poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Sport

  • 7 komentarzy
  • 15047 wyświetleń

"ORLIK" w Wąsoszu


          W dniu 27 listopada br. ramach programu Moje Boisko - ORLIK 2012 dokonano uroczystego otwarcia „ORLIKA” w Wąsoszu zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza

          W uroczystym otwarciu udziel wzięli, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych Województwa Podlaskiego: Wicewojewoda Podlaski -  Wojciech Dzierzgowski,   Wicemarszałek  Województwa Podlaskiego - Jacek Piorunek. Przedstawiciele władz samorządowych  z powiatu grajewskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, duchowi,  kierownicy instytucji wykonujących obiekt, radni, sołtysi i mieszkańcy gminy Wąsosz .
           Młodzież  ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Wąsoszu, zaprezentowała montaż słowno- muzyczny  o tematyce sportowej.

         Kompleks boisk składa się:
 z boiska piłkarskiego, którego nawierzchnia wykonana jest  ze sztucznej trawy,  ogrodzonego do wysokości 4 m wraz z piłkochwytami o wysokości  5 m oraz boiska wielofunkcyjnego powiększonego - pozwalającego na wydzielenie boiska do piłki siatkowej, dwóch boisk do  gry w kosza, piłki ręcznej i kortu tenisowego, ogrodzone do wysokości 4 m.

           Boiska są wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy, to jest: boisko piłkarskie – bramki o wymiarach 2 x 5 m, chorągiewki przegubowe do zaznaczania narożników boiska, boisko wielofunkcyjne – stalowe kosze do piłki koszykowej (regulowane na wysokość), siatka do piłki siatkowej rozpięta na słupach. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników osprzęt jest mocowany do podłoża. Na słupach wokół boisk zamontowane są lampy oświetleniowe umożliwiające  korzystanie  z boisk również w porze wieczorowej.
          Oddany do użytku kompleks boisk umożliwi korzystanie dzieciom i młodzieży z nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.
Zdzisław Chorosz

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

WARMIA II Grajewo - ORZEŁ II Kolno 3:0

Komentarze (7)

pewnie go zamkna jak kort tenisowy tylko wojt moze korzystac

ciekawe czy teraz orlik bedzie zamykany tak jak wczesniej powstały kort tenisowy który był zamykany na kłudkę

Orlik dla wybrańców, niegodni dalej przy parku będą grać!!!

Co do kortu, z własnego doświadczenia wiem, że każdy może pograć tylko musi zostawić po sobie porządek. Pamiętam jak kort nie był zamknięty, to były przypadki jazdy po korcie rowerem lub motorowerem. Na nowe obiekty, podobnie jak na salę gimnastyczną można wejść bez przeszkód - jeden warunek dbać porządek.

do xxx na pewno to ty masz klucze i tak się mądrzysz

brawo wasosz.kazdy moze korzystac,tylko trzeba dbac o porzadek,i bardzo dobrze ze kort jest zamykany,ja jak chcialem pograc to pogralem bez problemu.

Na tym waszym korcie warto opielić bo mlecz wysadza nawierzchnie, do porządku trzeba rączki zakasać ja taki znam sposób!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.