niedziela, 14 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 16422 wyświetleń

Odczyt podzielników C.O.

W budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Grajewie trwa odczyt podzielników kosztów centralnego ogrzewania i ciepłomierzy za rok 2009r.


Plan odczytów na najbliższe dni:

11.12.2009r. w godz. 11.00 – 19.00 – Broniewskiego 5, 9, 10; Południe 60, 61, 62

12.12.2009r. w godz. 9.00 – 17.00 – Południe 30, 31, 32A, 65, 66

14.12.2009r. w godz. 11.00 – 19.00 – Południe 45, 46, 47, 50, 51, 52

16.12.2009r. w godz. 16.00 – 19.00 – Południe 60A (ciepłomierze)

Komentarze (22)

Ludzie zróbcie odczyt najpierw sami a potem porównajcie z odczytem z tymi którzy chodzą

Odczyt powinien odbywac się po sezonie grzewczym a umieszczanie mierników tuż przed sezonem to co teraz oni tzn spółdzielnia wyprawiają to brak jakiej kolwiek logiki by płacic za odparowanie miernika latem .

podzielniki ciepła to jeden wielki przekręt.

podzielniki ,,co,,to jest nic niewarte,przychodzi okres letni ciecz w podzielnikach się zmniejsza a potem przy odczycie płacimy i płaczemy.

podzielniki ,,co,,to jest nic niewarte,przychodzi okres letni ciecz w podzielnikach się zmniejsza a potem przy odczycie płacimy i płaczemy.

se wyobrazam co te typy co chodza spisuja musza sie nasluchac od ludzi :) co nie zmienia faktu ze jakas niesprawiedliwosc jest.

niestety co roku dopłacam i tak będzie i teraz... w ciągu roku w pokoju który jest zamknięty i nieogrzewany(mieszkam na stancji 2 pokoje użytkuje, 3zamknięty i czuć w nim różnice temperatury) jest 6 kresek odpowiednio w tych w których grzejnik jest ciepły mam 8 i 10 kresek. więc: 10+8+6=24 Zapłacę za 24 kreski, ale jak 6 kresek na jednym grzejniku jest bez żadnego ogrzewania razy 3 grzejniki w mieszkaniu daje nam 18. Więc 24-18=6 za tyle logicznie powinnam zapłacić....

Coś tu śmierdzi.Dlaczego ubyło w tym roku więcej kresek w podzielnikach mim,że lato było chłodniejsze?w okresie zimowym przy całkowicie zamkniętych zaworach grzejnikowych ubyło 3 kreski z tzw.parowania zimnego jaki dostajemy ponad stan(5 kresek)natomiast w okresie letnim od 3-5 kresek ubyło plus 2 kreski z parowania zimnego.
Dlaczego podzielniki ciepła nie są odczytywane jak w innych Spółdzielniach przed sezonem zimowym i po zakończeniu sezonu zimowego?(latem wyparowuje do 5 kresek)Dlaczego są niemalże czterokrotne dysproporcje w opłatach za C.O np:
Spółdzielnia MieszkaniowaLokatorsko-Własnościowa w G-wie
oplata za C.) ryczałt przez cały rok 2,40 PLN x 50 metrowe mieszkaniex12 m-cy=1 440PLN + ewentualna dopłata w.g wskazań z podzielnikow ciepła+ oplata za odczyt podzielników 10,37 PLN za 1 podzielnik (ilość wyparowanej cieczy w. wskazań kresek)Rozliczenie w.g licznika głównego i wskazań podzielników wyparkowych na podstawie ubytku cieczy.
Spółdzielnia Mieszkaniowa "ZGODA" 1,40 PLNx6 m-cyx50m kw mieszkanie=420 PLN PLN (oplata tylko za sezon grzewczy)Rozliczenie w.g wskazań głównego licznika ciepła i pow.z m kw.Może ktoś mnie laika oświeci dlaczego występują takie różnice kiedy spółdzielnia jest największym odbiorcą ciepła z PEC w Grajewie i ma możliwość negocjacji cen? większy płaci mniej mniejszy więcej.A może zostało zamówiono więcej mocy grzewczej a która nie została wykorzystana i za nią my mieszkańcy musimy płacić???? (wskazania z licznika głównego GJ plus zamówiona moc za jej wykorzystanie lub zamówioną i niewykorzystaną??)Dziwne że są dwie Spółdzielnie ,zaopatrują się w czynnik grzewczy na potrzeby C.O u tego samego dostawcy jak PEC w G-wie a występują tak wielkie dysproporcje cenowe??????jakbyś nie oszczędzał to i tak kijem po plecach i kieszeni.Być może ktoś mnie oświeci laika i odpowie dlaczego płacimy więcej.Może warto zajrzeć do umów dot.zakupu ciepła na potrzeby CWU. oraz C.O

