UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Kultura i rozrywka

Piątek trzynastego (przesąd)

Mamy trzynastego, w dodatku piątek. Wielu uważa, że to feralna data, innym przynosi szczęście. Piątek wypadający w trzynasty dzień miesiąca za pechowy uważany jest w prawie całej Europie i krajach anglosaskich. Strachu przed tym dniem nie odczuwają m.in. Grecy, Rumuni i Hiszpanie, dla nich pechowy jest wtorek 13. Nie wszyscy trzynastki się boją - np. dla Majów była liczbą szczęśliwą i boską. Pozytywnie postrzegana jest ona również w Chinach i kulturze żydowskiej.

Przesądni tego dnia powinni się mieć na baczności - nie należy podejmować ryzykownych decyzji, uważać by nie zbić lustra, nie rozsypać soli i nie przechodzić pod drabiną. Kiedy na drodze stanie czarny kot, lepiej zawrócić lub obejść :).

Życie osób przesądnych do najłatwiejszych niestety nie należy. Z pechowym piątkiem trzynastego będziemy musieli zmagać się jeszcze w październiku br. Może warto pozbyć się obaw; co ma się wydarzyć i tak będzie. Uśmiech i szczypta optymizmu, na pewno pomogą przełamać fatum.


Czego jeszcze nie należy robić w piątek 13
 

poniedziałek, 23 maja 2022

8 Piknik z Folklorem (18.06)

poniedziałek, 23 maja 2022

Erasmus+. SP nr 1 w Turcji

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.