Wiadomości

  • 49 komentarzy
  • 13730 wyświetleń

Ogłoszenia Szpitala Ogólnego

PORADNIA KARDIOLOGICZNA W SZPITALU


Od dnia 1 stycznia 2012 r. NFZ nie zapewnia pacjentom bezpłatnych porad kardiologicznych w Szpitalu.

W związku z tym od dnia 2 stycznia 2012 r. Szpital zaprasza pacjentów do korzystania z  odpłatnych porad lekarza kardiologa.

Godziny pracy lekarza w Poradni Kardiologicznej
poniedziałek - od 12:00 do 14:00
środa   - od 12:30 do 14:35
piątek   - od 10:00 do 14:00


Cena porady kardiologicznej:
- porada prosta (bez zleconej diagnostyki) – 20 zł,
- porada złożona (z badaniami diagnostycznymi w tutejszym Szpitalu) – 40 zł.

 

REHABILITACJA W SZPITALU

Od dnia 1 stycznia 2012 r. NFZ nie zapewnia pacjentom bezpłatnych porad i zabiegów rehabilitacyjnych w Szpitalu. W związku z tym od dnia 2 stycznia 2012 r. Szpital zaprasza pacjentów na odpłatne zabiegi fizjoterapeutyczne i ćwiczenia indywidualne oraz zespołowe. Oferujemy przystępne ceny zabiegów i porady lekarskiej, podczas której lekarz 
w uzgodnieniu z pacjentem określi zestaw zabiegów lub ćwiczeń.

Godziny pracy lekarzy w Poradni Rehabilitacyjnej
w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek   - od 8:00 do 13:00
w środę        - od 11:00 do 18:00
porada lekarska w ramach zabiegów  - bezpłatna!

Godziny wykonywania zabiegów i ćwiczeń indywidualnych
od poniedziałku do piątku   - od 7:00 do 18:00
w sobotę (bez masażu i ćwiczeń)  - od 8:00 do 13:00

Ćwiczenia zespołowe
Oferujemy  wykonywanie następujących ćwiczeń zespołowych:
- Ćwiczenia zespołowe dla dzieci z wadami i skrzywieniami  kręgosłupa,
- Ćwiczenia zespołowe przy bólach kręgosłupa,
- Ćwiczenia zespołowe ogólnousprawniające i relaksujące.
Grupa ćwiczeniowa musi liczyć minimum 3 osoby. Ćwiczenia wykonywane
są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 18. Godziny i czas trwania ćwiczeń pozostają do uzgodnienia między grupą a pracownikiem prowadzącym ćwiczenia. Zestawy ćwiczeń dostosowywane są do potrzeb zdrowotnych grupy.

 

Ceny poszczególnych zabiegów i ćwiczeń określa dołączony cennik.

 

 

Lp.

Nazwa zabiegu

Wartość jednego zabiegu w zł

KINEZYTERAPIA - Indywidualna

1.

Ćwiczenia wspomagane

2,00

2.

Ćwiczenia czynne w odciążeniu i czynne w odciążeniu z oporem

2,00

3.

Ćwiczenia czynne wolne i czynne z oporem

2,00

4.

Ćwiczenia izometryczne

1,00

5.

Nauka czynności lokomocji

5,00

6.

Wyciągi

5,00

7.

Inne formy usprawniania (kinezyterapia)

2,00

KINEZYTERAPIA - Zespołowe

8.

Ćwiczenia zespołowe dla dzieci z wadami i skrzywieniami kręgosłupa ( 30 min. x 3 dni w tygodniu )

30,00

miesięcznie

9.

Ćwiczenia zespołowe przy bólach kręgosłupa ( 30 min. x 3 dni w tygodniu )

30,00

miesięcznie

10.

Ćwiczenia zespołowe ogólnousprawniające i relaksujące ( 45 min. x 3 dni w tygodniu )

45,00

miesięcznie

MASAŻ

11.

Masaż suchy- częściowy – min. 20minut na jednego pacjenta,

w tym min. 15 minut czynnego masażu

10,00

ELEKTROLECZNICTWO

12.

Galwanizacja

3,00

13.

Jonoforeza

3,00

14.

Prądy diadynamiczne

3,00

15.

