wtorek, 28 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

Od nasiona do kłody drewna

W piękny słoneczny dzień uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Grajewie w porozumieniu z Nadleśnictwem Rajgród przeżyli wspaniałe zajęcia edukacyjne zorganizowane na terenie lasów państwowych. Kolejne etapy zajęć odbywały się w różnych miejscach tak, aby uczniowie mogli sobie uświadomić i zrozumieć znaczenie lasów w życiu człowieka, i poznać tajniki niezastąpionej pracy leśników. Uczniowie odwiedzili szkółkę leśną, miejsce zagospodarowanego zrębu, obejrzeli prezentację multimedialną na temat znaczenia lasu w ekosystemie, zapoznali się też z zadaniami nadleśnictwa. Poza tym w pobliskim zakładzie drzewnym (tartaku) uczniowie obejrzeli obróbkę ściętego drzewa i dowiedzieli się o zastosowaniu tego materiału w różnych gałęziach przemysłu.
Całe przedsięwzięcie zakończyło się ogniskiem. Uczniowie wrócili zadowoleni i dotlenieni w myśl przysłowia: „przyjemne z pożytecznym”.

 Małgorzata Stepnowska – nauczyciel biologii i geografii PG nr 3 w Grajewie.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.