niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 40 komentarzy
  • 18194 wyświetleń

Oświadczenie D. Borysa

Szanowni Państwo,
Wobec informacji, które ukazały się  w mediach uprzejmie informuję, iż podniesione wobec mnie zarzuty organów ścigania uważam za bezpodstawne. W związku z tym złożyłem  wyjaśnienia oświadczając , iż nie popełniłem zarzucanych mi czynów, w tym w szczególności przyjęcia jakichkolwiek korzyści majątkowych. Środki pieniężne, wymienione w  komunikatach prasowych zostały przekazane na organizację  Święta Strażaka  i zostały  w całości przeznaczone - wspólnie ze środkami własnymi strażaków - na  cele publiczne: organizację imprez związanych z  ponad 100-letnią tradycją obchodów Święta Strażaka, na rzecz integracji środowisk pożarniczych:  strażaków w służbie czynnej,  strażaków ochotników, strażaków  emerytów - weteranów służby. Również w odniesieniu do zarzutu niedopełnienia obowiązków służbowych - po konsultacjach ze specjalistami - uważam, iż nie ma on oparcia we właściwych  przepisach  ustawowych, co czyni go bezpodstawnym.     
 Wobec powyższego nie zgadzam się ze  stanowiskiem  Prokuratury i wyrażam nadzieję, iż  niezawisły sąd  niezwłocznie oczyści mnie z  bezpodstawnych zarzutów.
           Uważam ponadto za krzywdzący sposób, w jaki przekazano opinii publicznej informacje o tej sprawie za pośrednictwem mediów, godzący w dobre imię funkcjonariuszy pożarnictwa pełniących służbę dla dobra publicznego. Zastosowane wobec mnie środki  organów ścigania były ,moim zdaniem również  rażąco niewspółmierne do przedstawionych mi zarzutów.
 Dziękuję za liczne wyrazy wsparcia ze strony środowisk strażackich, przyjaciół  i znajomych  w tej trudnej dla mnie sytuacji. 
 Jeszcze raz oświadczam , że nie przyjmowałem jakichkolwiek  korzyści majątkowych lub osobistych i nie naruszyłem dobrego imienia służby. Swojego dobrego imienia zamierzam  bronić przed sądem.
 
        
         Dariusz Borys


dla e-Grajewo.pl

Komentarze (40)

niech pan sie trzyma panie darku

panie borys pan jest fajny gosc, dziwie sie tylko z kim pan sie zadal...

Darek, nie daj się!

Też jestem przekonany że Sąd oczyści. Wielka szkoda że stanie się to gdzieś za półtora roku.
Tylko krzywdę zrobiono od ręki. Tego już nikt nie naprawi i nie cofnie (na tym świecie). Takie są nasze realia...
Trzymaj się. Pozdrawiam z szacunkiem.

Organy ścigania zrobią z Pana sprawcę wszelkiego złego bo w tej dziurze nic się nie dzieje. W związku z tym doszukanie się byle bzdury urasta do rangi "afery". Niech Pan broni swojego dobrego imienia wszelkimi siłami a Ci którzy z taką ochotą chcą Pana oskarżać, niech któregoś wieczora,leżąc już włóżkach, przeanalizują swoje "osiągnięcia" życiowe i pomyślą na ile stron na ich temat rozpisywałyby się media. To by były dopiero AFERY. Pozdrawiam i trzymam za Pana kciuki...

.... "Panie Darku pan sie nie boi całe grajewo i pól powiatu za panem stoi..."

Trzymaj się Darku, ale jak powiedzieli moi przedmówcy, tego nikt nie naprawi. Po prostu zostałeś zestrzelony, a media zrobiły swoje. Niestety taki jest los, strażaka, policjanta. Twoja kariera legła w gruzach. Już się nie podniesiesz. Po prostu wykończyli cie na starcie. A jak cie oczyszczą to i tak bedzie już za póżno. Życzę powodzenia.

Uwaga Grajewo jednoczy siły. Staniemy murem za komendantem. Chociaż tak można Mu pomóc!!!!
Zbierzemy podpisy do ministra sprawiedliwości, etc. Ale pytam się gdzie jest Starosta, gdzie jego inicjatywa by bronić własnego człowiek. UWAGA jutro na znak solidarności z Niewinnym Człowiekiem kierowcy z Grajewa zakładają na anteny samochodów czerowne wstążki - symbol solidarności ze Strażą Pożarną.

jestesmy z toba, trzymaj sie darek !!!!

gratuluje panie komendancie,od początku wiedziałem że pana wspólnicy będą sie z tego próbowali wyłgać, ale co będzie,CO BĘDZIE JAK KTOŚ ZACZNIE SYPAĆ?

