Kultura i rozrywka

Pierwszy Piknik Naukowy za nami

10 września 2021 r. boisko Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie zapełniły naukowe atrakcje w czterech strefach: naukowej, eksperymentu, zdrowia i zmysłów.

Na dzieci i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji. Wyższa Szkoła Agrobiznesu, Łomżyńskie Forum Samorządowe, nauczyciele szkoły wraz ze swoimi uczniami w tym dniu pozwolili zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia. 

Firmy biorące udział w pikniku: Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol”, ZAKREM, ESTETICON, APTEKA ARNIKA, Drukarnia ECO DRUK pozwoliły zwiedzającym do podjęcia samodzielnej aktywności i nie tylko promowały swoje produkty czy usługi, ale wykorzystały walory swoich zakładów do krótkich prelekcji i rozmów.

Nic tak nie uczy jak nauka wykorzystująca wszystkie zmysły. Nadleśnictwo Rajgród, I Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Powiatowa Policji w Grajewie,  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Szpital Ogólny w Grajewie, Grupa Ratownicza Nadzieja oraz ZS "Strzelec" OSW Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo przekazały społeczności grajewskiej praktyczną naukę przy wykorzystaniu swojego sprzętu.

Na scenie wystąpili uczniowie, solistki z „Kultury Niezależnej”, Seniorzy z Grajewskiego Klubu Seniora oraz Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie”.

Nie można pominąć MOSIR-u i GCK oraz Muzeum Mleka, które są zawsze wsparciem miejskich przedsięwzięć kulturalno- oświatowych.

Piknik w Grajewie był jednym z 24 festynów naukowych odbywających się na terenie subregionu łomżyńskiego. Głównym jego organizatorem było Łomżyńskie Forum Samorządowe, Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, Miasto Grajewo oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie.

 Serdecznie wszystkim dziękujemy.

Link do galerii: 

http://sp4.grajewo.com/pierwszy-piknik-naukowy-w-grajewie-za-nami/

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.