środa, 26 stycznia 2022

Szczuczyn

Pieniądze na działalność klubów seniora w gm. Szczuczyn

Samoobrona, nordic walking, zajęcia z rękodzieła - już wkrótce z aktywności skorzystają seniorzy z gminy Szczuczyn. Dzięki unijnej dotacji w wysokości 350 tys. zł przedsięwzięcia będą realizowane w klubach w Szczuczynie i Niedźwiadnej. 17 grudnia br. Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego podpisał stosowną umowę.


- Kluby seniorów to wspaniałe placówki. Sprawiają, że jesień życia nie musi być nudna –Chcemy wspierać inicjatywy pozwalające integrować  seniorów. To bardzo potrzebne, by mieli miejsce na realizację swoich pasji i zainteresowań - podkreślał wicemarszałek.


W projekcie udział weźmie kilku partnerów społecznych i organizacji pozarządowych. Z seniorami współpracować będzie m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie, Forum Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia, Parafia Rzymskokatolicka pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie, czy też Związek Strzelecki "Strzelec" Organizacja Społeczno-Wychowawcza JS 1011 z Grajewa.


- Jesteśmy przekonani o zasadności realizacji niniejszego projektu. Seniorzy, z którymi rozmawialiśmy nie chcą być odstawieni na tzw. boczny tor, pragną być docenieni nie tylko jako babcie i dziadkowie. Dlatego niezbędne jest ich aktywizowanie, to przyniesie korzyści wszystkim - mówił Grzegorz Gardocki, przewodniczący Związku.


Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi około 370 tys. zł. Zadanie zostanie zrealizowane do końca 2022 r. Projekt zgłosiła w konkursie Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury.

 

wtorek, 25 stycznia 2022

Ferie zimowe

wtorek, 25 stycznia 2022

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.