Gdzie moje wpisy Białoruska cenzuro!!!!!

Jest Pan Panie Kom. za dobrym pożarnikiem a przedewszystkim za poważnym człowiekiem aby robić takie rzeczy jak opisują Media. Zrobili wielką aferę a z Pana wielkiego przestępcę z dokładnie niesprawdzonych jak i jestem pewien bezpodstawnych zarzutów o przyjmowanie korzyści majątkowych.
Jestem pewien, że się Pan oczyści z postawionych zarzutów i się jeszcze zobaczymy - służbowo.
Trzymam kciuki. Nie martw się będzie dobrze.

Nie wiedzial Pan z kim ma do czynienia .......

Panie Komendancie walcz o swój honor, na Pana krzywdzie ktoś chce zrobić karierę lub odwrocić uwagę od znacznie poważniejszych spraw w pewnej firmie

Darek wiemy że mówisz prawdę. Przykro że trzeba to jeszcze udawadniać. Jestem z Tobą

niestety polska to piękna kraja najpierw kogoś aresztują potem napiszą o tym wielki artykół na pierwszej stronie w gazecie a jeśli wszystko to co został napisane okarze się wyssane z palca to nikt nie napisze żadnego sprostowania a jeśli nawet napisze to malutnimi literkami gdzieś daleko w środku gazety Panie Darku był Pan jest i będzie naszym komendantem za dużo się zmienił za Pańskiej kadencji w Grajewskiej straży żeby jakiś tam urzędas mugł Panu cos zarzucić Pozdrawiam

Widocznie juz jest ktos nowy plasowany na to stanowisko wiec "starego"komendanta trzeba uskrzydlic. Panie Komendancie-licza sie ludzie opinie a nie wyroki zza biurka, jak latwo skrzywdzic czlowieka a trudno naprawic i przywrocic godnosc po fakcie. Glowa do gory. Rozumiem Pana. Powodzenia.

Az przykro patrzec co mozna zrobic w ciagu kilku dni z niewinnego czlowieka. Komendant, ktory-jak wszyscy widzielismy w ciagu swojej (niestety krotkiej) kadencji zrobil bardzo bardzo wiele dla grajewskiej strazy, dla naszego miasta. To czlowiek ktory w swoja prace wkladal cale swoje serce i Ci wszyscy ktorzy go znaja, ktorzy choc przez chwile obserwowali poczynania strazy-z cala pewnoscia moga potwierdzic moje slowa.
To kpina, zeby z 300 zl, ktore zreszta zostaly przeznaczone tylko i wylacznie na swieto strazaka, zrobic taka afere. To chyba nie tylko o to chodzi...Ciekawe komu zalezalo na tym zeby to sie stalo.
CBŚ, Prokuraturo- rozprawiajcie sie z prawdziwymi przestepcami, a uczciwym ludziom dajcie spokojnie zyc.

Sluchajcie, a moze to rzeczywiscie dobry pomysl-zrobmy jakas pikiete, zbierzmy sie wszyscy i na zank solidarnosci z komendantem zawiesmy czerwone wstazki na antenach naszych samochodow, zbierzmy sie w jakims miejscu i powiedzmy jakie jest nasze stanowisko w tej sprawie. Stanmy w obronie naprawde N I E W I N N E G O !!!
Wpisujecie sie kto jest "za" no i dzialajmy!

Darek:
1.jako szew jednostki budżetowej winien wiedzieć ze każda zlotowke nawet darowana winno się ewidencjonować.
2.jako Grajewiak winien wiedzieć że nie powinieneś mieć żadnych kontaktów nie tylko sluzbowych, ale i prywatnych tymi biznesmenami, ale to winno skończyć sie tylko nagana,natomiast CBŚ to inny temat.Co prawda obecnia cały rzad jest arogancki ale katolicki to jednak nie upoważnia zachowania organow państwowych do takiego zachowania.Im nikt nie każe tak sie zachowywać to są ludzie indywidualnie rzadzy wladzy sfrustrowani niepowodzeniami choćby w sprawie wiec pokazują moc na maluczkich i oni powinni dostac naganę bądż usunieci z tej jednostki. Jestem z Tobą .Znajomy

kiedy i gdzie wielka pikieta

brawo prokurator i CBŚ teraz może bedą się troche bać ci wszyscy niewinni o nieskazitelnej opinii ale tylko wśród swoich znajomków..

