środa, 17 lipca 2024

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 19066 wyświetleń

Parada Podlaska 2013 PARADA NA 500-LECIE WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

      W piątek 26 kwietnia 2013 roku odbyła się w Białymstoku wielka parada wszystkich gmin naszego rejonu. Głównym celem tej uroczystości było uczczenie 500-lecia województwa podlaskiego. Ponadto, ta ładnie wyglądająca jubileuszowa liczba zwiększyła motywacje dążenia do kolejnych sukcesów gmin i promocję naszych rejonów.

      Gościem podlaskiej uroczystości był prezydent RP Bronisław Komorowski.
W promocyjnej paradzie wzięły udział grupy rekonstrukcyjne, zespoły folklorystyczne, orkiestry, straże i inni. Piękny, barwny korowód wprost płynął ulicami miasta, potem nastąpiła prezentacja zespołów śpiewaczych i tanecznych niektórych gmin. Zarówno w miejscu prezentacji, jak i na całej trasie pochodu mieszkańcy obserwowali tę niecodzienną rozrywkę z balkonów, tarasów, chodników, etc.
      Czoło parady stanowili samorządowcy, członkowie zarządu i radni sejmiku podlaskiego. Za nimi szły służby mundurowe. Król Zygmunt Stary i Iwan Sapieha, pierwszy wojewoda utworzonego 500 lat temu województwa, mieliby powody do dumy, gdyby mogli ujrzeć aktorów w karecie przedstawiających dawne postacie w ówczesnych strojach, w towarzystwie dam dworu. 

Na Rynku Kościuszki paradę uwieńczył koncert wybranych zespołów z naszego województwa.

      Na tle innych powiatów bardzo pozytywnie prezentował się powiat grajewski. To było miłe zaskoczenie dla osób obserwujących i fotoreporterów. Powiat miał co pokazać, pokazał i z tego powinniśmy być dumni.
Oprócz szkół, organizacji i stowarzyszeń, powiat grajewski godnie reprezentowali: Starosta Grajewski – Jarosław Augustowski, Wicestarosta Grajewski – Alicja Rutkowska, Przewodniczący Rady Powiatu – Stanisław Kossakowski oraz Skarbnik Powiatu – Maria Jasińska.  
     W paradzie podlaskiej nie zawiodła również Gmina Szczuczyn. Przedstawiła swój wieloletni dorobek, za który wielu osobom powinniśmy być wdzięczni, dziękując im za wytrwałość i pracowitość.
Udział m.in. wzięły: szkoły ze Szczuczyna, Niedźwiadnej, Niećkowa oraz orkiestra OSP, Związek Piłsudczyków działających przy Zespole Szkół, zespół Szczuczyniacy, zespoły dziecięce i inni. Głównym reprezentantem był Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, a niezawodnym koordynatorem Anna Romaniuk oraz Janusz Marcinkiewicz.
W paradzie podlaskiej z Gminy Szczuczyn uczestniczyło140 osób.

      W drodze powrotnej zmęczeni uczestnicy parady zjedli zasłużoną kolację w Zajeździe koło Goniądza, podczas której m. in. można było sprawdzić reakcję podniebienia na kiełbaskę z jelenia.
Bezpieczny powrót do Szczuczyna trzech autokarów z pasażerami był tuż przed północą.

      Wszelkie koszta związane z paradą pokrył Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

 
 

Tekst i zdjęcia: Stanisław Orłowski  

1. Szczuczyn w Paradzie W.P.:  http://youtu.be/W1lkKUD4Muk
2. Szczuczyn w Paradzie Podlaskiej: http://youtu.be/g8lXo6ggl1c
3. Szczuczyn w Paradzie 500-lecia WP: http://youtu.be/9MIsjqwuMy4
 
 
 
 
 

Reprezentacja pracowników MDK w Grajewie oraz zespoły: ZPiT ,,Grajewianie”, ,,Slash”, ,,Tequila” wraz ze swymi instruktorami wzięły udział w piątkowej paradzie zorganizowanej w Białymstoku dla uczczenia 500-lecia województwa podlaskiego. Zespoły, jeszcze przed uroczystą paradą wystąpiły dla mieszkańców Białegostoku na głównej scenie usytuowanej przy Ratuszu. Występy naszych zespołów zostały nagrodzone gromkimi brawami zarówno podczas koncertu na scenie, jak również w czasie prezentacji przy Małej Estradzie na ul. Lipowej ulokowanej na trasie przemarszu. Gościem honorowym uroczystości był prezydent RP Bronisław Komorowski. Uroczysta parada i prezentacje z nią związane były pierwszym tego typu wydarzeniem w historii województwa podlaskiego. Uczestniczyły w niej grupy reprezentacyjne z 65 gmin z 14 powiatów – w sumie ponad 2500 uczestników.

GALERIA ZDJĘĆ

MDK w Grajewie


Komentarze (21)

Szczuczyn jest WIELKI! Dzięki artykułom, zdjęciom i filmikom Pana Stanisława Orłowskiego możemy się chwalić "Naszą Małą Ojczyzną" nie tylko w mieście, gminie, powiecie, województwie, ale również w całej Polsce (i nie tylko). Bardzo Panu dziękujemy.

