sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 13095 wyświetleń

Odznaczono B. Chełmińskiego

Odznaczenia z okazji XX-lecia Ruchu Komitetów Obywatelskich


Prezydent  Bronisław Komorowski, z okazji jubileuszu XX - lecia Ruchu Komitetów Obywatelskich, nadał ordery i odznaczenia zasłużonym działaczom Ruchu, za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych i transformacji ustrojowej w Polsce, za propagowanie idei państwa obywatelskiego oraz osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI otrzymał Bronisław CHEŁMIŃSKI z Grajewa

W imieniu Prezydenta RP ordery i odznaczenia wręczył Doradca Prezydenta Jan Lityński podczas uroczystości rocznicowych, zorganizowanych przez Krajową Konferencję Komitetów Obywatelskich, w Sali Kolumnowej Sejmu w dniu 14 maja 2011 r.

 

Gratulujemy

 

fot. e-Grajewo.pl

Komentarze (11)

Bronek, należało Ci się. Moje gratulacje.

to ciekawe jak się teraz TW Pelikan czuje który na p. Chełmińskiego donosił ;)

Jak ktoś, kto za komuny walczył o wolną Polskę może odbierać odznaczenie nadane przez człowieka, który hołubi zbrodniarza Jaruzelskiego? Już mniejszy grzech mieć syna konfidenta.

Czy te odznaczenie jest za buntowanie robotników i organizowanie strajków w 70 latach kiedy generowały się gierkowskie długi? Kiedy to trzeba było ciężko pracować. Przypomnę tylko, że wtedy Grajewo rozwijało się najdynamiczneiej. Wybudowano ZPW, ośiedle mieszkaniowe i Mleczarnie, ponadto funkcjonowały takie zakłady jak Pasmanteria, GS, WPHW, RUCH, Stolarnie, Cech Rzemiosł Różnych - tam nikt nie strajkował.

Panie Bronislawie dal sie pan kupic PO za ....jednego srebrnika .Naprawde dojdzie do tgo ,ze i tu uzyje pana powiedzenia " obudzi sie pan z reka w nocniku "Kiedys Lityski wreczal Bierutowi kwiaty dzis panu srebrnika.Zaluje ,ze rozmienil pan swa ikone na drobne,ale coz to decyzja pana i panskiej zony Mimo wszystko pozdrawiam Ps. mam pytanie do pana -: czy panski sw.pamieci ojciec przyjalby z rak tych ludzi odznaczenie? Ide w zaklad ,ze nie .On byl naprawde Wielkim Polakiem ,chociarz trzymal sie w cieniu i malo kto wie ile mu Grajewo zawdziecza

Gratuluje Bronek ! :),wstyd mi za tych Judaszy co nie potrafia szczerze pogratulować,bo takich medali nie dostaje sie za bluzganie na forach internetowych a jak co do czego przyjdzie to "Panie nie bij",tylko za realna walke o demokracje.Jestem dumny,ze chociaz w Grajewie mamy 1 taka osobe na ktorej mozna sie wzorować.

--
ps:do patrzacego z boku - pewnie jakby bylo napisanem,ze Ch. jest z PiSu to wychwalalbys,ze rodzina,miasto i kosciol sa dumni...Zal mi takich

Do "patrzący z boku" ważne jest kto przyznał odznaczenie i za co, a nie kto go wręczył bo na to akurat p. Chełmiński nie miał żadnego wpływu. Uważam że powinniśmy być dumni że nadano mu odznaczenie jako jednemu z nielicznych a nie krytykować (każdy z nas nie jest idealny i ma sobie to i tamto do zarzucenia). Na uroczystości był z młodymi ludźmi i córką co świadczy że nie tylko rodzina jest dumna ale także młodsze pokolenie grajewian. GRATULACJE p. Bronisławie

Do Anfernee co na to twoja rodzina że jesteś kofidentem dla szpicla nie dadzą odznaczenia -przykro?

Bronek, zasłużyłeś na odznaczenie państwowe za walkę o wolną, demokratyczną Polskę w latach 80-tych i to nie podlega żadnej dyskusji.
Ale, że godzisz się odebrać odznaczenie z okazji jubileuszu ruchu Komitetów Obywatelskich to jest poprostu farsa. Przecież zaraz po wyborach czerwcowych 1989r (a nawet w trakcie) zamiast cementować działalność Komitetu Obywaleskiego Solidarność Ziemia Grajewska zacząłeś rozwalać wszystko od środka. Przypomnę tylko jak próbowałeś wprowadzić "czerwonych" do KO, następnie próba przejęcia Domu Partii, powołanie nowego "czerwonego" Komitetu Obywatelskiego do wyborów samorządowych (po przegranych wyborach na przewodniczącego), sprowadzenie Tymińskiego do Grajewa w czasie wyborów prezydenckich 1991r przeciwko Wałęsie. Tymińskiego ściągnąłeś w czasie poświęcenia Pomnika Niepodległości ... Co Tymiński miał wspólnego z Bohaterami tych Zem?, także tymi Tobie najbliższymi? W oczach żyjących jeszcze widziałwm wtedy złość, osłupienie a nawet łzy goryczy. Dzisiaj któś z PO dorwał listę działaczy z tamtego okresu i gra politycznie. Szkoda, że bierzesz w tym udział, większość zapraszanych odmówiła!
R

Gratulacje Bronek zasłużyłeś ale wzbudziłeś zazdrość ludzką oni też by chcieli nic nie robiąc mieć odznaczenia .Jeszcze raz gratuluję .

Pani Olu nie ma pani racji,bo np.WPHW strajkowało i sama w tych strajkach brałam udział jako ówczesny pracownik.Swoją drogą żal,że tyle fajnych zakładów zniknęło z mapy naszego miasta.Obecne 22% bezrobocie jest tragedią umierającego miasta.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.