Może by tak robić odczyty podzielników kosztów centralnego ogrzewania i ciepłomierzy z bez uprzedzania.W takim wypadku można przy okazji wyłapać nieuczciwych odbiorców energi cieplnej.

popieram Łysego- może będzie sprawiedliwiej

napisać do tvn uwaga niech sprawdzą praktycznie wszędzie jest tak że odczyt jest robiony na koniec sezonu,a zakłada się nowe przed sezonem więc po h.... mamy płacić za wakacje gdzie grzejniki są zimne a to gówno paruje i tak

w tym roku grzejników nie odkrecałam w pokojach a mialam tam 5 i 9 kresek czyli 14. dziwne

A może nie trzeba oszczędzać :-))
Trzeba grzać ile wlezie
Mój znajomy mieszkał na stancji na Południu w bloku nr 1 . Właścicielem mieszkania jest wysoki członek kadry kierowniczej
PEC
Kolega jak twierdzi nie oszczędzał na ogrzewaniu
gdyż rozliczenie według umowy miał regulowac właściciel mieszkania. Jak wiemy rozliczenia ciepła roznoszone sa po domach, znajomego zaintrygowało to że rozliczenie zostało przyniesiopne w kopercie.
Ciekawość zwyciężyła po delikatnym otwarciu okazało się że w mieszkaniu 48 m2 przez cały sezon ubyło 4 keski :-))
Wspomnę jeszcze że znajomy jak twierdzi nawet wietrzył przy odkręconych grzejnikach. Ja też chcę podzielniki tego typu :-))

Jeżeli rozliczanie według podzielników jest niesprawiedliwe, są podejrzenia o różne kombinacje, to należy przejść na rozliczenia w/g m 2 powierzchni użytkowej mieszkania, wówczas metrów kwadratowych nikt nie ukradnie, tylko jak będzie oszczędzane ciepło, czy wszyscy zechcą oszczędzać.

fiolki z podzielników ciepła powiny byc montowane przed okresem grzewczym a spisywane po , a nie przez okres letni odparuje rezerwa plus 3-6 kresek. Ja płace 1800 rocznie z czego 40% to stałe opłaty- czyli 800 zl to stala oplata z sumy a jak mozna oszczedzić ten tysiac mozna pod jednym warunkiem zdemontować i schowac do lodówki. Mieszjkanie nie bylo użytkowane przez sezon grzewczy bo na lato byl przeprowadzany remont a zwrotu dostalem 300 z 1000, a grzejniki pozakrecane. Chodziłem do spoldzielni kilka razy i sie pytałem starszego z brodo Pana z technicznego dzialu to tylko mnie zbijal i zmienial temat. Prosze zauważyć ze w kuchni siedzi szcztywno zaslonka w podzielniku a tam gdzie jest wymieniana fiolka sie mechta.

Spółdzielnia na Południu to kpina z nas wszystkich już dawno powinna powstać wspólnota a nie pokomunistycznych darmozjadów dalej chować po co za tylu nierobów płacić. W Białym czynsze mniejsze klatki bloki pomalowane i nawet na sprzątaczkę co chodzi i zmywa klatki jest. Bo wspólnota ma pod sobą 5-10 bloków i musi dbać żeby lokatorzy z nią umowy nie zerwali.

a ilu komentarzom cenzura nie pozwoliła sie ukazać? chyba dalej mamy tu komuchów w e-grajewo

Wszyscy macie rację- to powinien przeczytać prokurator

Dopóki pozwalacie spółdzielni pastwić się na waszych portfelach prokurator nic tu nie pomoże

Można zrezygnować z podzielników ,podanie do SM i po sprawie i grzejniki na5 to sie przekonacie!

grajewa to małe miasto mala konkurencja zalatuje komucha , na stolkach znajomi i rodziny . Podzielniki mozna zmienic na elektryczne tylko trzeba za to zaplacic spoldzielnia mówiła ze trzeba z własnej kieszeni zaplacic. A jak za dużo kresek macie dajcie flaszke zawswze to troche odejmą - spróbujcie a się przekonacie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.