jacy wszyscy pewni i jeszcze pikiete zrobia brawo wkońcu coś się bedzie działo

Z tego co wiem Dariusz B. przekazal te 300 zlotych na Dzien Strazaka do tego musze dodac iz z wlasnej kieszeni dolozyl wiecej niz 300 zl na ten sam cel!!
Osobiscie moge poreczyc, iz Dariusz B. jest czlowiekiem uczciwym, zawsze walczyl o prawa strazakow, zawsze robil wszystko aby straz w naszym miescie byla dobrze zorganizowana. Trzeba zrozumiec ze on nie wzial tych pieniedzy dla siebie!!!Darek jestesmy z Toba i jesli bedzie taka potrzeba to wyjdziemy na ulice i udowodnimy to. NIE BEDZIE NAM WLADZA KARAC NIEWINNYCH. NIE DOPUSCIMY DO TEGO!!!!!

popieram "stańmy murem"powieśmy czerwone wstążki na znak poparcia.

Jestem strażakiem ochotnikiem i zawsze od kąd pamiętam ten dzień był świętem nie tylko dla strażków ale i świętem dla całego miasta. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta, składek pieniężnych strażaków i darowizn od sponsorów Dzień strażaka zawsze miał własciwą oprawę. Dzień Strażaka był okazją do zaprezentowania naszych osiagnięć a także okazją do zabawyorganizowanej przez nas dla wszystkich mieszkańców. Obawiam się, że ze względu na ostatnie "korupcyjne" afery żaden sponsor, sympatyk naszej organizacji nie wesprze nie tylko naszej oraganizacji ale pewnie i innych. obawiam się czy od dziś ofiara na tace w kościele nie zostanie poczytana za akt korupcji. Ciekawe co na to prokurator. Już sobie wyobrażam jak wpadają do kościola faceci w kominiarkach i wygarniają wszystkich uczestników mszy. Kończę ironią ale to o co oskarża się D.B jest paranoją.

Panie KOMENDANCIE wedlug mnie niech ktoś się puknie w glowę ( za 300,00 zł które niby rzekomo miał Pan wziąść dla siebie i niby co!!!-wzbogaciłby się Pan tak że od razu by Pan awansował na najbogatszego Grajewiaka)Przecież ktoś kto pełni funkcję Komendanta to myślę że ma wystarczające wynagrodzenie żeby spoglądać na jakieś "pzyslowiowe grosze".Przecież bardzo dobrze że udawolo się Panu pozyskać sponsorów kórzy chcieli wesprzeć finansowo Dzień Strażaka który chyba będzie najgorszym dniem w Pana życiu.Zdecydowanie twierdzę że jeśli jest chociaż jedna osoba z Grajewskiej Władzy która jest w stanie coś zrobić i stanąć w obronie człowieka który swój interes zawsze miał na końcu a dba o rozwój grajewskiej Straży to teraz jest właściwy moment i potrzebna pomoc dla właściwego człowieka.
Panie Darku jest Pan człowiekem naprawdę poszkodowanym w tym całym śmiesznym aczkolwiek dla Pana tragicznym zajściu.

pozdrawiam Pana i pańską Rodzinę i oczywiście prawdziwych kolegów którzy napewno bez zastanowienia są w stanie poświadczyć Pańską niewinność.

Znajomy z Warszawy

Podzielam zdanie Roberta z Warszawy i dołączam się do życzeń - WS.

Ocyzwiście, każdy strażak do firmy przyjdzie to nikt mu nie może odmówić. Bo go się kontroluje tak samo jak na Sanepid. Tutaj komentarze były by inne.

Oczywiście zgadzam się z wcześniejszymi wpisami, że zarzuty postawione wobec Pana Komendanta, a przede wszystkim "środki zapobiegawcze" jakimi posłużyła się prokuratura to oczywista kpina i PARANOJA!!! Niedługo w tym kraju nic nie będzie można zrobic z obawy przed tym, że wpadnie CBŚ i narobi maniany oraz zniszczy dobre imię porządnych ludzi. Jestem w 100% przekonany o tym, że Pan Komendant nie wziął ani złotówki, ba - uważam, że nawet mu do głowy nie przyszły takie myśli. Znam Komendanta nie od dziś i wiem, że to super człowiek i BARDZO DOBRY oraz ODDANY służbie pracownik - żałuję, że zrezygnował z pełnionego przez siebie stanowiska, ale myslę, że to była słuszna decyzja.

