UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Wiadomości

  • 34 komentarzy
  • 21094 wyświetleń

Odebrał sobie życie


 30 – letni mężczyzna odebrał sobie życie.


20 lipca br. w godzinach rannych został znaleziony młody człowiek, mieszkaniec Grajewa. Dwudziestokilkulatek mieszkał w bloku 32 na os. Południe. Prawdopodobnie już dzień wcześniej sugerował w domu, że coś sobie zrobi.


Temat samobójstwa jest pytaniem o życie i śmierć, o ich sens, o drogę człowieka przez życie. Człowiek rzadko zastanawia się nad sensem swej egzystencji. Tempo życia zmusza nas do nieustannego pośpiechu. Nie mamy czasu snuć refleksji na egzystencjalne tematy. Dopiero śmierć bliskiej nam osoby, chwila rozczarowań i niepowodzeń życiowych lub proces starzenia się skłaniają nas do zastanowienia, zabieganiem o dobra doczesne, staraniami o doskonalenie siebie. Śmierć jawi się jako najbardziej przerażająca pustka.

Komentarze (34)

Szkoda ,tylko szkoda .......

nie był goło słowny

"Śmierć jawi się jako najbardziej przerażająca pustka." Redaktorze, śmierć jest zmianą "stanu skupienia" naszego jestestwa naszej osobowości .Zamknięci w ciele za życia uwalniamy się po śmierci.Bóg daje życie i on decyduje kiedy nam je odebrać .Wiary chłopakowi zabrakło szkoda.

Był wspaniałym człowiekiem,.............Spoczywaj w pokoju (*)

Co raz częściej w naszej obecnej rzeczywistości człowiek pozostaje ze swoimi problemami i kłopotami tak naprawdę sam ze sobą mimo, że żyje wśród bliskich. Czasem człowiekowi stojącemu na rozdrożu wystarczy tak niewiele, czasem pomocną moze byc nawet zwykła rozmowa, nawet z obcą osobą. Tylko kto dzisiaj potafi dostrzec drugiego człowieka, mądrze i życiowo bezinteresownie pomóc?

blok 32A a nie 32. [*]

wspolczucia dla moniki i dzieci.spoczywaj w spokoju Pawle.[*]

Nie powinno się pisać o takich rzeczach. To jest prawdziwe nieszczęście dla rodziny, a wy robicie z tego sensację!!!

do kamil;co to znaczy że nie był gołosłowny

A co Was to obchodzi?? Kto to był. Obłudnicy...
Bliscy wiedzą, a Wy jak tak współczujecie, to zmówcie za niego modlitwę.


był bardzo porządnym i dobrym człowiekiem.Niech spoczywa w pokoju.

To prawda,ze nikt tak naprawdę nie słucha i Jesteś sam sama ze wszystkim cierpieniem ,bólem itd.lekarze też odsyłają od jednego do drugiego ,a póżniej dziwią się czemu ? czemu?Ja rozumiem trzeba było gdakać jak żył i swoje mądre opinie wyrażać,a może pomóc????/

zadawanie pytan , kto to byl jest nie na miejscu --niektorzy sa zadni sensacji

w sobotę o godzinie 9.00 odbędzie się pochowanie w Ławsku w tym samym czasie w Grajewie w kapliczce św. Ojca Pio odbędzie się msza św. w intencji śp. Pawła Łukowskiego. wszystkim dziękuję za modlitwę i pamięć

Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny.Odnośnie znieczulicy ludzkiej,to prawda nie ma pomocy ani zrozumienia,ja pracuję i mam innych gdzieś,ktoś jest naprawdę w trudnej sytuacji,nie ma na chleb a zostaje odesłany z kwitkiem,nie korzysta z mopsu, tylko chce uczciwie pracować . Między innymi takie sytuacje prowadzą o najgorszego.

Napisane ciekawie, niekonwencjonalnie. Samobójstwo zawsze jest tajemnicze i tylko ON wie dlaczego. Modlić się? do kogo? Staram się ich zrozumieć, bo sam przeżyłem śmierć najbliższej mi osoby, która wybrała taki właśnie sposób rozwiązania swoich życiowych problemów.

Bogdanie, do Boga:)

BYŁ WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM MOJE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA ZONY I RODZINY ,ZNAŁAM GO SPOCZYWAJ W POKOJU

Przykro mi ze tak czesto ludzie decyduja sie na takie wlasnie rozwiazanie swoich problemow,chociaz nie wiem o co tu chodzilo . [*] wyrazy współczucia.

uczyłem się z Pawłem ale on ma 33lat

Właśnie ! Dlaczego rząd nie zajmie się taką trudną sytuacją ludzi , którzy pozostawieni sami sobie- bez możliwości pracy, mieszkania i utrzymania rodziny decydują się na taki desperacki krok. Szkoda i żal mi takich młodych ludzi , którzy nie mają w swoim kraju - ojczyżnie zrozumienia i możliwości na godne , dostatnie życie, wielu już ucieka - wyjeżdża ludzi młodych, wykształconych bo tu nie widzą swojej przyszłości. Tu tylko Rycho , z Mirem mają się dobrze i im podobni, bo kasta rządzących, jest po ich stronie . Wyrazy współczucia .

Nie można wykorzystać czasu na maksa,bo nie wiemy ile go jeszcze mamy,a każdą minutę,z wieczności,traktujemy jak ostatnią. No i ???????
Byłeś dobrym,uczynnym człowiekiem. Człowiekiem.

JA nie mogę non stop ktoś się zabija prawie rok temu malesz teraz znów ktoś co się dzieje z tym światem

Do Takijeden: do boga? do tego, który był ostatnio na wyspie Utoya? 10 kwietnia ubiegłego roku w Smoleńsku i kilka lat temu w Biesłanie? o co się modlić?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.