Wiadomości

  • 44 komentarzy
  • 13358 wyświetleń

Nowy zastępca w Grajewie

Zygmunt Kruszyński  (były dyrektor SP2 w Grajewie) został zastępcą Burmistrza Miasta Grajewo, zastąpi na tym stanowisku ustępującego Przemysława Chylińskiego. Kruszyński w roku 2005 przeszedł na emeryturę po 30 latach pracy w oświacie.

 

 

Kompetencje Zastępcy Burmistrza Miasta:Do zadań Zastępcy Burmistrza należy w szczególności nadzór nad:
1) funkcjonowaniem infrastruktury miasta;
2) gospodarką nieruchomościami miasta;
3) ochroną środowiska;
4) gospodarką przestrzenną;
5) rozwojem gospodarczym i inwestycjami.
2. Zastępca Burmistrza bezpośrednio nadzoruje pracę następujących Wydziałów:
1) wydziału inwestycji i pozyskiwania środków;
2) wydziału gospodarki komunalnej;
3) wydziału nieruchomości i planowania przestrzennego.
3. Zastępca Burmistrza sprawuje nadzór nad wykonywaniem zadań przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
4. Do zadań zastępcy Burmistrza należy także:
1) przedkładanie  Burmistrzowi  projektów  zarządzeń  Burmistrza  wynikających  z zakresu  pracy  nadzorowanych Wydziałów;
2) wydawanie poleceń służbowych Naczelnikom i pracownikom nadzorowanych Wydziałów;
3) opiniowanie propozycji zmian kadrowych w nadzorowanych Wydziałach;
4) wydawanie  z upoważnienia  Burmistrza  decyzji  administracyjnych  w indywidualnych  sprawach  z zakresu administracji publicznej;
5) prowadzenie innych spraw miasta w zakresie ustalonym przez Burmistrza.

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

S61 Guty-Szczuczyn zderzenie 2 tirów

Komentarze (44)

wreszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu. Powodzenia Panie Kruszyński

o Boże !!!!!!!!!!!

no to jeszcze burmistrza zmienic i moze cos sie ruszy w tym smutnym miescie

Myslalem ,ze burmistrz jest poza ukaladem .Mylilem sie . Mysle ,ze juz drugi raz nie nabierze mieszkancow

gratulacje---pomogę zawsze ,,przesunąć kamienie,,we wskazane miejsce--powodzenia

Coś podobnego "właściwy"!!!

Boże widzisz i nie grzmisz !

Proszę pomyśleć o OBWODNICY Grajewa i zainteresować tym Burmistrza.

Bardzo dobry wybór!

to jest początek końca Adasia

No i bardzo dobrze. Pan Kruszyński to dobry, uczciwy człowiek. Nikt nie może powiedzieć o nim złego słowa. Dobrze zarządzał szkołą i na pewno sprawdzi się jako zastępca burmistrza.

Były zastępca burmistrza był młody, niepozorny, a potrafił nieźle pozytywnie dla Grajewa kombinować.
Nowy zastępca ma lepszą posturę - ???... ale czy coś to pomoże?

Gratulacje dla Naszych Włodarzy z powodu wspaniałego wyboru. Najodpowiedniejszy i do tego człowiek z "jajem", na właściwym miejscu. Powodzenia Panie Zygmuncie.

emeryt i jeszcze na stołek co to nie ma innych chętnych i uczonych

Faktycznie to nie znam człowieka ale skoro jest na emeryturze od 8 lat to znaczy że nie jest pierwszej młodości. Praca zastępcy jednak wymaga energii a wiek ma swoje prawa.

Barbara, nie pomyliłaś tego pana z kimś innym?

To juz nie ma ludzi w sile wieku? NIE!emerytów? Ludzie dajcie pracować młodym zdolnym!

