Sport

  • 6 komentarzy
  • 8659 wyświetleń

Olimpiada Aktywności Wiejskiej

"W zdrowym ciele zdrowy duch. Naturalnie i tradycyjnie do zdrowia”

Mieszkańcy wsi Kurejewka i Chojnówek zgłosili swoje uczestnictwo w konkursie „Olimpiada Aktywności Wiejskiej”, mającego na celu inicjację aktywności mieszkańców obszarów wiejskich.

Mieszkańcy Kurejewki i Chojnówka przy wsparciu Wójta Gminy Grajewo Pana Stanisława Szletera w olimpiadzie startują z projektem „W zdrowym ciele zdrowy duch. Naturalnie i tradycyjnie do zdrowia”.

Projekt ma charakter prozdrowotny i skierowany jest do mieszkańców wsi w każdym wieku. Działania podjęte są w zakresie organizacji aktywnego spędzania wolnego czasu oraz promocji sportu i akcji edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia. W projekcie przewidziane są działania takie jak:

    rajd rowerowy,
    naturalne spa,
    zabiegi rehabilitacyjne,
    festyn wiejski.


Rajd Rowerowy odbył się 21 lipca 2013 roku na 8 -kilometrowej trasie Kurejwka – Bęćkowo – Zacieczki – Sokoły Jeziorne. Rajdowi towarzyszyła przyjazna i wesoła atmosfera czego dowodem były słowa uznania dla organizatorów, ponieważ w rajdzie wzięło udział 50 uczestników.

Jakość imprezy z pewnością uświetnił poczęstunek przygotowany przez mieszkańców wsi Kurejewka i Chojnówek oraz ognisko nad jeziorem w Sokołach Jeziornych, a także prelekcja historyczna dotycząca terenów trasy rowerowej przygotowana przez Pana Lecha Żabińskiego.

Mieszkańcy poprzez udział w imprezie mogli wykazać się zdolnościami organizacyjnymi oraz nauczyć się współpracować w grupie, dzięki czemu nie zabrakło poczęstunku, służby medycznej i jakże niezbędnej służby porządkowej.

 Izabela Katarzyna RandzioKomentarze (6)

Gdy się chce, to można! Brawo.

trasa ładna, droga długa, poczęstunek pyszny, ludzie wspaniali. Dziękujemy za organizacje :-) Było fantastycznie:-) oby częściej takie imprezy

gratvlacje pani izo. Pani jest super .

Brawo! I o to chodzi!
Gratulacje.

takich ludzi jak pani trzeba więcej super organizacja gratulacje było super .

a służba medyczna. no no no. nie to że wysportowana to i utalentowana. Zarówno pani jak i świetlicowa jesteście szansą na przełamanie myślenia na wsi.. To wy wprowadzacie świeżość i życie pełne pasji , czym zarażacie wszystkich wkoło. Dziękuję za to że jesteście...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.