środa, 29 czerwca 2022

Kraj

  • 2 komentarzy
  • 4917 wyświetleń

Obchody Święta Policji w Ełku

W piątek w Ełku odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Komendant Powiatowy Policji w Ełku insp. Marek Hyzopski wręczył wyróżnionym policjantom odznaczenia i akty mianowania na wyższy stopień służbowy.

24 lipca 2009 roku o godzinie 13.00 na placu przy Urzędzie Miasta w Ełku odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Komendant Powiatowy Policji w Ełku wręczył ełckim policjantom odznaczenia i akty mianowania na wyższy stopień służbowy. W tym roku odznaczonych zostało 4 funkcjonariuszy, natomiast awans na wyższy stopień służbowy otrzymało 52 policjantów.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał st. asp. Tomasz Karwowski- kierownik Rewiru Dzielnicowych w Starych Juchach. Policjant ten aktywnie działał przy realizacji organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP i Komendę Główna Policji konkursu pod nazwą „Gmina Wiejska Przyjazna Dzieciom”. Czynnie uczestniczył w realizacji projektu Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach pt. „Zdrowe i Bezpieczne Pacholę w Przedszkolu i Szkole”. Projekt ten został bardzo wysoko oceniony i otrzymał wyróżnienie zajmując 14 miejsce spośród ponad 600 nadesłanych prac konkursowych. Jednocześnie działania te przyniosły Gminie Stare Juchy certyfikat i tytuł „Gmina Wiejska Przyjazna Dzieciom”. Podniosło to prestiż władz gminnych i współpracujących organów Policji. W ich imieniu Wójt Gminy Stare Juchy i Komendant Powiatowy Policji w Ełku odebrali certyfikat w Belwederze.

Srebrne Medale Zasługi za „Długoletnia służbę” otrzymali asp. szt. Mirosław Tafelski i mł. asp. Andrzej Makowski. Wyróżnili się oni wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wyróżnieni policjanci są wysoce zdyscyplinowani, operatywni i zaangażowani w realizację zdań służbowych.

Odznakę „Zasłużony Policjant” w uznaniu zasług i osiągnięć służbowych otrzymał mł.asp. Krzysztof Baturo- Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Kalinowie.

Podczas uroczystości Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz wręczył nagrody pieniężne policjantom, osiągającym najlepsze wyniki w pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Ełku. Nagrody otrzymali: sierż. sztab. Sławomir Dąbrowski, sierż. sztab. Artur Cuper, sierż. sztab. Alfred Kareło i sierż. Adam Gontarski.

Ponadto rodzicom policjantów wyróżniającym się w służbie zostały wręczone listy gratulacyjne. Wyróżnieni policjanci to mł.asp. Stefan Wocial, mł.asp. Andrzej Szafranko, sierż. Anna Leniec, st. sierż. Adam Bogdziewicz, st.sierż. Patryk Grosfeld, mł.asp. Tomasz Rytelewski.

Komentarze (2)

Dlaczego takich przystojniaków nie ma w Grajewie???

byłam na tej uroczystość:):)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.