Powiadają starsi wiekiem mądrzy Polacy „ Przysłowia ludowe - mądrością ludu „ Coś jest w tym szczerego i prawdziwego !„Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim na raz dogodził „.Przysłowie to pokazuje nam, że nie zależnie od tego jak będziemy się starać dogodzić każdemu z osobna to i tak jest to nie możliwe do wykonania. Zawsze znajdzie się człowiek, który ma własne potrzeby, często odmienne od potrzeb innych ludzi. I jeszcze jedno - mądrość ludowa dla wiecznych opozycjonistów „ Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje „. *** Panie Kruszyński ! Gratulacje ! Słuchaj Pan głosu ludu !Ponoć „ Dla chcącego to nic trudnego !!! „ Powodzenia,zdrówka oraz wszelkiego Błogosławieństwa Bożego na tej nowej drodze życia !!!

Fajnie jak ktos madry z doswiadczeniem na stanowisku ,szkoda tylko ze blokuje miejsce dla mlodego bezrobotnego bedac juz emerytem

niczego nie ujmując Panu Kruszyńskiemu, ale czy w Grajewie nie ma mądrych, wykształconych ludzi w wieku produkcyjnym załgujących na to stanowisko? Niech ci którzy przeszli na emeryturę na niej pozostaną! Młodzi ludzie są wykształceni i nie mają pracy! Dajcie im szanse!

Gratulacje Panie Zygmuncie :)

Najlepiej emeryt! To brakuje ludzi młodych do pracy! Przecież jest takie bezrobocie!

Nareszcie dobra wiadomosc :) Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu...Pan Zygmunt jest bardzo dobrym czlowiekiem! Zorganizowany i co najwazniejsze wie, jak postepowac z ludzmi. Zycze mu sukcesow w pracy. Bardzo sie ciesze, ze bedzie pomagal mlodemu panu burmistrzowi w zarzadzaniu naszym miastem. Wspolnie moga wiele zdzialac. Gratulacje!!!

Wspaniala wiadomosc! Gratulacje dla Pana Zygmunta! Skoro juz zostal wiceburmistrzem to moze wplynie na odpowiednich ludzi aby wzieli sie za remont naszego Dworca Kolejowego? To taka perelka, ktora warto byloby odswiezyc...skoro nawet Elk wzial sie za swoj dworcowy budynek i z takim rozmachem zamierza go odremontowac to moze i u nas zabytek odzyska swoj blask? Panie Zygmuncie w panu nadzieja, bo jakos nasze wpisy na tym portalu nie robia zadnego wrazenia na panu Staroscie ani na innych, ktorzy mogliby ale im sie nie chce :( Taki piekny budynek a my podrozni musimy kupowac bilety w zagrazajacej zyciu ruderze a po wyjsciu przed "budynek" mozemy sobie ewentualnie postac oczekujac na pociag....to naprawde godne pozalowania, ze tyle lat byli i sa u wladzy ludzie wydawaloby sie sensowni ale nic z tego nie wynika...wiem, ze jak swiat swiatem jeszcze sie taki nie urodzil, ktoryby Grajewiakom dogodzil ...jednak mysle, ze w sprawie Dworca wiekszosc mieszkancow zgodzi sie ze mna. Dworzec jest prawie odremontowany. Czy naprawde tak trudno dokonczyc dziela i pokazac go swiatu? Czemu nie mozemy sie zsolidaryzowac i zadbac o to co nasze? Odrobina zachodu a jaki bylby efekt! I wowczas mozna byloby zaprosic media i zaprezentowac bezcenny skarb architektury. Bylaby to swietna reklama dla miasta! Uwazam, ze w XXI wieku nam - podroznym nalezy sie odrobina luksusu! Reasumujac nasz dworzec to powinien byc priorytet dla wladz, dzieki temu wasze notowania tez by wzrosly. W koncu po latach ludzie powiedzieliby, ze wladze stanely na wysokosci zadania. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze jest mnostwo innych waznych i wazniejszych spraw, jak chociazby smieci. Lecz badzmy szczerzy, temat dworca jest spychany wciaz na inne tory, pytam dlaczego? Czyz to nie jest istotna dla nas sprawa? Moze my nie potrafimy poprostu dogadac sie i zlozyc podania o dofinansowanie na remont zabytku? A moze nie umiemy logicznie zagospodarowac tego budynku czy terenu? Tu nie trzeba miec dyplomu architekta czy byc fachowcem od ustawiania szaf. Wystarczy polaczyc Dworzec Kolejowy z Dworcem Autobusowym i po sprawie! O ile byloby przyjemniej dla oka ...ach byloby ....

