wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 7290 wyświetleń

Nowy Zarząd Koła Wędkarskiego

Nowy Zarząd Koła Wędkarskiego

W lutym br. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła 83 w Grajewie Polskiego Związku Wędkarskiego.

Podczas posiedzenia na 4 lata powołano Zarząd Koła w skład którego weszli: Dariusz Lipski, Jerzy Bogdan, Robert Ceglarek, Stanisław Kowalewski, Hubert Kapla, Arkadiusz Wróblewski i Ryszard Gąsiewski. Prezesem został Ariel Gudanowski. (fot. 1)

Do składu komisji rewizyjnej powołano: 
Andrzeja Łagunę, Andrzeja Kruszewskiego, Artura Modzelewskiego oraz Krzysztofa Rogińskiego.

Wybrano także członków sądu koleżeńskiego - Adam Łepkowski, Łukasz Rzepecki oraz Bogdan Danowski


W 2017 r. wędkarze planują zarybianie wód jezior Toczyłowo i Mierucie, rzek Ełk, Jegrznia i Wissa m.in.: karpiem, karasiem, linem, jaziem, kleniem, szczupakiem, sandaczem oraz pstrągiem. Ma nadal funkcjonować Społeczna Straża Rybacka, a wzorem lat ubiegłych organizowane będą zawody wędkarskie i sprzątanie brzegów jeziora Toczyłowo. Zarząd koła nie rezygnuje tez z prowadzenia szkółki wędkarskiej.

Zgodnie z zapewnieniami wszystkie dotychczasowe zadania będę kontynuowane a także planowane jest utworzenie nowej strony internetowej, zwiększenie liczby strażników Społecznej Straży Rybackiej. Wędkarze mają mieć łatwiejszy dostęp do monitorowania zarybień oraz do zakupienia jednodniowych i okresowych pozwoleń wędkarskich – wymienił Ariel Gudanowski, Prezes Koła 83 w Grajewie Polskiego Związku Wędkarskiego.

Należy pamiętać, że za nielegalny połów ryb grozi kara grzywny, za kłusownictwo nawet pozbawienie wolności. Wędkarstwo jak każde hobby wymaga wkładu finansowego. Koszt egzaminu na kartę wędkarską wynosi 30 zł, wpisowe 25 zł, opłata roczna 211 zł. Warunkiem niezbędnym uprawiania wędkarstwa w Polsce jest posiadanie karty wędkarskiej. Aby uzyskać stosowne uprawnienia należy zgłosić się do siedziby Koła 83 w Grajewie i zdać egzamin na kartę wędkarską. Po otrzymaniu zaświadczenia z pozytywnym wynikiem i aktualnym zdjęciem należy zgłosić się do Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Grajewie, gdzie zostanie wydany stosowny dokument. Chcąc zostać członkiem Koła 83 Polskiego Związku Wędkarskiego i móc łowić we wszystkich wodach Okręgu Mazowieckiego należy opłacić coroczne składki.


Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie Koło 83 w Grajewie, os. Południe 47.
Godziny otwarcia: poniedziałek, środa, czwartek godz. 9.00 – 13.00, wtorek 15.00 – 17.00
tel. Prezes 500 003 739, Skarbnik 500 003 738


Redakcja e-Grajewo.pl z okazji zbliżającego się Dnia Wędkarza (19.03.) życzy wielu dobrych chwil, by siedząc z wędką nie było nudno, by każda wyprawa zakończyła się sukcesem i każdy złowił taaaaaką rybę. Połamania kija :)

Linów, jazi, brzanek, krąpi
Niech Wam Bozia nie poskąpi,
Od boleni i lipieni,
Niech się w rzekach pięknie mieni,

Więcej leszczy, mniej jazgarzy,
Niech Was słonko nie poparzy,
Mnóstwa zacięć, pięknych holi,
dobrej woli i mniej trolli,

Pełnołuskich i sazanów
Mniej czapli i kormoranów, 
I wódeczki i śledzika,
Więcej NO KILL, mniej sadzyka.

Pstrągów, kleni, wzdręg i płoci,
Rybki złotej, co "ozłoci",
I mniej żółci na wątrobie,
Życzymy wszystkim Wam... i sobie.

 

zobacz też:
Wieści z ZSM nr  1 (Szkółka Wędkarska)

Wicemistrzowie Europy zGrajewa

 

Komentarze (12)

Niech nowy zarząd zajmie się nie tylko kłusownictwem ale też zatruwaniem w/w jezior przez strumyki odchodów płynące od gospodarstw rolnych wprost do jeziora. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy przejechać się rowerem do Mieruć. Zatruwanie jest stokroć gorsze od kłusowania, bo niszczy życie biologiczne w jeziorze.

Cieszy mnie fakt że Pan Ariel został prezesem. Jest to człowiek któremu na prawde zależy.. Jak się z nim rozmawia to widać że wędkarstwo to jego pasja i ma wiele ciekawych pomysłów. Jeszcze raz gratuluje i życzę samych sukcesów.

Moze wkoncu pozadnie zarybiac beda bo sie wykupuje karty a tam studnia zero ryb

Nie rolą Zarządu jest ściganie trucicieli jeziora od tego jest sołtys,ochrona środowiska i sanepid.ciekawe czy ryby z jeziora Mirucie nadają się do konsumpcji?

Prosze sprawdzic co dzieje sie 100 m od brzegu przy
drodze z Mperuc do B ogusz pryzma obornika okolo 100 ton systematycznie polewana gnojowica ku uwadze strazy rybackiej wedkarz

Gratulacje! Powodzenia :)

tw-bolek - jeśli coś takiego zauważyłeś to dlaczego nie zainterweniowałeś? W zarządzie jest 8 osób a prawie 600 wędkarzy . Jeśli Ty nie pomagasz i nie działasz to nie oczekuj od innych.

przez ta organizacje na Toczyłowie nie ma mostu/molo i małej przystani dla łódek, kasa była ale nikt na siłę uszczęśliwiać nie będzie zawetowali to kasa poszła gdzie indziej.

Ta kasa poszła na leczenie "powiatowy" i jak widać co pisze bez sukcesu.

w Mieruciach można interweniować każdego dnia. Tam szambo codziennie się leje do jeziora. Najlepiej to widać zimą na śniegu. Wszyscy o tym wiedzą i nic nie robią. Strażnik gminny .... szkoda gadać, byle jak najmniej interwencji. Tak jest w każdej wsi położonej nad jeziorem.

Jest chyba coś takiego jak:Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Grajewie oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Policja i do tych urzędów winno się chyba kierować uwagi dot.zatruwania jeziora a nie obarczać Społeczną Straż Wędkarską.

Masz racje kolego wędkarzy tylko niektórym nie wytłumaczy się.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.