niedziela, 26 maja 2024

Kraj

  • 2 komentarzy
  • 922 wyświetleń

Obrona gimnazjów

Samorządy, uczniowie i nauczyciele przeciwko likwidacji gimnazjów. Trwa zbieranie podpisów

 

Blisko 250 tys. podpisów za zachowaniem gimnazjów w systemie edukacji zebrał ZNP w ramach kampanii „Razem dla gimnazjów". Do związku wpłynęło też ponad 200 tys. podpisów zebranych w tej sprawie przez uczniów - poinformował prezes związku Sławomir Broniarz. 

Gimnazja w polskim systemie oświaty ponownie pojawiły się 1 września 1999 r., jako główny element reformy edukacji wprowadzanej przez rząd Jerzego Buzka. Jako świetnie wyposażone szkoły z bardzo dobrze przygotowanymi nauczycielami miały służyć wyrównywaniu szans edukacyjnych uczniów, szczególnie ze wsi i małych miejscowości. Wprowadzając 3-letnie gimnazja, jednocześnie zlikwidowano 8-letnie szkoły podstawowe i 4-letnie licea ogólnokształcące, w ich miejsce wprowadzono 6-letnie podstawówki i 3-letnie licea.  

 

 

 

Kurier PAP - www.kurier.pap.pl

 

 

 

Komentarze (2)

Jak podział podstawówki na dwie szkoły mają niby pomóc w wyrównaniu szans edukacyjnych ?! Przecież to bzdura! A poza tym to właśnie w gimnazjach rodzi się patologia.

Tak, tylko że zamierzają przywrócić w technikum wszystkie przedmioty przez cały okres edukacji i zmniejszyć liczbę godzin przedmiotów zawodowych. Dlaczego nie może zostać tak jak jest teraz, że uczniowie przez pierwszy rok mają wszystkie przedmioty a przez resztę edukacji tylko te które będą mieli na maturze i przedmioty zawodowe. W tej chwili nauczyciele narzekają że mają za mało godzin przedmiotów maturalnych a co będzie jeśli przez 4 lata będą wszystkie przedmioty wprowadzone? Wtedy na pewno wszyscy wyrobią się z podstawą programową. Genialny pomysł. Pogratulować tylko wyobraźni ; )

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.