wtorek, 18 czerwca 2024

Wiadomości

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Sukces uczniów z powiatu grajewskiego w eliminacjach wojewódzkich 46 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”


27 maja 2024 roku w obiektach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Ochotniczych Straży Pożarnych w Ogrodniczkach, powiat białostocki odbyły się XLVI wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”


W turnieju rywalizowało 91 uczestników z 14 powiatów województwa podlaskiego.


Ziemię grajewską reprezentowali:

I grupa wiekowa ( szkoły podstawowe klasy I-IV)

Paweł Bukowski - SP 1 w Grajewie
Nikodem Turowski  - SP Danówek
II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

Maria Lewczuk   - SP 4 w Grajewie
Anna Perełka  - SP Rajgród
III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

Paweł Czyżewski - I LO w Grajewie
Mateusz Turowski - ZS nr 2 w Grajewie

Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań z tematyki pożarniczej obejmującej znajomość sprzętu strażackiego, przepisów prawnych, historii, ratownictwa medycznego oraz szeroko pojętego ratownictwa. Test obejmował zarówno pytania otwarte jak i wielokrotnego wyboru.


W klasyfikacji generalnej wysokie miejsca zajęli:

I grupa wiekowa: 3 miejsce - Paweł Bukowski z SP nr 1 w Grajewie 

II grupa wiekowa: 2 miejsce - Maria Lewczuk z SP nr 4 w Grajewie 

III grupa wiekowa: 5 miejsce - Mateusz Jan Turowski z ZS nr 2 w Grajewie


Dodatkowo Maria Lewczuk uzyskała kwalifikację do kolejnego etapu i będzie reprezentować województwo podlaskie na szczeblu krajowym


W ramach turnieju uczestnicy i opiekunowie brali ponadto udział w zwiedzaniu Supraśla, dzięki czemu poznali wiele uroków tego ciekawego miasta. Wysłuchali również uroczego koncertu uczniów szkoły mającej imię Ochotniczych Straży Pożarnych.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom poszczególnych etapów oraz ich opiekunom za udział  i przygotowanie do turnieju. Zachęcamy do rozpropagowywania OTWP w swoich środowiskach oraz brania w nim udziału przez jak najszersze grono uczestników.

 bryg. Daniel Lewczuk

 

 

Zdjęcia: KP PSP Grajewo

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.