Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 14491 wyświetleń

Obwodnice coraz bliżej...

Obwodnice Stawisk i Szczuczyna coraz bliżej...

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku rozpoczęła poszukiwania wykonawcy, który opracuje dokumentacje projektowe obwodnic Stawisk i Szczuczyna. Obie obwodnice planowane są w ciągu Via Baltica, czyli wytyczonej w ubiegłym roku nowej drogi ekspresowej S-61 biegnącej od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomża - Stawiski - Szczuczyn - Ełk - Suwałki do przejścia granicznego z Litwą w Budzisku.

Zarówno obwodnice Stawisk jak i Szczuczyna mają mijać miejscowości po zachodniej stronie. Przebiegi obu zatwierdził już Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydając stosowne decyzje środowiskowe. Obwodnice maja być budowane dwuetapowo. W pierwszym etapie wybudowana zostanie jedna jezdnia, a obiekty inżynierskie nad obwodnicą oraz podział działek zostaną wykonane pod docelowy przekrój obwodnicy - dwie jezdnie po 3 pasy ruchu.
Dodajmy, że długości obwodnicy Stawisk ma wynosić niespełna 6,5 km, a Szczuczyna nieco ponad 8 km - opisuje 4lomza.pl

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

S61 Guty-Szczuczyn zderzenie 2 tirów

Komentarze (13)

podajcie termin wykonania w/w obwodnic.

BRAWA DLA WŁADZ TYCH MIASTECZEK TO TEŻ ICH ZASŁUGI !!!!!

No i co się stanie ze Szczuczynem? Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy, bo i po co?

Nie tylko do Szczuczyna, ale i do Grajewa nikt nie zajrzy, bo i poco.

A w Grajewie błoga cisza.Radni obu samorzadów tak powiatu jak i miasta nie mieli dość determinacji w tym aby obwodnica Grajewa weszła do planu.Więc nadal będziemy mieli kłopoty w Grajewie.A przecież to u nas krzyżują się drogi krajowe.Władze powinny wyjaśnić zaistniałą sytuację.Z poważaniem

Szanowny panie XYZ,ma pan niewątpliwą rację ..

widocznie władze Grajewa mają inne problemy a może uważają, że obwodówka nie jest nam potrzebna, wysypisko śmieci też nie jest nam potrzebne, ... a może taka władza nie jest nam potrzebna...?

Szanowni panowie sa do tylu z informacjami. Budowa obwodnicy Grajewa ma rozpczac sie w 2013, a zakonczyc w 2015. Przyjamnie wedlug planow. Pozdrawiam.

mili państwo po wybudowaniu s-61 transport z dróg krajowych przeniesie się na nową trasę droga będzie oddalona od naszego miasta około 10 km czy to nie jest obwodnica ? tyle że bardziej ekonomicznym rozwiązanie okazało się wybudowanie jej właśnie w takiej odległości. proszę spojrzeć uważam że to znakomite rozwiązanie ucierpią jedynie stacje benzynowe ;] kto będzie chciał przyjechać do miasta będzie musiał nadrobić kilka kilometrów

(Nie pisz całych słów wielkimi literami, ponieważ przyjęto, że wielkie litery oznaczają krzyk. )

(Nie pisz całych słów wielkimi literami, ponieważ przyjęto, że wielkie litery oznaczają krzyk.) spokojnie :)

Chociaż tiry nie będą jeździ i zakłócac Neta xD

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.