Sport

  • 5 komentarzy
  • 11404 wyświetleń

Oskar Czyżewski - Grajewo

Nominowany do tytułu "Sportowiec Roku 2011 Powiatu Grajewskiego" w plebiscycie organizowanym przez Portal e-Grajewo.pl


Czyżewski Oskar – ur. 01.05.1996 r. w Grajewie. Jest zapaśnikiem MOSiR Grajewo,  a swoje umiejętności szlifuje pod okiem trenerów  zapasów Grzegorza Czyżewskiego, a także  Konrada Paszkowskiego. Uczeń Publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie.

Sport ten zaczął uprawiać praktycznie od piątego roku życia. Nie trudno domyśleć się, że pasję tą zaszczepił w synu ojciec, który ma w dorobku znaczące nagrody. Dużą zasługą obecnej kondycji Oskara jest  jego brat bliźniak Alan, który jest głównym sparingpartnerem i również osiągał podobne, znaczące sukcesy. Niestety  w ostatnim roku zmagał się  z kontuzjami, które wyeliminowały go ze startu w najważniejszych turniejach ubiegłego roku.

Oskar jest obiecującym, młodym sportowcem. Pomimo swojego młodego wieku odniósł już wiele sukcesów. Zdobył m.in. złoty medal zdobyty na Ogólnopolskim Turnieju  w Solcu Kujawskim, złoty medal na Międzynarodowym Turnieju w Chełmie oraz  1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rynie. W 2011 r. Oskar wziął udział w Pucharze Polski Kadetów w zapasach styl klasyczny w Wałbrzychu. Gra od razu toczyła się o wysoką stawkę. Pierwsza ósemka z każdej kategorii wagowej uzyskała bezpośredni awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oskar Czyżewski, potwierdził swój poziom zajmując  wysokie V miejsce i  jako pierwszy zawodnik naszego miasta zapewnił sobie start na Olimpiadzie Młodzieży.  W maju ubiegłego roku w Białymstoku uczestniczył  w zawodach pod nazwą XVII Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Blisko dwustu zapaśników z całej Polski rywalizowało w 10 kategoriach wagowych. Aby móc wystąpić w najważniejszej imprezie zapaśniczej dla młodzieży w kraju trzeba było wywalczyć kwalifikacje na jednym z turniejów eliminacyjnych.  Po bardzo zaciętych pojedynkach  zajął piąte miejsce. Sukces cieszy tym bardziej, że był to zawodnik najmłodszego rocznika w kategorii kadeta i ma jeszcze przed sobą start w tej grupie wiekowej przez najbliższe dwa lata. W nagrodę za swoją ciężką pracę i osiągnięcia w tak młodym wieku w ostatnich dniach został powołany na obóz szkoleniowy kadry narodowej kadetów w Raciborzu w dniach 23 styczeń – 5 luty 2012 r.
wtorek, 16 sierpnia 2022

WARMIA Grajewo - TUR Bielsk Podlaski 0:1

wtorek, 9 sierpnia 2022

Skład Wissy na nowy sezon 2022/23

Komentarze (5)

Głosujcie na Oskara.!!! Ambitny chłopak ; )

Nawet jest wzmianka o mnie hehe ;)

glosujcie na tych ktorzy nie glosuja reszte zostawcie dla czasu on sam ma swoja os tzn czas.....

Tak trzymaj a zajdziesz daleko,gratulacje.

gratuluje sukcesow ! i powodzenia w dalszej karierze!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.