sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 13182 wyświetleń

Orzekają o niepełnosprawności

Od 01.03.2009 r. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Grajewie prowadzi działalność w nowym lokalu mieszczącym się w Internacie Liceum Ogólnokształcącego, wejście do siedziby „Zespołu” od ul. Mickiewicza 3 (wejście do Internatu).

Aktualny adres:
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności
ul. Mickiewicza 3
19-200 Grajewo
tel. 086 273-87-09Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Grajewie realizuje zadania określone w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Wydaje orzeczenia  o niepełnosprawności ( do 16-trgo roku życia) i stopniu niepełnosprawności oraz legitymacje dla osób niepełnosprawnych

W Zespole pracuje w niepełnym wymiarze czasu pracy przewodnicząca Krystyna Wyłuda , 2 lekarzy o specjalizacji pediatra i neurolog oraz dwóch pracowników socjalnych w tym jeden posiadający uprawnienia doradcy zawodowego.

W zależności od jednostki chorobowej oraz w celu w jakim potrzebne jest orzeczenie, przewodnicząca ustala odpowiedni skład orzekający.

Posiedzenia składów orzekających odbywają się średnio pięć razy w miesiącu i przeprowadzane są  w pomieszczeniach Poradni Neurologicznej i Zdrowia Psychicznego Szpitala Ogólnego w Grajewie.
 
Liczba wydanych  orzeczeń osobom niepełnosprawnym w 2008 roku wyniosła:
- 513 dla osób powyżej 16 roku życia,
- 87 dla osób poniżej 16 roku życia.


e-Grajewo.plKomentarze (1)

Mickiewicza 3 czy Mickiewicza 3A?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.