Prądy TENS

3,00

16.

Ultradźwięki miejscowe

4,00

17.

Ultrafonoforeza

4,00

LECZENIE POLEM ELEKTROMAGNETYCZNYM

18.

Diatermia krótkofalowa, mikrofalowa

3,00

19.

Impulsowe pole magnetyczne niskiej częstotliwości

3,00

ŚWIATŁOLECZNICTWO I CIEPŁOLECZNICTWO

20.

Naświetlanie promieniami IR,UV - miejscowe

1,00

21.

Laseroterapia - skaner

3,00

22.

Laseroterapia punktowa

4,00

HYDROTERAPIA

23.

Kąpiel wirowa kończyn

7,00

KRIOTERAPIA

24.

Krioterapia – miejscowa (pary azotu)

7,00

 

 

Komentarze (49)

Brawo za inicjatywę i nie poddawanie się bez walki! Powodzenia dla całego oddzialu i personelu tam pracującemu!

W medicusie niektorych zabiegow wcale nie ma

Prosimy o podanie imienne lekarza kardiologa bo to niezwykle ważna informacja, tak samo jak przy rehabilitacji, ponieważ pacjentom taka informacja jest konieczna. Lekarz lekarzowi nierówny zwłaszcza gdy płacimy za te posługi. Mam nadzieję, że ordynator z Rehabilitacji będzie teraz łaskawsza dla ludzi ..

Świetny pomysł! Gratuluję!gdy nie będzie kolejek warto dać te parę groszy.

Bardzo dobry pomysł, swietna kadra, dobry sprzęt a cena przystępna, będziemy korzystać nawet za odpłatnością! Nie dajcie się!

Szkoda,że to Medicus ma ten kontrakt z NFZ jest tam bardzo ciasno i z zabiegami ubogo. Mam nadzieję, że to się zmieni .Trzymam kciuki za rehabilitację w szpitalu.

powodzenia aby wam się udało

Wolę za darmo chodzić do Medicusa niż płacić 5 zł za jeden zabieg, szkoda kasy

Remik,nfz wybrał oferte tansza o 2 gr,a Ty jadąc na te których nie ma do Elku czy Bialegostoku ile stracisz?Wszystko to dla Twojego 'dobra'.NFZ kpi sobie z pacjentów.

Płacę raz ubezpieczenie i mam płacić drugi raz ! Parodia !! Kogo na to stać bo mnie nie

proszę o nazwiska lekarzy bo jestem zainteresowana

Super bardzo mi się podoba ta inicjatywa, nie dajcie się !!!!

ciekawe czy za odpłatnością panie w szpitalu nie będą już wiecznie "zmęczone" i niezadowolone, że nie wiadomo jak się do nich odezwać...

No trudno , ze za kasę ale wolę i tak dać zarobić Szpitalowi niż Medicusowi. W medicusie ledwo człowiek się zmieści i nie ma wszystkich zabiegów co chyba najistotniejsze. Nie wiem jakim "cudem" coś takiego wygrywa w NFZ.

no i dobrze -co mam czekac parę miesięcy w kolejcew , wolę zapłacić za te 10 zabiegów! są różne ceny, niech to będzie 50 czy 70 zł, ok niektórzy z was na papierosy wydaja więcej, zastanówcie się! ja uważam że nie jest tak źle, wiesz za co płacisz, nie chcesz -czekasz w kolejce

Bardzo sie cieszę z takiego rozwiązania, sama miałam przyjemnośc zapisania sie na rehabilitację w "MEDIKUSIE" czarno to widzę, na pięć zabiegów zleconych przez lekarza, mogą mi wykonać tylko trzy, bo pozostałych nie mają i musze ponownie iść do lekarza, żeby mi zmieniono na inne zabiegi, mogę też pojechać do Ełku, Moniek Białegostoku, zabawne co? proponuje , korzystać z rehabilitacji w Szpitalu odpłatnie, a później wystąpić do NFOZ o zwrot jeżeli Medikus nie zapewnia wszystkich zabiegów. Powodzenia personelowi oddziału. W medykusie sa też dwutygodniowe oczekiwania w kolejce na zabiegi. Trzymajcie się.

