wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 6719 wyświetleń

Odstrzelą 500 dzików

Odstrzelą 500 dzików

 Sejmik przyjął stanowisko w sprawie ograniczenia populacji dzika (jednogłośnie). Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego odbyła  się na wniosek grupy radnych Województwa Podlaskiego pod koniec lutego br.

 W dyskusji, jaka toczyła się na temat projektu ww. uchwały wypowiedzieli się: Jan Dobrzyński (PiS), Mikołaj Janowski (PSL), Kazimierz Gwiazdowski (PiS); Mieczysław Bagiński (PSL) oraz goście Jacek Bogucki (poseł),  Ryszard Ziemblicki (Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku), Piotr Sewastianowicz (rolnik z czerwonej strefy), Ryszard Łapiński (rolnik) oraz Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

 Zgodnie z uchwałą ograniczenie populacji dzika dotyczy gmin Kuźnica, Sokółka, Szudziałowo, Krynki, Gródek, Michałowo, Nowy Dwór, Dąbrowa Białostocka, Sidra, Janów, Czarna Białostocka, Supraśl i Wasilków. Ograniczenie to zostanie przeprowadzone poprzez odstrzał 500 dzików na terenie obwodów łowieckich przynależnych okręgom Polskiego Związku Łowieckiego w Białymstoku oraz Nadleśnictw.

 Wymienione ilościowe ograniczenie populacji dzików nie narusza rocznych planów łowieckich sezonu 2015/2016 kół łowieckich i środków hodowli zwierzyny. Ograniczenie populacji dzików obowiązuje od dnia podpisania umów do 31 czerwca br.

 Środki finansowe na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem ograniczenia populacji zostaną zabezpieczone w budżecie województwa podlaskiego w wysokości 200 tys. zł. Sfinansowaniu podlegać będą koszty dotyczące pozyskania, dostarczenia dzików do chłodni, zabezpieczenia prób do badań w kierunku ASF, utylizacji oraz kosztów przechowywania dzików w chłodni.
(źródło: Wrota Podlasia)

 

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (11)

to łobuzy jak wy możecie

Zapraszamy na Szymany gm Grajewo :-)

A nie można odłowić tych dzików i wysłać je do Afryki skąd przyszły???

na Szymanach 10psów gania 4 sarny

Ja z chęcią bym kupił połówkę dzika. Święta idą, trzeba coś do święconki wędzonego włożyć. Pod Grajewo podchodzą dziki coraz śmielej. Przed mostem na drodze krajowej 61 w kierunku Augustowa są poryte łąki przez dziki. Ze ścieżki rowerowej dobrze to widać.

Dla czego jest dyskryminacja płci męskiej. Dla czego odstrzelą dziki a lochy będą na wonności . Mamy XXI wiek i proszę o równe traktowanie wszystkich.

myślę, że to jest umowne; chyba lochy nie biegają z różowymi kokardkami; będą polować i wśród zwierząt będą i xhłopcy i dziewczynki;

Ja lubię dziki i jestem przeciwny, to my jesteśmy na ich terenie a nie oni na naszym.Dziki mają instynkt przetrwania, muszą jeść a my możemy zapobiec stratom przez zabezpieczanie upraw.

Adolf ....nie polubił byś dzików gdyby Ci zniszczyły parę hektarów kukurydzy ,wtedy musiał byś krowy sprzedać lub paszę kupować .I nadal byś je lubił?

Trzeba ogrodzić ja tak zrobiłem, bo lubię zwierzęta.Siatka leśna wiele nie kosztuje.A odstrzelenie to rozwiązanie tymczasowe.

Co stanie sie z miesem. Prosze redaktora o zapoznanie sie z tematem. Czy jest mozliwosc otrzymajia miesa lub skor. Dziekuje.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.