piosenek, które znalazły się na jego płytach.

Głównym tematem sobotniego koncertu (29 lipca) będzie 25-lecie Pikniku Country w Mrągowie. Koncert uroczyście otworzy Korneliusz Pacuda. Wystąpią: Gang Marcela oraz Tomek Szwed. Odbędą się dwa widowiska muzyczne: "Wspomnienia z 25 lat pikników country w Mrągowie" oraz "Johnny Cash - spacer w Polsce". Wystąpią także zagraniczni goście: Druha Trava z Czech oraz Andy Owens z USA. Wieczór zakończy projekcja filmu "Spacer po linie".

Niedzielny koncert (30 lipca) COUNTRY I OKOLICE to również gwarancja dobrej zabawy. Po typowo countrowym piątku i sobocie będzie to zróżnicowany pod względem muzycznym koncert, który rozpoczną młode zespoły country, po których wystąpią Marysia Gorajska z AWRĄ oraz JUKEBOX. Festiwal Piknik Country w Mrągowie zakończy się w rockowym stylu, wystąpi grupa Łzy oraz Maciej Maleńczuk z zespołem Homo Twist.

Więcej informacji na stronie www.mazury.info.pl

niedziela, 26 maja 2024

Obchody Dnia Strażaka 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.