Titanic tonie a orkiestra gra dalej! Przetarg na kredyt o najnizszym oprocentowaniu a Pan Burmistrz bawi sie w najlepsze.Róbcie tak dalej
a elektorat już wkrótce was rozliczy.Cleba i igrzysk.Chodzi o metropolie Szczuczyn.

Podczas parady dwie uczennice z Zespołu Szkól w Wojewodzinie zostały sfotografowane z Prezydentem Polski. To zdjęcie zostało wybrane na okładkę "kuriera Porannego". O czym, z przyjemnością informuję i gratuluję dziewczynom nieoczekiwanego sukcesu medialnego. Zdzisława Choynowska- dyrektor szkoły

Najciekawsze ostatnie 4 sekundy...

super dziewczyny z Wojewodzina!

Szczuczyn gratuluje dziewczynom i cieszy się, że szkoła w Wojewodzinie ma w swoim zespole nie tylko mądre, ale i piękne uczennice. A dodatkowo są to polskie dziewczyny, czyli co nieco i szczuczyńskie. Pozdrawiamy wszystkie uczennice i dyrekcję tej szkoły.

Brawo Jusia!!! Jesteś najlepsza!!! Nie tylko w Kurierze Porannym, ale również we Współczesnej są fotografie!!!

A gdzie ten prężny Rajgród na czele z Panem Burmistrzem i Sekretarzem

Wojewodzin rządzi ! :)

Do "Steniek" wyborcy wybrali już w 2010 roku, elektorat chciał konkretów i działań, a nie obietnic! I obecny burmistrz działa. Dzisiejsze realia sprawiają, że kredyt jest swego rodzaju bieżącym zabezpieczeniem. Należą się wielkie brawa i uznanie dla tego młodego człowieka, za zaangażowanie, wiarę i dbałość o Szczuczyn. A twoje Steńku wieczne malkontenctwo zostało, mam wrażenie ocenione. Wierzę w Szczuczyn i niech tak zostanie. Nie miałeś i niestety nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Bardzo podobały mi się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie, szczególnie ten taniec na Youtu.be.

Rzeczywiście, fajnie tańczyły te maluchy.

Szczuczyn, najmłodsze dzieci najpiękniej się prezentowały.Gratulacje!

Do Adam> kpisz sobie czy o drogę pytasz. Widać że jesteś tym co wszystkie rozumy pozjadał, tylko z przetrawieniem były poważne kłopoty i wyszła bryndza. O jakim swego rodzaju bieżącym zabezpieczeniu kredytem tutaj nawijasz ? Kredyt zawsze by i jest tylko i wyłącznie uzupełnieniem wydatków których wysokość nie znajdują pokrycia w dochodach własnych, w tym przypadku Gminy. Ponadto każdy kredyt ma to do siebie, że kosztuje ( odsetki i prowizja bankowa ). Zastanawiałeś się kto ten kredyt wraz z kosztami będzie spłacał ? Kosztem czego ? Zanim więc zaczniesz swoje mądrości to zastanów się byś czasami nie wyszedł na głupca. Nie zarzucaj innym niewiedzy jeżeli sam masz poważne braki. Nie czaruj, że to tylko zabezpieczenie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie brał kredytu aby się zabezpieczyć. Weźmie tylko wtedy, gdy zabraknie kasy. Ot i cała prawda. Zapewne na odpowiedz z Twojej strony przyjdzie mi poczekać kilka dni, do powrotu z wycieczki. No chyba , że tam znajdziesz chwilę na kontakt z internetem. A może administrator strony nie puści mojej wypowiedzi, tak też bywało. Za podsumowanie Twojej wypowiedzi niech posłuży takie motto, " tato chwalą nas. Kto pyta ojciec ? No Wy mnie, a ja Was". Steniek, zgadzam się z Tobą, skoczne tony orkiestry nie powstrzymają Titanica przed zatonięciem.

najlepiej usiąść i nic nie robić ... wtedy nikomu nic nie przeszkadza, a jak ktos cos robi to nikt tego nie umie docenić ? bo zazdrosc ludzka nie ma granic , żenujące . Pozdrawiam wszystkich ktorzy robią coś dla siebie a nie pod publiczke i dla KASY

moniczka, podzielam Twoje piękne słowa, ale dziwi mnie, że pozdrawiać Ci się chce egoistów, tych co robią tylko dla siebie. Wczoraj usłyszałam, że u was jeden pzpr to podobno nawet bunkier sobie na cmentarzu wybudował.

Rajgrodzianka, wprzódy trzeba wybrać jednego pana i drugiego pana dać im duże litery na przód i będzie prężnie, tak jak w Grajdołku.A jak ty się zgłosisz damy ci dużą literę z przodu i z tyłu.

Mali tancerze ze Szkoły Podstawowej super, gratulacje za popis.

No właśnie ci artyści z podstawówki są wspaniali. Dobra dyrekcja to i dobra zabawa.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.