Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8798 wyświetleń

Olimpiada wiedzy o mleczarstwie

  W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, w dniach 27 lutego – 1 marca 2014 r., odbędzie się XL edycja Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie.


W Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie czteroosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych o profilu spożywczym z całego kraju będą konkurowały o tytuły laureatów oraz o zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, jak również o indeksy na Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Uczestnictwo w Olimpiadzie i przygotowania do niej pozwalają wybranym uczniom zgłębiać wiedzę o mleku jako surowcu oraz o technologiach produkcji przetworów mleczarskich. Jest to uznana i prestiżowa impreza mleczarska wyłaniająca najlepszych przyszłych studentów kierunków mleczarskich, a także przyszłych pracowników sektora mleczarskiego.

Głównym organizatorem jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Patronat merytoryczny sprawuje Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przewodniczącym Komitetu Głównego Olimpiady jest prof. dr hab. Stefan Ziajka. XL Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie finansowana jest z Funduszu Promocji Mleka.

Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży bierze udział w Turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie od roku szkolnego 2005 / 2006.
(za: wrotapodlasia.pl)

 

 


poniedziałek, 20 marca 2023

Kiermasz Wielkanocny (01.04)

Komentarze (2)

Czemu tak pozno daliscie znac, nieckowo mogloby wziac udzial ...

Właśnie dlatego...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.