piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10065 wyświetleń

Obchody zakończenia wojny

Punktualnie o 12.00 przed pomnikiem Niepodległości w Grajewie symbolicznym złożeniem kwiatów uczczono 61 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Wcześniej okolicznościowe przemówienie wygłosił  Stanisław Wiśniewski, przewodniczący Środowiskowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Grajewie.

- Właśnie dzisiejsza rocznica jest kolejną okazją, by przywołać w pamięci i przekazać młodym Polakom słowa prawdy o czynie zbrojnym Polskiego Żołnierza i niezłomnej postawie naszego Narodu, jak też o cenie, jaką zapłaciliśmy za zwycięstwo w koalicyjnej wojnie - mówił Stanisław Wiśniewski

Symboliczne wieńce pod Pomnikiem Niepodległości złożyli: Klub Byłych Żołnierzy 9. Pułku Strzelców Konnych im. gen. Kazimierza Pułaskiego i 9. Pułku Strzelców Konnych im. Armii Krajowej oraz Towarzystwo Przyjaciół 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. Pod Pomnikiem nie zabrakło także przedstawicieli Urzędu Miasta Grajewo, Urzędu Gminy Grajewo, Miejskiego Domu Kultury w Grajewie, Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, a także młodzieży i pracowników oświaty z szkół i gimnazjów w Grajewie.


e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

Chwala Wojsku Polskiemu! NSZ i AK!

Szkoda, że jak zwykle zabrakło dzieci i młodzieży. Chyba część klas miała o tej porze godzinę wychowawczą lub wf i mogłaby się pojawić. No ale nauczyciele potrafią tylko narzekać, a żeby się uaktywnić, to już zaciężko?????

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.