czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10120 wyświetleń

OSP podsumowała rok

W styczniu i lutym 2008 roku odbywały się zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych.

Na terenie Gminy Grajewo działa 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych prezesem zarządu jest wójt Gminy Grajewo – Stanisław Szleter. OSP funkcjonujące w Ciemnoszyjach, Białaszewie, Rudzie, Toczyłowie i Wierzbowie to jednostki typu „S” (samochodowe). Oprócz nich istnieje jeszcze 6 jednostek,  w miejscowościach: Szymany, Kapice, Białogrądy, Łojki, Boczki oraz Flesze, typu „M”. Nie posiadają one samochodów, ale wyposażone są w motopompy i niezbędny osprzęt.

- Jednostki w Ciemnoszyjach i Białaszewie włączone są do krajowego systemu ratowniczego. Raz w roku organizujemy spotkania podsumowujące działalność naszych OSP. Przy okazji dyskutujemy o ich potrzebach, ewentualnym doposażeniu oraz innych kwestiach związanych z funkcjonowaniem tych jednostek. W tym roku budżetowym planujemy wymianę samochodu strażackiego w OSP Wierzbowo – powiedział nam prezes zarządu gminnego OSP Stanisław Szleter.

Ochotnicze Straże Pożarne działają w oparciu o ustawę o ochronie przeciwpożarowej, prawie o stowarzyszeniach oraz statut Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Każda z tych jednostek zarejestrowana jest w sądzie jako stowarzyszenie, posiada osobowość prawną i jest jednostką organizacyjną ochrony przeciwpożarowej. Koszty wyposażenia, utrzymania, wyszkolenia i zapewnienia sprawności bojowej ponosi gmina.

e-Grajewo.pl

 


środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (2)

Pozdrowienia dla ''Jerzyka''

Dzieki dzieki :D i też pozdrawiam :P

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.