poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10822 wyświetleń

Oznakuj swój rower

NIE   DAJ   SZANSY   ZŁODZIEJOWI

DRODZY PAŃSTWO
Kupiliście piękny rower - powinniście wykonać następny krok - udajcie się na policję i bezpłatnie go oznakuje.

Mając wybór, złodziej ukradnie przedmiot nie oznakowany.Tylko przedmioty oznakowane mają szansę "WRÓCIĆ" do swoich właścicieli.

 Policja zaprasza wszystkich chętnych do oznakowania roweru do KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI w Grajewie przy ul. dr Nowickiego 14 w każdą  ŚRODĘ od godziny 15.00

Rower, wzorem krajów zachodnich, staje się coraz bardziej popularnym środkiem lokomocji. Dlatego też, niezależnie od celu podróży, zanim nań wsiądziemy, warto pomyśleć o własnym bezpieczeństwie.
W Polsce każdego roku w wypadkach drogowych z udziałem rowerzystów ginie około 7000 osób, wśród nich są rowerzyści w wieku do lat 14. Jak podkreślają policjanci, przyczyny wypadków z udziałem rowerzystów są różne. Najczęściej dochodzi do nich z powodu lekceważenia przez rowerzystów przepisów i znaków drogowych, brawury, a także: na skutek braku przewidywania sytuacji. Wymienia się także niesprawność rowerów, jak np. brak oświetlenia czy hamulców.
Do wypadków najczęściej dochodzi wskutek naruszania przepisów o ruchu drogowym. Rowerzyści przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, zamiast, jak nakazują przepisy, przeprowadzać przez nie rower, zatrzymują się też gwałtownie przed nadjeżdżającymi samochodami. Jest to nagminne. Dlatego, mimo że przepisy tego nie nakazują, każdy rowerzysta dla własnego bezpieczeństwa powinien mieć na głowie specjalny kask oraz kamizelkę odblaskową.


K I L K A   R A D    D L A   R O W E R Z Y S T Ó W:
Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność wobec pieszego idącego taką drogą i ustępować mu pierwszeństwa.
Dziecko w wieku do lat 7 może być przewożone na rowerze pod warunkiem, że jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę.
Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu, jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach, czepiania się pojazdów.
Na przejeździe dla rowerzystów kierującemu rowerem zabrania się: wjeżdżania bezpośrednio przed jadący pojazd, zwalniania lub zatrzymywania się bez uzasadnionej przyczyny.
Korzystanie z chodnika przez kierującego rowerem jest dozwolone jedynie w razie braku drogi dla rowerów i niemożności korzystania z jezdni.

www.policja.e-grajewo.pl


poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (2)

Prawda to pomaga raz ukradli mi SCOTTA za którego tata zapłacił 5400zł i na drógi dzień już go odzyskałem .

W poniedziałek 15 maja br. o godz. 7.25 na trasie Grajewo - Miecze kierowca samochodu marki Renault Safrane jadący w kierunku Agustowa najechał na tył samochodu VW Passat kombi, kierowanego przez mieszkańca Słubic. Sprawca wypadku 23 - letni Adam M., mieszkaniec Białegostoku był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 2,3 promila alkoholu. Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji sprawcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz odebranie prawa jazdy do 10 lat.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.