środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 39 komentarzy
  • 13644 wyświetleń

OBUDŹMY GRAJEWO

Władze i członkowie Platformy Obywatelskiej RP w powiecie grajewskim postanowiły podjąć działania mające na celu aktywizację i pomoc lokalnym władzom samorządowym w wykorzystaniu historycznej szansy rozwoju naszego regionu jaką jest możliwość wykorzystania przez Polskę do 2013 roku 60 miliardów euro funduszy UE. Sytuacja ta daje również szansę rozwoju naszego miasta i powiatu. Niestety, należymy do miast, które w niewielkim stopniu korzystają z tych możliwości.

  Zarząd i Rada Powiatu PO w Grajewie opracowała i przyjęła plan działań zmierzających do osiągnięcia powyższego celu. Po konsultacjach ustaliliśmy 3 priorytety możliwe do realizacji przy współpracy władz państwowych i samorządowych. Są to:
1. Budowa obwodnicy Grajewa - szczegóły.
2. Budowa basenu w Grajewie - szczegóły.
3. Remont i zagospodarowanie dworca kolejowego - szczegóły.

  Realizacja tych działań zależy przede wszystkim od chęci i zaangażowania lokalnych władz. Liczymy również na Państwa wsparcie i lobbing w realizacji powyższych zadań.

więcej na www.po-grajewo.pl

Komentarze (39)

Moim skromnym zdaniem powinniśmy rozbudowywać boiska przyszkolne . Przy każdej szkole powinien być tzw. ORLIK. , nie mówiąc już o nowej HALI SPORTOWEJ która jest niezbędna w Grajewie bo na tej przy strażackiej już nie ma już wolnych terminów aby ją wynająć. Wymiana nawierzchni na boisku treningowym HADES na sztuczną murawę i oświetlenie. No i ten nieszczęsny basen o którym czytamy już od lat. Ja osobiście niewierzę w jego powstanie! Ale gdy obrócę głowę w którąkolwiek stronę naszego pięknego regionu wszędzie takowe Baseny są tzn. że jakoś włodarze se poradzili a u nas co?? Pozdrawiam

Witam. Owszem i basen i boiska są potrzebne dla Naszego miasta jestem za tym ale należy też pamiętać o jednej bolączce jaka trapi Nasze Miasto od ardzo długiego okresu a chodzi mi o TIRy. Owszem inwestujmy w rozwój fizyczny naszych młodych grajeewiaklów jaki nas samych ale i pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie, ponieważ cóż z tego że będfziemy mieli piękne i hale i boiska jak do nich nie dojdziemy bo tiry nie pozwolą nam.
Pozdrawiam

Budowa basenu NIe jest szansą na rozwój lecz krokiem wstecz ze wzgledu na kolosalne koszty jego utrzymania . jednoski tego typu nie zarabiają na siebie lecz przynoszą ciągłe sraty wiec miasta wszyskie prawie dokładają do tego biznesu,a przeznaczenie tych pieniedzy na dokładaniedo basenu nie pomoze w rozwoju sportu w Grejewie, gdyz poprosu zabraknie na o pieniedzy!!

okdrodzy radni wszystko wporzadku ale nei wiem czy miasto jest stac na basen 1 i 3 pkt jest dobry ale 2 z tym basenem wiecie co zrobcie tak darmowy dojazd do elku autobusem ciekawe ile osob na to pojdzie oczywiscie na basen to wielka kasa ale nie swoja kase latwo sie wydaje.

Spoko, ciekawe tylko po jakim czasie większość przestanie uczęszczać na basen podobnie jak do naszego kina ? Zastanówcie się, te pieniadze można wykorzystać mądrzej, pomóc naprawdę potrzebującym, wspomóc służbę zdrowia, etc. Te pieniądze należy wykorzystać tam, gdzie są one niezbędne. I tak jak koelga 'stefan' napisał - oiekty tego typu nie przynoszą zysków, są opłacane z budżetu miasta, płacimy my wszyscy za nie ;/ Ale trzeba w końcu czymś oczy zamydlić przyszłym wyborcom, mam tylko nadzieję, że i tym razem budowa basenu nie wypali ;)

Dokłada się do szkół, szpitala, kultury..., czyli pozamykać.

a wg mnie basen to nie jest dobry pomysł. Przecież on się nie utrzyma w takim mieście. Tylko poniesiemy niezłe koszty i w końcu i tak wszystko padnie. To chybalepiej zainwestować w coś sensownego

aa i jeszcze jedno. Zamiast basenu proponuję kryte lodowisko - w okolicy nie ma czegoś takiego i na pewno byłoby dużo klientów. A basen jest w Eku i ma malo chetnych

Moim skromnym zdaniem w chwili obecnej najważniejsze dla rozwoju miasta to remont i zagospodarowanie dworca kolejowego. Remont dworca PKP rozwiązałoby aż 2 problemy z którym boryka się nasze miasto a mianowicie brak odpowiedniego dworca autobusowego i kolejowego. Jest już chyba przesądzone, że dworzec autobusowy powróci na stare miejsce tzn. połączony zostanie z dworcem PKP. Dworzec PKP jest już od dłuższego czasu remontowany, jednak od jakiegoś czasu ten remont utknął w martwym punkcie. Teraz jest wręcz niepowtarzalna szansa żeby ten remont zakończyć.

