Kraj

Paliwowi złodzieje zatrzymani

Suwalscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież około 100 litrów oleju napędowego. Teraz 20-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj około północy dyżurny suwalskiej Policji poinformowany został przez dozorcę jednego z zakładów w miejscowości Poddubówek o podejrzanych hałasach. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam, na terenie posesji, zauważyli leżące obok zaparkowanych pojazdów narzędzia służące do kradzieży paliwa. Okazało się, że sprawcy otworzyli wlew paliwa w dwóch samochodach i przy użyciu gumowego węża spuścili około 100 litrów oleju napędowego. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania złodziei. Już po kilku minutach zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież. Okazały się nimi 20-letnia kobieta i 28-letni suwalczanin. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Oboje noc spędzili w policyjnym areszcie, a następnie usłyszeli zarzuty. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.