sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10619 wyświetleń

PCK przeniosą na Targową

Rok 1953 można wymieniać jako ten, w którym Polski Czerwony Krzyż rozpoczynał działalność w Grajewie. Misją organizacji jest zapobieganie cierpieniom ludzkim i łagodzenie ich skutków oraz polepszenie warunków życia potrzebujących we wszystkich okolicznościach i w każdym czasie, dzięki mobilizacji wszystkich sił i środków. 

Działalność PCK dotyka wielu dziedzin życia, obok krwiodawstwa, ratownictwa, promocji zdrowia występuje szeroko rozumiana opieka socjalna. Na takiej opiece obecnie skupia się funkcjonowanie oddziału w Grajewie. Opieką m.in. nad osobami chorymi psychicznie, zajmuje się 21 sióstr pracujących w pogotowiu PCK. 

We wcześniejszym okresie zarząd placówki zajmował się organizacją festynów, zbiórek odzieży i żywności. Do tej pory siedziba PCK mieściła się na os. Broniewskiego, ale ulegnie to zmianie prawdopodobnie już na początku czerwca br. Wówczas osoby korzystające z pomocy będą udawać się na ul. Targową - do lokalu po Zakładzie Administracji Domów Mieszkalnych.

- Cieszymy się, że podczas rozmów z władzami miasta na temat wynajęcia lokalu, w którym dotychczas swoją siedzibę ma ZADM nie było żadnych problemów. Wypowiedzenie z os. Broniewskiego otrzymaliśmy jakiś czas temu i czuliśmy się trochę niepewnie. Po przeniesieniu sytuacja powinna się unormować. Zarząd rejonowy PCK w Grajewie na razie funkcjonuje, ewentualne decyzje takie jak np. jego rozwiązanie podejmuje zarząd okręgowy, jak na razie taka decyzja nie zapadła. Uważam, że przez najbliższy rok wiele się nie zmieni – powiedziała nam Krystyna Jastrzębska, kierownik biura PCK w Grajewie. (foto)

W skład zarządu grajewskiego PCK wchodzą: Waldemar Remfeld Bożena Zakrzewska, Halina Muryjas-Rząsa

e-Grajewo.pl

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (2)

Co ma oznaczac to zdjęcie Pani?

ewa glupie pytanie, widac nie znasz pani jastrzebskiej

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.