Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 15522 wyświetleń

Odnowią schody w parku Central

Miasto planuje odnowienie schodów w parku Central od strony osiedla Południe oraz prowadzących do niego z os. Broniewskiego.

Już wysłano zapytania ofertowe, do końca lipca powinni zgłosić się wykonawcy. Remontem zajmie się firma, która zaproponuje najniższą cenę.

Wykonanie remontu nawierzchni schodów w parku Central obejmuje prace:
- zamocowanie kątowników; - oczyszczenie uszkodzeń betonowych schodów z zanieczyszczeń i resztek starego betonu; - zagruntowanie podłoża; - naniesienie mrozo i wodoodpornej zaprawy wyrównującej o zwiększonej przyczepności do podłoża w kolorze zbliżonym do koloru schodów; - pomalowanie balustrady na kolor żółty.

Odnowienie schodów na os. Broniewskiego (48 stopni o wymiarach – szerokość stopnia – 0,30 m, długość stopnia – 2,50 m, wysokość stopnia – 0,10 m), przewiduje zakres robót:
- oczyszczenie betonowych schodów (pow. ok. 29 m2 oraz dwustronnego murku – powierzchnia ok. 12m2 z zanieczyszczeń i resztek starego betonu; - naniesienie masy sczepnej o gr. ok. 2-3 mm na całej powierzchni, na której ma być położony nowy materiał; - naniesienie mrozo i wodoodpornej zaprawy wyrównującej o zwiększonej przyczepności do podłoża; - pomalowanie dwustronnej balustrady na kolor żółty.Komentarze (14)

I jak zawsze ktoś zapomina o jeszcze jednych schodach. .Na tych nie opisanych schodach schodach to nie mam nawet oświetlenia i przejść tymi schodami w porze wieczorowej wiąże się z wizytą u lekarza.

jak juz remontowac schody to trzeba tylko zastapic te piaskowe odpowiednim kamieniem. Schody beda mialy dluzszy termin uzytecznosci i '' miosto '' raz tylko wylozy kase na nie !

A co ze schodami przy bloku nr 8 na os.Broniewskiego?

Są jeszcze jedne schody - w pobliżu Biedronki na ul. Konstytucji 3 Maja. Tam nie tylko piją alkohol, tamtędy też chodzi sporo osób. Ale czy ktoś o tym pamięta?

winde mogliby zrobic

i tak sie marnortawi kase! glowne schody ok ale te boczne tam na nich nie widac nawet psa z kulawa noga!!!

A o schodach naprzeciwko biedronik na broniaku zapomnieli wczoraj tedy szedlem .

A przy Bloku nr 8 to nie łaska...tutaj też są schody państwo Miasto

To może odrazu i zrobić podjazd. Widziałem pare razy jak chłopak na wózku prosił żeby ktoś go zniósł.

Po przeczytaniu komentarzy to wcale bym tych schodów nie robił, banda baranów nie społeczeństwo.

tak ciekawe te schody co przy nowej biedronce są to maskara syf i ubóstwo tam powinny lampy być bo w nocy strach tam przechodzić jak robić schody na broniewskiego to odrazu wszystkie a nie tylko wybrane ludzie opanujcie sie

no a weź się obraź inie rób! a so tam,nie można?!

Może zamiast doraźnych remontów co parę lat warto byłoby zrobić to raz,a dobrze z kamienia. Przy kościele w Szczuczynie są kamienne schody porządnie zrobione przez mistrzów z dawnych wieków i przez wieki bez konserwacji i remontów służą ludziom po dzień dzisiejszy. Tylko czy któryś z dzisiejszych fachowców potrafiłby takie coś zbudować? A może chodzi o to aby takie remonty robić co 5 czy 10 lat.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.