Kraj

  • 7 komentarzy
  • 3309 wyświetleń

Obowiązkowe "zimówki"?

Taki pomysł przedstawił parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przepisy mają wymuszać na kierowcach jazdę na "zimówkach" w chłodnym okresie roku. Choć cel, czyli poprawienie bezpieczeństwa, jest szczytny, to pomysł już budzi pewne kontrowersje.

Brak opon zimowych w okresie wyznaczonym nowym przepisem ma być kosztowny. Takie wykroczenie ma być karane mandatem w wysokości 500 zł. Pojawiła się nawet jeszcze dalej idąca propozycja. Nieposłuszni kierowcy mieliby być kierowani na obowiązkowe badania techniczne, na których ich samochody musiałyby już mieć założone opony zimowe.źródło: sj/tb/sj, moto.wp.pl

Komentarze (7)

a te zimówki to na jakie auta,osobowe czy i ciężarówek też to się będzie tyczyło,jeżeli nie to dlaczego ja mam zakładać w osobówce,chory pomysł,to normalnie jest haracz i dodatkowa kasa na badania techniczne,to jest Polska i wszystko jest możliwe.

Polak potrafi obejść prawo jak znam życie to przeciwnicy będą jeżdzic na zimowych tylko że przez cały rok.

a na rower tez musze zakladac mam dwa to bedzie duzy wydatek

niech sami założą na prywatne samochody a nie rządowymi za naszą kase

skoro na rower to i na buty też trzeba

Zimówki to mogą być dobre na śniegu. Nawet twardym. Na lodzie nie pomogą żadne opony. Gdzieś widziałem badania i pisali że więcej wypadków powodują zimą kierowcy w zimówkach. Jak już mają takie opony, to myślą że nie wpadną w poślizg. Zbyt duża pewność siebie. To tak jak z brawurą.

Pomysł nie do końca dobry, bo jak słyszałem to ma być od któregoś października czy listopada,a jak wiadomo temperatura w tych miesiącach nie jest jeszcze odpowiednia zawsze dla opon zimowych. Opona zimowa sprawdza się dopiero w warunkach poniżej bodajże 6-7 stopni. Co za tym idzie zimówki szybciej będą się zużywały i dodatkowy wczesny wydatek. Tak jak Edi1190 powiedział, to że będą zimówki nie znaczy,że wypadków nie będzie. Najlepszym system bezpieczeństwa jest to co mamy w głowach, żadne inne systemy nie pomogą jak nie ma wyobraźni.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.