Też uważam, że Pan Komendant nie wzioł tych pieniędzy sobie, ale trzeba skończyć z przekazywaniem pieniędzy do ręki bo to nie jest dobre, i każdy o tym wie. Przyzwyczailiśmy się, że to jest w porządku tak jak dawanie łapówek dla lekarzy. Przykro, że trafiło się to dla człowieka powiedzmy nie biorącego ale to nie zmienia faktu że to jest złe, więc nie ma czego bronić. Trudno, ale tak musi być, żeby właściwi oszuści mieli za przestrogę.

Jestem oburzona i przerażona nadgorliwoscią służb i środkami jakie zostaly podjęte w sprawie domniemanego przyjecia przez Pana korzyści majątkowych (nie do wiary- aresztowac czlowieka, bez przedstawienia mu zarzutow, za rzekome przyjęcie 300 zl!). Ta sytuacja jest absurdalna, jak koszmar z "Procesu" Kafki.
Ma Pan moje głębokie poparcie, chce wierzyć, że Sąd szybko oczyści Pana z zarzutów. Inaczej życie w tym kraju przestaje miec sens...
Szczerze też współczuje, bo straconych nerwów i zdrowia nikt Panu ani Pana rodzinie nie odda.
Jedyną rekompensatą są chyba objawy szacunku, przyjaźni i życzliwości ze strony ludzi którzy Pana znają.
Dołaczam się do nich.
Życzę dużo sił i wytrwałości.

****Burzą mnie takie lakoniczne usprawiedliwianie komendanta, przecież bez potrzeby nie złożyłby On wniosku o emeryture, przecież by poczekał na końcowy efekt dochodzenia,

Super., same superlatywy, a poczytałbym coś czego tu sie nie pisze.
Tylko jedno pytanie: jeśli taki był dobry to co na ten temat powiadają współpracownicy, zwierzchnicy no i oczywiście Śmietanka Grajewska.
> Oczywiście powiredza dobrze ale w donyśle nic nie powiedza.

1.Jeśli jest taki czysty,to dlaczego pospiesznie ucieka na emeryturę? Wątpliwa jest ta niewinność! 2.W przypadku wyroku skazującego wg nowych przepisów, Pan Komendant powinien zostać zwolniony dyscyplinarnie i utracić prawo do emerytury mundurowej.3.Jeśli okaże się, że jest niewinny, powinien wówczas ubiegać się o odszkodowanie i przywrócenie dobrego imienia

Przede wszystkim nie ucieka na emeryturę, tylko przechodzi, bo ma do niej prawo. A jak na razie nie jest skazany. Wg. przepisów taka osoba musi zostać zawieszona w obowiązkach, co wiąże się ze zmniejszeniem o połowę wynagrodzenia. KTO CHCIAŁBY PRACOWAĆ ZA PÓŁ DARMO? Sprawa w sądzie może zakończyć się za 2 lata!!!!, bo CBŚ uparcie szuka dowodów, strasząc innych strażaków pozbawieniem ich miejsca pracy. Dobrego imienia Pan Komendant nigdy nie stracił, i na pewno obroni się przed Sądem. Ten kto zna Pana Komendanta, ten NIGDY W PSEUDO-ZARZUTY NIE UWIERZY!!!!!!!!!

Znam dobrze Pana Komendanta i uważam , że wielką krzywdę wyrządzono mu za jego zaangażowanie i pracę dla straży i dla miasta. Z pewnoscią nie złożył rezygnacji dobrowolnie , bo u nas nie obowiązuje zasada domniemania niewinności, tylko wręcz przeciwnie . Wiadomo,że "nie mógł" dalej pełnić swojej funkcji , nawet jeśli zarzut jest tak absurdalny. Pewnie za jakieś dwa lata sąd go uniewinni , ale nie przywróci mu to straconego zdrowia , nerwów i utraconej funkcji. Przesyłam Panu Komendantowi wyrazy szacunku i życzenia wytrwałości !

A co sie stało w dniu21 lutym z zastępcą - czyzby też "odszedł honorowo" na zasłuzoną emeryturę. A może napisze oświadczenie iż nie jest czy był skorumpowany, przeciez tyle lat siedział za plecami szefa, nie jednego, wiele widział i wiele zapewne wie, ale odejście swe to nie ciekawe, pprawda że ciepło przy d.. użej części ciała sie zrobiło i postapił jak szefostwo.... nie ładnie.

.,OCENIALI WSZYSTKICH TERAZ MY ICH OCENMY,PRAWDA JEST TAKA ZE NIE MA W GRAJEWIE NAWET JEDNEJ FIRMY U KTÓREJ NIE UPOMINALI SIE O ŁAPÓWKI ,WOGÓLE SZKODA GADAC .....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.