Wiadomości

Obwodnica przez Rospudę?

Marszałek Województwa Podlaskiego Dariusz Piontkowski poinformował, że starania o budowę obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy poparły regiony zrzeszone w Konferencji Peryferyjnych Regionów Nadmorskich Europy (CPMR).


- Naszą intencją było pokazanie, że w Europie nie wszyscy myślą tak jak ekolodzy. Należy wyraźnie brać pod uwagę również życie ludzi, którzy też są częścią tego środowiska. Mieliśmy wrażenie że KE nie pamięta o tym. A przecież nie dotyczy to tylko Augustowa, ale też wielu innych miejsc w naszym regionie i całej Polsce. W wielu podobnych przypadkach w Europie, Komisja Europejska szła na rękę rządom i zgadzała się na takie inwestycje – poinformował marszałek Dariusz Piontkowski.

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Konferencji Peryferyjnych Regionów Nadmorskich Europy (CPMR), które odbyło się w dniach 17 – 20 października we Florencji, 155 regionów członkowskich tej organizacji przyjęło Deklarację poparcia dla trasy Via Baltica poprzez budowę obwodnicy Augustowa, wg projektu przedłożonego przez Województwo Podlaskie.

więcej na wrotapodlasia.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.