Jak w Grajewie ludzie mają żyć godnie i na poziomie europejskim skoro sami tego nie chcą? Skąd się biorą Ci, którzy są przeciwko basenowi? Nie chcecie - nie korzystajcie, ale nie zabierajcie prawa do rozrywki i rekreacji, która w naszym mieście jest na poziomie Burkina Faso! Sami jesteśmy przeszkodą dla rozwoju tego miasta. Może po prostu nie zasługujemy na lepsze życie. Każdy chciałby żyć w Ameryce, a jednocześnie krytykuje każdą słuszną inicjatywę. Grajewiacy! Obudźcie się i nie powtarzają za władzą tych samych sloganów!

Panie Stefan..Grajewo jako jedyne miasto nie ma basenu-będzie basen i trzeba bedzie mysleć jak zdobyć pieniądze -a to juz dla wład Grajewa jak zawsze problem nieziemski- trzeba bedzie wziąć sie do pracy...

Dobre ale NZWS ma lepsze pomysły - już wkrótce.

Arek ma rację -Za cara można było a czemu nie teraz (to powinna być wizytówka Grajewa)-panie starosto proszę o głos w tej sprawie

Skoro idziemy tym tokiem myślenia jak młoda realistka to kto utrzyma kryte lodowisko? Może w końcu weźmy się za coś realnego, bo specyfika grajewian jest to, że ktoś rzuca hasło "kościół", a następni chcą bazyliki. Tym sposobem nie mamy niczego (oprócz kościołów oczywiście ;)

No i ja Arka poprę. Zauważcie jak mało ludzi pozostało w mieście, większość pouciekała. Basen jest straconą inwestycją, z której mało kto skorzysta i która w końcu upadła by. Lepiej zająć się dworcem, czas żebysmy zaczęli w końcu podróżować na miarę XXI wieku !!!

nawet do norewgi ludziska uciewkaja za chlebem

Cichy do służby zdrowia??? w Grajewie?? Dośc już tych kredytów i tej grajewskiej służby zdrowia

To tylko przykład był, jest tyle możliwości, że do Nowego Roku bym ich wszystkich nie wymienił ;)

Grajewo to zaścianek, widać to po komentarzach. Jedni piszą - w Ełku jest basen, ja odpowiem - dworzec też jest w Ełku. Drudzy piszą - basen to strata pieniędzy, nikt nie będzie chodził , ja odpowiadam - ja będę chodził, moje dzieci, moi sąsiedzi i kuzyni, bo innej rozrywki w naszym mieście nie ma. Swoją drogą nie mogę się nadziwić od kiedy grajewiacy to tacy oszczędni się zrobili i ekonomiczni. I oczywiście wszyscy są rozeznani w tym jak funkcjonują baseny w innych miejscowościach całej Polski (do tego o wiele mniejszych ludnościowo). Ci mądrzy grajewiacy nie zwrócili uwagi na to, że to co jest proponowane, to 3 priorytety, a nie jeden. Jedno nie wyklucza realizacji drugiego i trzeciego i na odwrót. Chodzi o lobbing w przypadku obwodnicy i okazję do wykorzystania pieniędzy z UE przy budowie basenu. Sprawa dworca to bardziej sprawdzian umiejętności organizacyjnych samorządu. Tak więc apeluję o umiar i trochę prawdziwego realizmu (bo władza się śmieje z nas jak czyta, że kłócimy się o to, co jest ważniejsze).

Nic nie robią ŻLE !!! Chcą coś zrobić ŻLE!!! Kto wam wszystkim dogodzi? Jak jest fajny film w kinie to raczej nie ma problemów z pustą salą wiem bo sama też raz na jakiś czas kożystam z tego przybytku i bardzo sobie chwalę. W Mońkach basen nie padł ale w Grajewie jeszcze nie powstał a już skazujecie go swoimi komentarzami na niebyt.Pozdrawiam wszystkich (nawet pesymistów)

Mamy Orlika - znaczy teoretycznie bo ktokolwiek z boiska korzystał ? Tak i ze wszystkim już u nas jest ;/ Będzie basen, będzie pół roku pusty stał ;/

jestem za 3 x tak. Ale mam jeszcze jedno pytanie? Kiedy w GRajewie będzie czysto? Jeżdżę po polsce i aż mi niedobrze się robi jak przejeżdżam przez to miasto,brud nie samowity .Kochani grajewianie najlepszą wizytówką będą czyste ulice i zadbane skwery. Miłego dnia.

