sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

Obwodnica Białegostoku

Teoretycznie nie ma już przeszkód, by rozpocząć budowę kolejnego odcinka obwodnicy Białegostoku tj. Trasy Niepodległości. Wojewod podlaski wydał pozwolenie na realizację inwestycji

Wartość podpisanych umów na roboty budowlane (wraz z kosztami dotyczącymi infrastruktury niedrogowej) wynosi ok. 451,5 mln zł. 


- Dzięki tym inwestycjom zdecydowanie łatwiej będzie mieszkańcom poruszać się pomiędzy poszczególnymi osiedlami naszego miasta - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Odciążony zostanie tunel im. gen. Fieldorfa „Nila”. Przebudowa ulicy Ciołkowskiego poprawi także dostęp do terenów inwestycyjnych w mieście. Oba przedsięwzięcia wpłyną korzystnie na rozwój działalności gospodarczej na terenie Białegostoku. 

Przyszła Trasa Niepodległości połączy południową część Białegostoku i obszaru funkcjonalnego miasta z siecią dróg krajowych. Trasę utworzą: Aleja Niepodległości i Aleja Paderewskiego. Zmiany pozwolą także na szybki i komfortowy objazd centrum Białegostoku od zachodniej strony. 

Inwestycje nie podoba się szczególnie mieszkańcom Zielonych Wzgórz, bo droga ma prowadzić w pobliżu ich bloków.

 

Trasa Niepodległości Białystok | 2016


http://www.poranny.pl/motofakty/

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.