A w jaki sposób teraz można dostać się na oddział rechabilitacji .

ludzie jak nie chcecie płacić to do medikusa a jak ktoś chce mieć lepszy poziom rehabilitacji to do szpitala no niestety odpłatnie ale t zasługa naszego nfz
brawa za odwagę i walkę do końca

dlaczego na e-Grajewo jest CENZURA

przestańcie cieszyć bo to jest dobre, aczkolwiek nie dla każdego , nasze społeczeństwo jest coraz biedniejsze i nie każdego stać na to by płacić za każdy zabieg mimo to że ceny powiedzmy nie są wysokie ale to nie raz idziemy na zabieg tylko załóżmy ,że dostajemy 10 zabiegów i wtedy nazbiera się troszkę do zapłaty.

przyjde na platny zabieg do was niz do medicusa!!!

Po pierwsze czy to jest nie zgodne z prawem.? Po drugie kogo będzie w Grajewie stać na płatne zabiegi ?Po trzecie trzeba podjąć walkę z NFZ aby przywrócił a właściwie zakontraktował zabiegi w naszym szpitalu.

Proszę o zamieszczanie całych opinii, inaczej komentarze nie mają sensu. Prawda i tylko prawda, taki mamy prawo i szczere wypowiedzi powinny być zamieszczane bez cenzury. Tamte czasy już bezpowrotnie minęły i nie stwarzajcie pozorów.

Do tej pory gdy Medkikus nie miał kontraktu na rehabilitację robił zabiegi prywatnie, teraz szpital.Szkoda ,że i szpital i Medikus nie ma kontraktu Z NFZ, nie byłoby kolejek na zabiegi.

Kto nie chce czekać w kolejce w Medikusie może dać parę groszy i mieć zabiegi od zaraz w szpitalu łącznie z poradą lekarską jak to prywatnie.Fajnie,że jest taka możliwość zwłaszcza w szpitalu.Szkoda byłoby tyle pomieszczeń.Kto chce proszę do Medikusa, na umowę z NFZ.Szkoda tylko że tak mało tam tych zabiegów no i zaczynają się kolejki

Do "pacjent 1" dzwoniłam w Por.Rehabilitacyjnej można do dr.Brajczewskiej oraz do dr.Nowickiej do kogo chcesz i powiedziano ,że nie trzeba skierowania

Ja mam zlecone masaże wodne, tego nie ma w Medicusie.Kupię zabiegi na rehabilitacji w szpitalu , a z rachunkiem pojadę do NFZ, bo nie chcę przez następnych parę lat być pozbawionym rehabilitacji.

wysoki poziom w szpitalu grajewskim? proszę sprawdzić poziom w Ełku, w Łomży i oceniać szpital grajewski. Moja babcia wyszła z oddziału z przykurczem i bez poprawy. Po zabiegach na WYSOKIM POZIOMIE w szpitalu w Ełku ma się świetnie.
Trzeba było rzetelnie wykonywać swoją pracę, ... JA i moja rodzina byliśmy NIEZADOWOLENI z POZIOMU rehabilitacji w Szpitalu!

Gdyby dyrekcja szpitala wprowadziła zakaz pracy u konkurencji to nie byłoby teraz tych problemów.

Ciszę się "gryf",że masz prawo wyboru.mam nadzieję ,że po rehabilitacji w innych miejscach Twoja babcia i Ty będziecie zadowoleni.Wszystkim i tak nie dogodzi choćby człowiek się starał nie wiem jak.Ja osobiście z rehabilitacji w tym szpitalu byłam zadowolona.Pozdrawiam personel rehabilitacji.

wypisywanie pacjentów ze szpitala grajewskiego z odleżynami to norma, tylko jakoś w wypisach o tym ani słowa. ..

Do" gryf "rehabilitacja pacjentów z przykurczami jest procesem dlugotrwalym i zlozonym,więc może zamiast krytykowac czyjąś pracę,należy wziąc pod uwagę to, że EŁCKI CUD miał początek w Grajewie.

Do Ewy, nie nie miał początku w Grajewie fizjoterapeuci z Ełku wyjaśnili mi na czym to polega, ja nie jestem specjalistą ale to specjaliści z tej dziedziny poinformowali mnie o źle prowadzonej wcześniejszej rehabilitacji. Wiadomo, że każdy chwali tego kto mu pomógł ale myślę, że pracownicy szpitala nie przykładają się do pracy i tyle w tym temacie.

