Wiadomości

Oszuści internetowi nie próżnują

Wykorzystują portale społecznościowe oraz komunikatory internetowe, aby wyłudzić od potencjalnych ofiar jak największą sumę pieniędzy. Kolejna suwalczanka padła ich ofiarą. Kobieta weszła w link, który otrzymała od kupującego, ale zamiast wpłaty za kurtkę z jej konta zniknęło ponad 2000 złotych.


Do policjantów z suwalskiej komendy, zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas sprzedaży dziecięcej kurtki. Z relacji suwalczanki wynikło, że na jednym z portali aukcyjnych zamieściła ogłoszenie. Na jednym z komunikatorów odezwała się do niej osoba zainteresowana ofertą. Zaproponowała sprzedającej skorzystanie z możliwości zapłaty za kurtkę, za pośrednictwem usługi portalu. W tym celu przez komunikator przesłała sprzedającej link. Tam 31-latka zalogowała się jak do swojego banku. Po chwili otrzymała sms aby czekać na kod weryfikacyjny. Potem wystąpił błąd i kobieta nie mogła zalogować się już do swojego banku. Następnego dnia kiedy 31- latka skontaktowała się z bankiem, okazało się, że ktoś wypłacił z jej konta 2350 złotych. Wtedy już kobieta miała pewność, że padła ofiarą oszustów. Zablokowała swoje konto bankowe i powiadomiła policjantów. -  KMP w Suwałkach

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.