Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 14828 wyświetleń

O miłości, radości i nadziei...

Fundacja na rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego wraz z Parafią p.w. Świętego Ojca Pio i MDK zorganizowała koncert charytatywny pt. „O miłości, radości, nadziei”. W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Grajewie 23 listopada 2007 r. spotkali się ludzie o wielkim sercu.

Wystąpiły artystki scen warszawskich: Joanna Cortes, Grażyna Skowron - Matkowska oraz ks. Kazimierz Orzechowski znany z serialu TV "Złotopolscy", który jest pomysłodawcą i reżyserem przedstawienia. Koncert poświęcony był francuskiej piosenkarce Edith Piaf. Ks. Orzechowski przybliżał jej postać - opowiadał o kontrowersyjnym i dość burzliwym życiu, a wokalistki pięknie ilustrowały losy bohaterki piosenkami.

W przerwie koncertu została przeprowadzona licytacja, którą prowadzili przewodniczący Rady Fundacji G. Curyło oraz ks. T. Wilga. Licytowane przedmioty prezentowała, wcześniej w większości sama "zdobywała", prezes Fundacji A. Rutkowska, były to m.in. koszulki z autografami zespołu „Golec uOrkiestra”, Kayah, Pawła Zagumnego i Grzegorza Szymańskiego. Jedna z nich osiągnęła cenę 1000 zł, kupującym był Mirosław Rainko prezes BS w Szczuczynie. Oprócz koszulek można było zakupić piłkę z autografami legendy polskiego sportu śp. Kazimierza Górskiego i jego Orłów oraz komplet 30 książek z płytami CD, za który Dorota Kulikowska dyr. firmy "Unirol" z Grajewa zapłaciła 800 zł.

Dobrowolna kwota wrzucona do puszki przed wejściem uprawniała do wstępu na koncert, ciasteczko, za które fundusze również powędrowały do puszki Fundacji na pewno smakowało wyśmienicie. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego – aparatu USG – do Szpitala Ogólnego w Grajewie. Sama licytacja przedmiotów przyniosła ponad 4000 zł.

- Grajewo wcale nie jest takim małym miastem, a ja występuję tam, gdzie będę mógł opowiedzieć o życiu i twórczości Edith Piaf. Uważam, że była to kontrowersyjna, ale niesamowita postać. A hasło "O miłości, radości i nadziei", które dzisiaj nam przyświeca jest zdecydowanie najważniejsze w życiu każdego człowieka - mówił ks. K. Orzechowski za kulisami grajewskiej sceny.

e-Grajewo.pl


piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (4)

Fajnie doobry cel

dzialania fajne ale ,....
jaka to pomoc przy dlugach milionowych, bez ogolnokrajowych rozwiazan ..?

Wspaniały koncert, gratulacje dla organizatorów, szczytny cel.

Ksiądz Tomasz Wilga jest wielki umie organizować u niego w parafii nawet zawsze coś zię dzieje takich u nas potrzeba ludzi

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.