Bylam widzialam i stwierdzam,dla mnie jako pacjenta rehabilitacja w medicusie jest na nizszym poziomie niz w szpitalu,wiec o co tu chodzi?NFZ ograniczył nam dostep do niektórych zabiegow,a lokalowo tez nie jest w stanie zapewnic przyjecia tylu ludziom co szpital.Kolejki beda bardzo dlugie,jezeli pierwszego dnia funkcjonowania na wizyte do lekarza trzeba czekac 2 tygodnie ,to co bedzie za 2 miesiące?

Ja też chodzę na rehabilitację w medicusie i w sumie to jestem zadowolona może i pomieszczeń jest mniej, na sprzęcie się nie znam, nie widzę różnicy z tym ze szpitala a atmosfera ok, czas oczekiwania na zabieg chwilka, Pozdrawiam

Do gryf ile pacjentów tyle opinii.Ja osobiście spotkałam się ze stwierdzeniem "jeśli mam jeszcze raz trafić do Ełku to tylko nieprzytomna a nie z własnej woli"wiec polemizowałabym na temat rzetelności pracy. Każdy swoje chwali. Ciesz się ze zdrowia babci a nie oczerniaj!

Informuje za placimy tylko za zabiegi wizyta u P.doktor bezplatna.Fajnie ide sie podleczyc.

W medicusie juz przed podpisaniem nowych kontraktow bylo tłoczno.Teraz to chyba juz nie ma mowy o komforcie chorego pacjenta.

Podlaski oddział NFZ tłumaczy, że o wynikach zdecydowały dwa czynniki - cena za usługę rehabilitacji oraz jakość tej usługi.
Gołym okiem widac ,ze rehabilitacja w szpitalu ma wiecej do zaoferowania dla pacjenta.

W szpitalu lekarze w poradni rehabilitacyjnej przyjmowali pacjentow codziennie,w medicusie we wtorki i piatki nie przyjmuja,a pozostale dni tylko chyba po 14.dla mnie to problem.

Juz sa na miesiac kolejki na zabiegi w Medicusie i nawet masazu recznego nie robia.Maja malo pracownikow bo pacjentow niewielu i nie moga wykonac normy.Trzeba bylo zobaczyc jak to robia w szpitalu -dziennie 130 pacjentow!!1Pacjenci wykupuja zabiegi w szpitalu bo Medicus nie wyrabia sie.

Jolka co za bzdury piszesz pewnie, że robią masaż, co do normy nie wiem nie znam się ale ludzi jest dużo wiem bo chodzę, a co do kolejek to nie wielkie skoro byłam na wizycie w pani dr w środę a zabiegi mam od początku nowego tygodnia. To chyba zwykła ludzka zazdrość Tobą kieruje albo złośliwość...

A co do masażu w szpitalu, to raczej nie poruszała bym tej kwestii, szpital nie ma czym się pochwalić a Medicus wręcz przeciwnie.

To dziwne bo ja jak przyszedłem to na styczeń bez problemu miałem zapis i nie musiałem czekać w żadnej kolejce.

Mam zlecony masaz i musze czekac w kolejce do polowy lutego .Zrezygnowalam.

Marian zgadzam się z Tobą zabiegi ruszyły od 2 stycznia nie było kolejki, ale teraz już po pierwszym tygodniu pracy rekabilitacji już są kolejki.Poczekajmy jeszcze z miesiąc ,żeby oceniać.Życzę wszystkim chorym , aby nie było żadnych kolejek.

mam nadzieje ze rehabilitacja wroci do szpitala i bede mogl bezpłatnie korzystac z hydromasazu.

To prawda mam kolejke za 2 miesiace.Lepiej bylo w szpitalu.Czekalo sie do lekarza ale zabiegi miales za tydzien.Absurd.Dlaczego dano kontrakt dla Medicusa jesli sie nie wywiazuje?Wczoraj w TV Obiektyw bylo klamstwo/P.Leonczuk mowil co bylo z poczatkiem Roku a nie mowil co jest dzis.Wstyd.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.