Synoptycy przewidują, że lato 2022 roku przyniesie ze sobą afrykańskie upały. Wysokie temperatury stają się nie do wytrzymania zwłaszcza w blokach i dlatego to głównie mieszkańcy bloków sięgają po szeroko dostępne i łatwe w montażu klimatyzatory przenośne.
5 powodów, dla których warto kupić klimatyzator przenośny przed sezonem
Ciepły czerwiec, gorąco również latem Synoptycy wskazują, iż maj w 2022 roku może być wyjątkowo ciepły, przekraczając średnią normę temperatur, jakie obserwowaliśmy w latach 1991-2020. W czerwcu i lipcu średnie temperatury nie będą odbiegać od norm, choć z pewnością zdarzy się kilka prawdziwie upalnych dni. Z tego też względu nie warto czekać na rozpoczęcie sezonu, tylko kupić klimatyzator przenośny (polecamy ten ranking klimatyzatorów przenośnych) już dzisiaj, by nie dać się zaskoczyć upałom.
Nowe katalogi i cenniki na przyszły sezon Zima i wiosna każdego roku to okres podsumowań w branży rozwiązań klimatyzacyjnych. To również czas, gdy odświeżana jest oferta produktowa, a wraz z nią cenniki. Marzec-kwiecień to dobry czas, by kupić ostatnie egzemplarze klimatyzatorów z poprzedniego rocznika w niższej cenie. Przykładem dużej wiosennej promocji może być chociażby 20% rabat na urządzenie Fersk Vind 2 WiFi HEPA, które kosztuje teraz 1999 zamiast 2499 zł.
Brak wolnych monterów klimatyzatorów split Dlaczego piszemy nagle o splicie, gdy mówimy o klimatyzatorach przenośnych? Czerwiec i lipiec to zawsze najbardziej intensywny czas w roku dla instalatorów klimatyzacji stacjonarnej. Ogromne zainteresowanie ludzi montażem klimatyzacji przekłada się na brak wolnych miejsc w grafikach i czas oczekiwania sięgający kilku tygodni. Dlatego też wiele osób sięga wówczas po rozwiązanie bardziej dostępne – klimatyzator przenośny lub też klimatyzer. zobacz fot. 2 - Monter klimatyzatora typu split. Źródło: depositphotos.pl
Pierwszy z nich jest godnym polecenia rozwiązaniem, które w krótkim czasie schłodzi pomieszczenie do pożądanej temperatury. W przypadku drugiego efekt chłodzenia jest jedynie chwilowo, zarządzanie temperaturą jest praktycznie niemożliwe, a użytkownicy obserwują też często niekontrolowany wzrost wilgotności.
Opóźnione dostawy Pandemia w połączeniu z wojną w Ukrainie spowodowały kryzys w sektorze dostaw. Głośne braki części elektronicznych dotknęły nie tylko branżę motoryzacyjną, ale również RTV i AGD. Problemy z podażą wobec utrzymującego się popytu skutkują podwyższaniem cen towarów. Latem może być więc drożej nie tylko ze względu na wzrost zainteresowania klimatyzatorami, ale również ze względu na spotęgowane problemy z dostawami.
Inflacja Pandemia wstrzymała w sporym stopniu obrót pieniądza, jednocześnie powodując znaczące wzrosty kosztów produkcyjnych. W ostatnim roku obserwowaliśmy też spory skok cen surowców energetycznych. To wszystko połączone z zagregowanym popytem konsumentów przyczynia się do ogromnej inflacji, która dotyka nie tylko Polskę, ale większość krajów Europy. Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Dlatego też producenci i sprzedawcy będą musieli prędzej czy później podnieść również ceny swoich produktów.
Komentarze (0)