Boże ,czy grajewianie nie wiedzą, że burmistrz i Kruszyński są z układu /???????

Wiadoma sprawa nasze miasto - jest miastem emerytów i rencistów, młodzi ludzie po studiach nie mają pracy! A tutaj emeryt zatrudniony.

Gratuluje Panie Zygmuncie!

Widocznie pan burmistrz juz nie moze ogarnac co dzieje sie na jego podworku

Był młody zastępca i nie wytrzymał ciśnienia, a Pan Zygmunt to stary porządny sprawdzony materiał.

Jest wiele młodszych osób, które są rozwojowe, a emeryci powinni wspierać je ,, swą życiową mądrością'' - gratis a nie blokować szansę innym. Mam tu na myśli również radnych - emerytów.

Justyna ma rację. Dworzec to raz , a dwa to przywrócić rynek i stare miasto do Grajewa. Macie plany na rewitalizację centrum ? TO weźcie się do roboty !!! A nie tylko afery i kombinacje!! Proszę o zrozumienie młodych ludzi a nie tylko obrabianie tyłków i kasa do kieszeni. Dziękuję

znowu nauczyciel :) będzie super

Kruszynski przygotowywał kampanie wyborczo pana burmistrza, to tylko mały dowód wdzięczności.

dlaczego nie umieszczono mojego komentarza? bo był o łapówkarstwie..

Wspolczuje pracownikom UM .

Czytając niektóre wpisy można by sądzić ,że niektórym coś sie poprzewracało w głowach.Był młody zastępca to pisali że niedoświadczony,że nic nie działa itp.Jest doświadczony to piszą ,że za stary,że emeryt to nie nadaje się ,że blokuje miejsce młodym itp.Siedzą tacy w domach przed komputerkiem,nic w życiu nie osiągneli,nie mówiąc już żeby coś zrobili od siebie dla tego społeczeństwa i stukaja w klawisze wylewając żółć i swoje frustracje.Weszą układy,wietrzą sensację.Jest takie powiedzenie:psy szczekają,karawana idzie dalej.Gratulacje panie Kruszyński.Rób pan w końcu porządek.Do końca kadencji jeszcze rok.Dasz pan radę.Pomożemy.

ludzie weźcie na wstrzymanie, ile w was zawiści !!!!!!!!!!

To nieprawdopodobne,ze w Grajewie nie ma mlodych,wyksztalconych,inteligentnych ludzi z predyspozycjami przywodczymi,ktorzy nadawaliby sie na to stanowisko.Pan Kruszynski to emeryt I tak powinno zostac.

ty ,,oni zyją,,, chyba tylko mlaskasz wszędzie tym jęzorem i siedzisz na ...ie i nic się tobie nie podoba,,czep się lopaty i powolutku ,,dojdziesz do celu,,

PYTANIE DO BURMISTRZA - Panie Burmistrzu, czy będę musiał zwrócić bonifikatę, którą otrzymałem przy wykupie mieszkania komunalnego? jeżeli sprzedam mieszanie lub je przekształcę na inny lokal niż mieszkalny przed upływem 5 lat od daty wykupu. Proszę o informację ogólnie dostępną, ponieważ są różne opinie na ten temat.

Ci co piszą peany na cześć tego pana,to go nie znaja.

Beatko - zapewne z Grajewa -nie trzeba znać człowieka aby jemu dobrze życzyć , szczególnie gdy tym dobrem może być dobro społeczne tzn nas wszystkich ! Tobie i innym zawsze życzę dobrze w dobrym ! Zdrówka i Miłego dzionka ! Szczęść Boże !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.