wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 4352 wyświetleń

Ogłoszenie Gminy Grajewo

Mając na uwadze problem mieszkańców Gminy Grajewo związany z zagospodarowaniem folii rolniczej zamierzamy ubiegać się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

 

W związku z powyższym niezbędne jest przeprowadzenie inwentaryzacji zalegającej folii rolniczej, siatki i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu BIG BAG.

 

Zainteresowani mieszkańcy - rolnicy powinni złożyć informację o rodzajach i ilości posiadanych odpadów do dnia 30 stycznia 2023 r. w Urzędzie Gminy Grajewo, pokój nr 5.

Posegregowane odpady, tj. folia rolnicza, siatka i sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach i typu Big Bag powinny być opróżnione z zanieczyszczeń, spakowane w paczki (do ok. 50 kg.) umożliwiające dokładne ich zważenie przy odbiorze. Obowiązkiem właściciela odpadów będzie ich dostarczenie w wyznaczonym terminie we wskazane przez gminę miejsce.

 

Druk deklaracji można pobrać poniżej, a także jest dostępny w siedzibie Urzędu, pokój nr 5.

W przypadku nieotrzymania dotacji z NFOŚIGW na „Usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zadanie nie będzie realizowane.

 

 

Materiały
Wniosek - odbiór folii rolniczej 2023

Oświadczenie o pomocy de minimis

 

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (1)

Kto będzie pakował folię z pryzmy w paczki po 50 kg? Prędzej z dymem pójdzie. Jak ostatnio oddawaliśmy folię to mogła być luzem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.