MAM PYTANKO CZY PLAKATY KTÓRE POROZWIESZALIŚCIE NA SŁUPACH OGŁOSZENIOWYCH ADMINISTROWANYCH PRZEZ DOM KULTURY TO ZA ZEZWOLENIEM ADMINISTRATORA BO JEŻELI NIE MA ZGODY TO PROSZĘ POLICJĘ LUB STRAŻ MIEJSKĄ O ROZLICZENIE CZYNU

BASEN!!!! jak najbardziej .Trzeba zmian w mieście.Niech i nawet czasem świeci pustkami ale to już jest nasz,w naszym małym miasteczku.Myślę że będą z niego korzystać tacy chorzy jak po zawałach.Taka rehabilitacja jest im wskazana a i w naszym mieście jest coraz więcej chorych na serce.Na basen czekamy już bardzo długo a inne inwestycje? ludzie nie wszystko na raz-pomalutku.Ja na twardą nawierzchnię drogi dojazdowej na swoją posesję czekam już 50 lat i mam nadzieję że kiedyś stanę nie na bagna i kałuże.Cierpliwości .Pozdrowienia dla zacofanych mieszkańców.

remont dworca jest smieszmy nawet nie byl w urzytku:)i juz go trzeba remontowac.Ale duzo przejezdzajacych mowia ze jest ladny tylko czemu nie w urzytku...wiec jezeli chwala to moze warto zainwestowac w farbe i go odmalowac oraz oddac wkoncu po tylch20latach do urzytku,a wieksza kase zainwestowac w basen...zeby dzieci nie niszczyly reszty czesci miasta

Do: STOP BEZPRAWIU
Chętnie udzielimy wszelkich wyjaśnień. Prosimy tylko o podanie swoich danych kontaktowych na adres: po.grajewo@wp.pl
Pozdrawiam.

Zrobić bezpłatne punkty dostępu do sieći.

brawo mam 47 lat i będę chodzić na basen ukłony dla Pana Burmistrza

Cudu nie było, w Grajewie też. Nie wymagajmy zbyt wiele od władz. Może jak się uporają z wszchobecnym brudem w Grajewie to o tym pomyślą. AAA może to dobry materiał na nową kampanię wyborczą.

Panie i Panowie, zakładam że większość mieszkańców to osoby inteligentne. Dlatego proszę was o dogłębne zastanowienie się nad tym co piszecie. Sprawa basenu wraca jak bumerang, wszyscy obiecują, a basenu jak nie było tak i nie ma. JA SIĘ Z TEGO POWODU BARDZO CIESZĘ!!! Żeby basen był opłacalną inwestycją, to pewnie jakiś przedsiębiorca by go dawno wybudował. Miasto nie ma swoich pieniędzy, ono tylko zarządza pieniędzmi mieszkańców, płacących podatki. Ładowanie tych pieniędzy w inwestycję, która nie przyniesie wymiernych korześci jest zwykłą niegospodarnością. NIECH URZĘDNICY W KOŃCU ZROBIĄ W GRAJEWIE WODOCIĄGI KANALIZACJĘ, TO ŚĄ PIORYTETY. Tak, tak w Grajewie XXI wieku są osiedla, gdzie nie ma tych podstawowych rzeczy. Zastanówcie się

Jestem za dworcem !!!!!!!!!!

Tom jak jesteś taki inteligentny to zauważ że w każdym mieście powiatowym w promieniu 300 km są baseny i tak jak w całej Polsce są deficytowe ale są!! W Grajewie nie ma i nie będzie!! Pozdro.

oj ludzie wasze czytanie ze zrozumieniem cienko idzie xD napisałam o lodowisku - bo żadne miasto w pobliżu nie ma i na pewno z innych miejscowości by się zjeżdżali. A wy jak zwykle krzyczycie za basenem a potem wyjdzie, że tylko w d py możecie się pocałować - bo kasę to wyciągnie a mało będzie chodziło. I co do jakiejś tam wypowiedzi - nooo może by czas zacząć myśleć ekonomicznie, bo jak wszyscy będę myśleli jak wy to żal. A w Mońkach nie upadł, bo jak już jest wybudowany to szkoda zamykać - i tylko jedzie na deficycie ciągnie kasę przeznaczoną na ważniejsze sprawy. Może trochę logicznego myślenia - a nie wybudujmy basne, bo inni też mają...

Po co te wszystkie polemiki skoro włodzarze Grajewa nie interesują się nawet stanem tablic "Grajewo wita" Nie mówię tu o nowej szacie ale przydałoby się przynajmniej gruntowe odnowienie bo wstyd w porównaniu do innych miast mijanych po trasie. Czyzby nawet na to brakowało funduszy, a może niemoc dotkneła któregoś urzędnika. Kto wie który z urzędeników jest odpowiedzialny w urzedzie za tą kwestie?

Obudźmy też RADZ|IŁÓW!

Jestem za autostradą Grajewo - Warszawa.

Grajewianka. Jeżeli twoje dziecko ma skrzywienie kręgosłupa, to zabroń mu siedzieć godzinami przed komputerem. Jak będzie basen, to myślisz że będzie lepiej. Nie, nie potrzeba basenu aby być sprawnym i nie mieć skrzywionego kręgosłupa.

JA BYM LEPIEJ NAGŁOWEK ZATYTULOWAŁ "OBUDZMY PO ZE SNU"

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.