Kraj

Okradł dom własnego wujka

Ełk: Okradł dom i garaż własnego wujka - straty sięgają 10.000 złotych

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał mieszkaniec gminy Stare Juchy, który okradł dom i garaż swego wuja. 22-latek wykorzystał okazję, że wszyscy mieszkańcy wyjechali za granicę. Poszkodowany starty oszacował na 10.000 złotych. Teraz młodemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Parę dni temu do ełckich policjantów zgłosił się 56-letni mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że od paru miesięcy jego dom stoi pusty, gdyż on i inni członkowie jego rodziny przebywali za granicą. Klucze pozostawił swojej siostrze, która miała się opiekować całym dobytkiem. Na początku stycznia przyjechał zobaczyć, czy wszystko jest w porządku, jednak spotykało go duże rozczarowanie. Okazało się, że z domu i garażu zniknęły prawie wszystkie sprzęty AGD, RTV oraz narzędzia ogrodowe i elektromechaniczne, a nawet część ubrań. Szybko okazało się, że sprawcą kradzieży był jego bratanek. 22-latek wykorzystując nieuwagę rodziców zabrał im klucze od domu wuja. Na początku robił tam imprezy dla swoich znajomych, ale później zainteresował się też wyposażeniem. W międzyczasie z domu i garażu wyniósł większość sprzętów, w tym np. telewizor, laptop, maszynę do szycia, kombiwar, ekspres do kawy, a nawet odzież, alkohol i 5 litrów paliwa samochodowego. Straty zostały oszacowane na ponad 10.000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Teraz grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności i ciąży na nim obowiązek naprawienia szkody.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.