czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 9346 wyświetleń

Obniżyli zarobki prezydentowi

Rada Miasta Białystok obniżyła zarobki prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. Główny powód to brak absolutorium. Decyzja zapadła głosami radnych PiS, przeciw był radny lewicy. Pozostali przed głosowaniem wyszli z sesji, salę opuścił też sam prezydent.

Obniżka pensji Tadeusza Truskolaskiego, który dotąd zarabiał, biorąc pod uwagę wszystkie składniki wynagrodzenia, ok. 13 tys. zł brutto miesięcznie, ma wejść w życie z początkiem listopada. Obniżka miesięcznej pensji prezydenta, to w sumie 3,8 tys. zł brutto.

"Mamy półmetek (kadencji) i cały czas rada wykazuje niezadowolenie z realizacji budżetu, dlatego my, będąc organem kontrolnym, musimy podjąć takie działania, żeby wymóc na panu prezydencie odpowiednią reakcję, zmusić go do zwarcia szeregów we własnej drużynie i jeszcze ciężej pracować na rzecz miasta Białegostoku" - mówi jeden z radnych PiS

 

 

W 2014 Tadeusz Truskolaski został po raz trzeci wybrany na urząd prezydenta Białegostoku, startując z własnego komitetu wyborczego z poparciem PO. W pierwszej turze uzyskał 49,37% głosów, natomiast w drugiej turze otrzymał 63,76% głosów, wygrywając z kandydatem PiS Janem Dobrzyńskim.

 

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
wk/Serwis Samorządowy PAP

Komentarze (8)

Droga rado miejska może czas również to samo zrobic dla naszych burmistrzów.

Gdyby prezydent był z PIS to dostałby podwyżkę!chcą go wygrać pisiory

@Biały bardzo dobry pomysł, może ci od Murali się za to wezmą skoro nie mają co robić, ale tu można stracić stołek to po co się wychylać

nasz burmistrz uzyskał absolutorium matołku, bo gospodarnie i ekonomicznie dysponuje środkami z budżetu

/nie mogą przeżyć że gość się utrzymuje na stołku i tyle

Do Białego doskonały pomysł dla Rady w Rajgrodzie można by z obniżki wybudować drogę asfaltową dla Zabrodu Brawo

Haha a jednoczesnie odrzucili wniosek o obnizenie diety dla radnych. Beka szanowni radni pis.szanowna wielka porażka.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.