Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 9696 wyświetleń

Pielęgniarki mówią NIE!

Związki Zawodowe Pielęgniarek i Położnych działające przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie dołączają komentarz do listu skierowanego do Pana Starosty podpisanego przez wszystkie związki, w tym nasze również.

List ten jest to ponowny kredyt zaufania złożony przez nas ,związkowców reprezentujących załogę szpitala na ręce Pana Starosty - aby wyprowadził Pan jako osoba odpowiedzialna (która zarządza szpitalem przez 6 - lat , 4-lata jako wice starosta i 2 lata jako starosta ) szpital z kryzysu .

Doszły do nas informacje, że pismem tym posiłkuje się Pan Starosta jako zgodą związkowców na przekształcenie Szpitala Ogólnego w spółkę użyteczności publicznej .
Związki Zawodowe Pielęgniarek i Położnych nie wyraziły w tym liście zgody na przekształcenie szpitala w spółkę , myślimy że inne podpisane związki również tej zgody nie dają . Może jest inaczej , wypowiadamy się w imieniu naszego pielęgniarskiego związku.

Interpretuje Pan to pismo we właściwy dla Pana sposób, czyta Pan pomiędzy wierszami, znajduje Pan to, co chce znaleźć. W liście tym mówimy o tym , że bilansujemy się w bieżącej działalności m.in. dla tego że jako załoga ponieśliśmy wiele wyrzeczeń .

Prosimy o pomoc Organ Założycielski w restrukturyzacji naszych długów - zamianie ich z krótko terminowych na długo terminowe abyśmy mogli normalnie funkcjonować , aby nie rządził nami komornik . Nie ma w liście tym nigdzie naszego przyzwolenia na przekształcenie naszego szpitala w S.U.P. .

Wracając do planowanego przez Organ Założycielski przekształcenia szpitala w spółkę , chcemy dodać że Związki Zawodowe pomimo kilkakrotnych pytań kierowanych do Pana Starosty i przedstawicieli firmy Finrayan : - w jakiej formie organizacyjnej będzie funkcjonował szpital po przekształceniu w spółkę , jakie będą funkcjonowały oddziały , z iloma łóżkami , z jaką obsadą personelu ? Jest to bardzo ważne pytanie, nie tylko postawione przez nas pracowników , ale powinno być postawione przez całą społeczność lokalną .

Chodzi przecież nie tylko o miejsca pracy dla personelu szpitalnego , ale przede wszystkim o zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych społeczeństwa naszego powiatu w zakresie opieki stacjonarnej . Jeśli liczba łóżek zmniejszy się , zmniejszy się ilość świadczeń medycznych , gorsza więc będzie dostępność dla pacjenta . - na jakich warunkach personel przejdzie do nowej firmy , chodzi o warunki pracy i płacy ? Na te bardzo ważne pytania nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi . Zawsze tłumaczono nam że, jest jeszcze za wcześnie na konkrety .

Więc jak możemy się zgadzać na coś , o czym nic nie wiemy .Przecież w referendum ,które było przeprowadzone w naszym zakładzie za przekształceniem w spółkę opowiedziało się 7 osób , a przeciw było 245osóby .
Jesteśmy świadomi tego, że nie mamy żadnego wpływu na decyzje co do przekształcenia szpitala. O tym zdecydują: Pan Starosta wraz z Zarządem oraz Radni Powiatu. Niepokoi nas tylko to ,że w swoich działaniach Organ Założycielski wskazuje nam i Radnym tylko jedno właściwe rozwiązanie-spółkę, że nie ma żadnych innych pomysłów. Nie chce dokonywać zmian wewnętrznych w naszym szpitalu, takich , które usprawniłyby jego funkcjonowanie.

Opieka Medyczna za 3-5 lat będzie opłacalna .Kto na tym zarobi: zarząd, rady nadzorcze, właściciele akcji. Pracownicy spółki utracą świadczenia gwarantowane przez ustawe o Z.O.Z., utracą zbiorowy układ wynagrodzeń, nie wejdą do'' budżetówki ". Będą zdani na łaskę zarządu, będą pracować za najniższe z możliwych prawnie uposażeń Zakład publiczny raz przekształcony nie ma możliwości powrotu do swojej poprzedniej formy, natomiast spółki mogą się zmieniać, łączyć, upadać.

Zarząd Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie


Załączniki: Komunikaty Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (word)
Konkurs - wygraj nagrodę...

Komentarze (10)

Proponowalbym rozgonic zwiazki zawodowe bo jak wiemy z historii doprowadzily one do upadku setek firm. I tak naprawde przewodniczacym i ich zarzadom nie zalezy na dobru firmy, a jedynie na utrzymaniu wlasnej posady(ustawa o zawiazkach zawodowych). Jestem za spolka i prywatyzacja, to jedyny sposob na utrzymanie w nalezytym stanie opieki medycznej w naszym powiecie.

popieram - związki bronią tylko swoich miejsc pracy, !

