Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 7667 wyświetleń

OSA nie w Grajewie

Znamy wyniki naboru pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Do końca 2018 r. w całej Polsce powstanie 1530 stref sportowo-rekreacyjnych. Większość w gminach wiejskich – poinformowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Program cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Do resortu wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na łączną kwotę ponad 54 mln zł. Kryterium decydującym o przyznaniu dofinansowania był wskaźnik zamożności gminy – Dzięki temu mamy pewność, że wsparcie trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Aż 78% pozytywnie rozpatrzonych wniosków pochodzi z obszarów wiejskich –podkreślił Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Otwarte Strefy Aktywności będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. O dofinansowanie budowy mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, podmioty posiadające osobowość prawną, np. stowarzyszenia, fundacje czy spółdzielnie mieszkaniowe w dwóch wariantach realizacyjnych. Wariant podstawowy obejmuje siłownię plenerową i strefę relaksu. W wariancie rozszerzonym zajdzie się siłownia plenerowa, strefa relaksu, sprawnościowy placu zabaw, zagospodarowanie zieleni i ogrodzenie terenu.

Wśród wybranych do dofinansowania „szczęśliwców”znalazł się:

    Wniosek Gminy Radziłów na budowę 1 obiektu w wariancie podstawowym. Kwota dofinansowania  - 34 900 zł.

    Wniosek Gminy Rajgród na budowę 1 obiektu w wariancie podstawowym. Kwota dofinansowania  - 25 000 zł.

    Wniosek Gminy Szczuczyn na budowę 1 obiektu w wariancie podstawowym. Kwota dofinansowania  - 24 900 zł.

    Wniosek Powiatu Grajewskiego na budowę 1 obiektu w wariancie podstawowym. Kwota dofinansowania  - 24 900 zł.

Niestety Miasto Grajewo znalazło się na liście podmiotów, których wnioski zostały zaopiniowane negatywnie. Magistrat ubiegał się o dofinansowanie zadania dotyczącego budowy dwóch stref aktywności fizycznej w wersji rozszerzonej. Nowe obiekty miały powstać w wydzielonym miejscu na Stadionie Miejskim  im. Witolda Terleckiego przy ul. Piłsudskiego oraz przy Klubie Seniora, ul. Konstytucji 3 Maja w Grajewie.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 28 listopada 2022

Konkurs na stanowisko prezesa SM "Zgoda"

poniedziałek, 28 listopada 2022

Mija termin składania wniosków o 300 plus

Komentarze (3)

No własnie i to pokazuje jakich mamy fachmanów w Grajewie od pisania wniosków..wstyd to mało powiedzioane..chyba ze podejscie jest takie ze jak wniosek przejdzie to trzeba coś robić.....a po co...postawienie 3 ławeczek i wszyscy sie radują......

A cóż można spodziewać się. Magistrat jedynie pięknie potrafi tworzyć propagandę. Wszyscy w koło dostali , a miasto nie.

W Łomży będzie aż 6 os. 5 z wniosku Miasta Łomża i 1 z wniosku spółdzielni mieszkaniowej. W programie mogły brać udział oprócz samorządów także spółdzielnie mieszkaniowe. Szkoda, że w Grajewie ich nie będzie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.