wtorek, 28 marca 2023

Kultura i rozrywka

PG 1 pomaga ofiarom z Filipin


W Zespole Szkól Miejskich nr1 w Grajewie w dniach 18 - 22.12.2013 r. podczas Tygodnia Edukacji Globalnej realizatorzy projektu "Szkoła Humanitarna” oraz członkowie Szkolnego Koła PCK przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach. 8 listopada 2013 roku Filipiny zostały dotknięte jednym z najsilniejszych w historii tropikalnych cyklonów. Wiatr osiągał prędkość do 275 km/h. Według pierwszych szacunków, w wyniku siły jego uderzenia zginęło 10 tysięcy osób, natomiast 4,5 miliona potrzebuje natychmiastowej pomocy. Dotknięci tajfunem Haiyan Filipińczycy zostali bez dachu nad głową oraz dostępu do podstawowych artykułów pierwszej potrzeby, w tym wody, żywności i leków. Zebrane podczas zbiórki pieniądze w kwocie 597, 82 zł zostały wpłacone na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim darczyńcom uczniom i nauczycielom ze szkoły podstawowej i gimnazjum serdecznie dziękujemy.

Jednocześnie wszystkich zainteresowanych pomocą zachęcamy do włączenia się do akcji PAH. Można to zrobić w różnoraki sposób:
  • zorganizować swoją kwestę na urodzinach, kolacji dla znajomych a pieniądze wpłacić na konto zbiórkowe,
  • jeśli planujesz ślub, poproś gości, żeby zamiast kwiatów wzięli udział w zbiórce, możesz przygotować swoją własną puszkę i pieniądze ze zbiórki wpłacić na konto,
  • jeśli chcesz, możesz założyć swoją własną zbiórkę dla naszego celu na Siepomaga - to prosty sposób, by zaangażować siebie i swoich znajomych bez obrotu gotówką: www.siepomaga.pl/Filipiny
  • jeśli organizujesz jakiś duży koncert, imprezę firmową lub inne duże wydarzenie w Warszawie, Toruniu lub Krakowie napisz na  zbieraj@pah.org.pl  i zaproś wolontariuszy na zbiórkę do puszek,
  • jeśli prowadzisz lokal gastronomiczny lub inną działalność usługową (studio fryzjerskie, kosmetyczne, sklepik osiedlowy, piekarnię itp) i chciałbyś prowadzić zbiórkę do puszki wśród swoich klientów napisz na  zbieraj@pah.org.pl
  • jeśli jesteś nauczycielem lub uczniem i chcesz zorganizować w szkole zbiórkę napisz do:  magda.bodzan@pah.org.pl
  • pomóż dotrzeć z informacją o zbiórce do jak największej liczy osób: polubić nasz profil na FB, udostępniać nasze posty i apele o wpłaty, ustawić stopkę maila z prośbą o włączenie się w akcję SOS Filipiny.

Wpłat można dokonywać:
- na rachunek bankowy BPH S.A. 16 1060 0076 0000 3310 0016 1160
- na rachunek bankowy BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "Filipiny" (numer IBAN : PL91 1060 0076 0000 3310 0015 4960)
- za pośrednictwem strony PAH: wpłać online.

Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie w tym roku szkolnym realizuje projekt "Szkoła Humanitarna”, który przygotowała PAH. PAH już od 20 lat działa w Polsce, a najważniejszym celem strategicznym organizacji jest walka z ubóstwem poprzez stworzenie możliwości korzystania z niezbywalnych praw człowieka. PAH działa na rzecz prawa dostępu do wody i należytych warunków sanitarnych, prawa dostępu do edukacji, prawa dostępu do żywności, prawa do życia w godnych warunkach, prawa do zabezpieczenia życia i zdrowia w trakcie katastrof naturalnych i konfliktów zbrojnych. PAH można wspomóc poprzez wolontariat lub dofinansowanie. Zapraszamy na stronę Polskiej Akcji Humanitarnej (www.pah.org.pl), gdzie można zapoznać się z podejmowanymi wcześniej i obecnie działaniami w zakresie pomocy humanitarnej. Zachęcamy też do poparcia akcji PAJACYK, którą PAH prowadzi już od wielu lat. Wystarczy kliknięcie.

PGnr1


wtorek, 28 marca 2023

Kreatywna sobota w SP2

poniedziałek, 27 marca 2023

Niećkowo. "Warsztaty integracyjne"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.