Popieram cie, Karol.

do karola: czytając ustawę o związkach zawodowych czy się zastanowiłeś od czego są związki (silne związki) wiadomo to nie od dziś tam gdzie komisjia zakładowa liczy kika osób to tam się liczą się tylko posady. Dyrekcjia powina rozmawiać tylko ze silną organizacjią związkową, pozostali powini wyodrębnić delegatów i wtedy rozmowy potoczyły się szybko. Jestem przeciwnikiem prywatyzacji opieki medycznej w powiecie, a całe zamieszanie robi pan starosta i pani starościna, którzy nie są zainteresowani w rozwiązaniu tego bolącego tematu(przez dwie kadencjie tylko się przepychają stołkami).

a jak spółka przejmie szpital i wyrzuci połowe pracownikow ilu ludzi straci posade pieniądze na utrzymanie rodziny w Polsce szpitale przejęte przez spółki padają zapewne po przejeciu i nasz padnie.

Będzie dobrze...trzeba tylko pić kozie mleko i nie chorować 8-)Do Karola ;W naszym szpitalu członkowie zarządu organizacji związkowych pełnią te funkcje społecznie, nie mają za to żadnych pieniędzy ani posad.Zgodnie ze statutem związku przewodniczący związku ani osoby będące w zarządzie nie mogą pełnić funkcji kierowniczych.Jesteśmy szeregowymi pracownikami,nie mamy żadnych posad.Normalnie jesteśmy zatrudnieni na etacie związanym z wykonywaniem swojego zawodu np. na stanowisku pielęgniarki i świadczymy opiekę medyczną . Na działalność związkową poświęcamy swój czas wolnyUczestniczymy często w posiedzeniach rady powiatu,zebraniach u dyrektra.Mamy ochronę prawną,to jedyny plus.Ale często się narażamy ,mając inne zdanie, nazywając rzeczy po imieniu ,broniąc praw pracowników i dobra zakładu pracy.Rolą związków zawodowych jest dbanie o prawa pracownicze, a takze o dobro tego zakładu.W obecnej ,trudnej sytuacji działamy wbrw statutowi związkowemu ,pozwalamy na obniżki i tak niskich płac ,aby ratować zakład pracy.To nie związki zawodowe doprowadziły ten szpital do takiej sytuacji i nie związkizawodowe chcą upadku szpitala .Do Karola ;W naszym szpitalu członkowie zarządu organizacji związkowych pełnią te funkcje społecznie, nie mają za to żadnych pieniędzy ani posad.Zgodnie ze statutem związku przewodniczący związku ani osoby będące w zarządzie nie mogą pełnić funkcji kierowniczych.Jesteśmy szeregowymi pracownikami,nie mamy żadnych posad.Normalnie jesteśmy zatrudnieni na etacie związanym z wykonywaniem swojego zawodu np. na stanowisku pielęgniarki i świadczymy opiekę medyczną . Na działalność związkową poświęcamy swój czas wolnyUczestniczymy często w posiedzeniach rady powiatu,zebraniach u dyrektra.Mamy ochronę prawną,to jedyny plus.Ale często się narażamy ,mając inne zdanie, nazywając rzeczy po imieniu ,broniąc praw pracowników i dobra zakładu pracy.Rolą związków zawodowych jest dbanie o prawa pracownicze, a takze o dobro tego zakładu.W obecnej ,trudnej sytuacji działamy wbrw statutowi związkowemu ,pozwalamy na obniżki i tak niskich płac ,aby ratować zakład pracy.To nie związki zawodowe doprowadziły ten szpital do takiej sytuacji i nie związkizawodowe chcą upadku szpitala .

metody dzialania zwiazkow zawodowych znam. znam rowniez nieodwracalne ich skutki. prawda niestety jest taka ze w tak malym szpitalu jest wiecej zwiaskow zawodowych niz w 30 firmach na terenie calego powiatu,a wiadomo kazdy chce cos dla siebie. niestety "gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść".

Jesli juz wiadomo , ze spolka ,ktora chce przejac szpital, jest zadluzona to po co z nia wiazac sie.Jest niewyplacalna wobec pracownikow innych szpitali.My tez nie dostaniemy wyplaty na czas jak to juz maja inne szpitale, ktore podpisaly pakt ze spolka.Ludzie zastanowcie sie , kto ma w tym swoj interes?MY pielegniarki chyba chcemy swej zaplaty.Precz ze spolka.Trzeba zmienic organ zarzadzajacy Szpitalem w Grajewie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.