poniedziałek, 20 września 2021

Szczuczyn

  • 3 komentarzy
  • 2471 wyświetleń

Pierwszy mural

Pierwszy mural

Do grona miejscowości ceniących  murale dołącza Szczuczyn. Pierwszy wielkoformatowy obraz powstaje na ścianie szczytowej bloku środkowego "szczuczyńskich trojaczków" przy ul. Kilińskiego. Wkrótce będą kolejne. 

Wykonanie obrazu to czynność wielostopniowa - rozpoczyna się od wyboru miejsca i uzyskania zgody właścicieli nieruchomości. Kolejnym etapem jest zatrudnienie ekipy wykonawczej i koncepcja malowidła.

- Od początku chcieliśmy, żeby każdy z planowanych 3 murali był inny, ale żeby łączył je Szczuczyn. Stąd wybór pierwszego tematu był oczywisty Stanisław Antoni Szczuka jako założyciel miasta i dzieło jego życia, czyli nasz kompleks klasztorny – podaje Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

14 maja br. rozpoczęto wykonanie dzieła. Po zagruntowaniu ściany i położeniu podkładu artyści przystąpili do naszkicowania i wypełniania obrazu barwami. O ile tylko pogoda pozwoli, to już za kilka dni zostanie naniesiona warstwa ostateczna poszczególnych kolorów i nadany końcowy sznyt muralowi. 

- Jestem przekonany, że ten pierwszy w Szczuczynie mural, a finalnie cały tryptyk będą ozdobą naszego miasteczka – dodaje Burmistrz.

 

 

sobota, 18 września 2021

Koncert chóru "Błahowysnik"

sobota, 18 września 2021

82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

Komentarze (3)

Jego Ekscelencja Szczuka potrzebuje przestrzeni ... , a u Lucka tylko dwa pokoje . Ciasno .

Musi sobie poradzić.

Na następnej ścianie proponuję namalować zatłuczone przez sąsiadów żydowskie kobiety,/

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.