Wiadomości

  • 32 komentarzy
  • 37733 wyświetleń

Odnaleziono ciało Mateusza

Policjanci z Olsztyna wyjaśniają okoliczności śmierci 24-letniego mieszkańca Olsztyna, którego ciało wydobyto dzisiaj z Jeziora Kortowskiego. Mężczyzna poszukiwany był od początku listopada, kiedy to wybrał się do lasu i nie wrócił do domu.

Tragicznie zakończyły się trwające od ponad miesiąca poszukiwania 24-letniego mężczyzny, który 5 listopada br. wyszedł z domu i nie nawiązywał kontaktu z rodziną. Ciało mężczyzny zostało wydobyte dzisiaj z dna Jeziora Kortowskiego, przez działającą na zlecenie funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie Grupę Specjalną Płetwonurków RP. Sprawdzanie dna jeziora przez członków GSP RP trwało od wczoraj.

W trwającej od początku listopada akcji poszukiwawczej zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów i funkcjonariuszy jednostek ratowniczych. Wykorzystano również psy tropiące i policyjny śmigłowiec. Olsztyńscy funkcjonariusze sprawdzali las miejski, szpitale, dworce a także adresy znajomych. Weryfikowane i sprawdzane były na bieżąco wszystkie informacje na temat zaginionego. Funkcjonariusze w lesie, do którego wybrał się meżczyzna odnaleźli jego szałas oraz rzeczy osobiste.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do prosektorium. Sekcja zwłok wyjaśni co było przyczyną śmierci 24-latka   - informuje  asp. Krzysztof Bisior  z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

 

Sztuka przetrwania (inaczej: surwiwal, ang. survival) – rodzaj aktywności człowieka skierowanej na gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych.

Surwiwal występuje w wielu odmianach, które można ukształtować dla własnych potrzeb. Ze względu na charakter aktywności surwiwalowej wyróżnia się zazwyczaj trzy główne odmiany: surwiwal militarny, surwiwal zielony i surwiwal miejski.

  • surwiwal zielony – celem jest nabycie i utrzymanie umiejętności pozwalających na samowystarczalną egzystencję w warunkach przebywania poza cywilizacją. Istnieje tu duży związek z naturą. Ten rodzaj surwiwalu nastawiony jest silnie na rekreację, ale - w wersji rozwiniętej - przygotowuje też do działań w warunkach zagrożeń podczas klęsk żywiołowych, katastrof komunikacyjnych, itp.


 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (32)

Mam nadzieje , że znajdzie się , .

/ Miejmy nadzieję, że się odnajdzie.

/ A wiadomo czy miał przy sobie komórkę, smartfon czy krótko falówke coś do łączności? A miał jakieś konta na portalach internetowych? to można zobaczyć z jakiego miejsca była ostatnia aktywność. Zasada prepersa "prepers siedzi w bunkrze". A nie ma w pobliżu bunkrów czy schronów powojennych? A miał jakieś pieniądze przy sobie?

Mateusz gdzie jesteś ???? Czekamy na ciebie... ;***

O choroba. Tego po Mateuszu bym się nie spodziewał. To musi być coś głębszego niż tylko ,,hobby".

Mateusz był mądrym, ogarniętym chłopakiem. Powtórzę jeszcze raz: Mateusz nie jest głupi, a poruszanie się boso temu przeczy. Każdy, kto się zajmuje survivalem, wie jak ważne jest dbanie o higienę i stan stóp. Mateusz musiał posiadać taką wiedzę. .

On nie wyszedł z domu bez butów !!! Buty zostały w tym szałasie a jego nie ma. Pomyślcie trochę.. spał coś go wystraszyło i zaczął uciekać, może nie było czasu na ubieranie butów ?

Idziesz do lasu to powiadom leśników w którym miejscu będziesz przebywał i ewentualnie policję. Idziesz do lasu musisz uzbroić się w nóż latarkę i pistolet gazowy jeżeli nie masz pozwolenia na prawdziwą. Zycie to nie bear gryzly i BBC.

Hmm sprawa jest dziwna,bo rzeczy są w szałasie a Mateusza nie ma.Sam jestem zwolennikiem survivalu,ale nie wierzę w to że wyszedł bez butów.Dbanie o stopy(nogi)to podstawa.Nie chcę krakać ale może warto przeszukać pobliskie akweny wodne.

Bardzo mi przykro [*] Mateusz jest już u Boga, ale w pamięci zostanie na zawsze

zła straszna wiadomość, gdzieś tam w sercu wielu liczyło że lepiej żeby to był jakiś wyskok ucieczka, lecz wiadomo że za mądry chłopak na to i jednak tragedia :( c

Wyrazy współczucia rodzinie.

najszczersze kondolencje dla rodziny Mateusza ....Spoczywaj w pokoju {*}

Marek wyrazy głębokiego współczucia

[*]Najszczersze kondolencje dla rodziny!
Spoczywaj w pokoju Mateusz!! :( [*]

wyrazy wspolczucia do rodzicow i calej rodziny

Boże kochany, jak bardzo wspólczuje Rodzicom pogrążonym w tej tragedii. Sercem przepełnionym bólem,zrozumieniem , proszę : los obszedł się zbyt drastycznie ale pokonajcie tę stratę. Wyrazy najgłębszego współczucia. Też matka.

Największe kondolencje rodzinie[... ]

Inteligentny, dążący do celu , a przy tym kulturalny.Był moim uczniem...Szczere kondolencje dla rodziny...

Asiu, Marku brak słow by opisać żal i wspołczucie, trzymajcie się, niełatwo znależć słowa otuchy, dużo sił do zniesienia tego bólu,najszczersze wyrazy wspołczucia

Najszczersze wyrazy współczucia. Marku , Asiu brak słów do opisania zalu i wspołczucia. Duzo siły w tych trudnych do opisania chwilach. Trzymajcie się.

Ile jest kilometrów od jego obozu do tego jeziora?

Proszę wyjaśnić,Mateusz był Grajewiakiem , czy jednak mieszkańcem Olsztyna ?

był z Grajewa, mieszkał w Olsztynie

boje sie ze spotkal klusownikow igo zlikwidowali

Niech Ci Ziemia lekką będzie. Miałeś całe życie przed Sobą

Jasiu najszczersze wyrazy współczucia. Trzymajcie sie bo bol po stracie bliskiej osoby jest niszczący.

Asia Marek trzymajcie się głębokie wyrazy współczucia za młody był żeby odchodzić ale Bóg tak chciał

Bardzo przykra wiadomość!Chociaż osobiście nie znałem śp Mateusza to jednak do końca wierzyłem,że odnajdzie się. Nie piszcie,że Bóg tak chciał. Bóg nie ma upodobania w niczyjej śmierci to był przypadek,wypadek!!!Wyrazy głębokiego współczucia i żalu Rodzinie,bliskim, znajomym, kolegom i przyjaciołom oraz tym wszystkim,którzy tak jak ja wierzyli w radosny epilog tej sprawy. Nie mówcie żegnaj lecz do zobaczenia!!! SPOCZYWAJ W BOGU AŻ OBUDZI CIEBIE GŁOS CHRYSTUSA PANA!AMEN!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.