Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 12272 wyświetleń

Obwodnica i liczenie ptaków

Drogowcy złożyli nowy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla planowanej obwodnicy Łomży (Podlaskie). Przedstawiają dwa nowe warianty jej przebiegu bez wariantu, dla którego musieliby przeprowadzić dodatkową inwentaryzację ptaków nad rzeką Narwią.

 

Budowy obwodnicy domagają się mieszkańcy i władze Łomży. W grudniu 2013 roku społeczny komitet popierający tę inicjatywę przekazał resortowi infrastruktury i rozwoju 10 tys. podpisów mieszkańców opowiadających się za jak najszybszą budową obwodnicy. Podpisy są nadal zbierane.

Chodzi o to, że obwodnica nie znalazła się w planach inwestycyjnych drogowców na trasie krajowej nr 61, choć była zapowiadana. Nie uzyskała bowiem pozytywnej decyzji środowiskowej, bo w dokumentach, które trafiły od drogowców do RDOŚ w Białymstoku, nie było pełnej inwentaryzacji przyrodniczej dla tej inwestycji.

Chodziło o kompleksowe badania związane z miejscami żerowania i migracji ptaków (w dolinie Narwi) w okresie pełnego roku.

Drogowcy powinni więc byli przeprowadzić taką pełną inwentaryzację przed ponownym złożeniem wniosku. Nowy wniosek złożyli, ale na dwa warianty przebiegu obwodnicy na zachód od miasta, już bez wariantu wschodniego. A to właśnie dla tej lokalizacji konieczna była dodatkowa inwentaryzacja przyrodnicza.

 


niedziela, 26 marca 2023

Jak zrobić palmę wielkanocną?

Komentarze (4)

chorzy ludzie, lepiej miec korki w miescie ale ptaszki maja fajnie, ja pie.........le, co za kraj, ta cala natura 2000 ,wy ,,,, bac

Kiedy wreszcie zrozumiecie, że to nie tylko ptaszki mają dobrze? Jak myślisz jak długo przetrwamy bez przyrody? Jasne najlepiej zniszczyć, przekopać, zabić, a potem jak już nie będzie czego ratować pójdziecie po rozum do głowy. Ciekawe jak jeden z drugim byście się zachowywali, gdyby ktoś was z domu wywalił i zaorał, bo tamtędy ma przejść droga. Ptaki mają takie samo prawo do ziemi, jak i ty. Skoro są warianty, które nie będą szkodzić, to chyba logiczne, że trzeba któryś z nich wybrać, a nie ten, któy zniszczy siedliska. Ludzie ogarnijcie się, bo potem będziecie żałować.

dla nieznających sprawy to białystok blokuje budowę obwodnicy bo wie że może stać się częścią Via Baltici a wówczas wyżej wymienione zostanie na uboczu

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.