Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 3058 wyświetleń

Nowy wóz strażacki trafi do OSP w Bełdzie

19 stycznia br. Maciej Wąsik, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził zestawienie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki przyznanym środkom do strażaków ochotników trafi ponad 450 nowych pojazdów.

 

Wsparcie pozwoli zakupić średni samochód jednostce z Bełdy. 

 

W Podlaskiem potencjał ratowniczy Ochotniczych Straży Pożarnych wzbogaci się o 6 samochody średnie (Kamienna Stara, Turośl, Tykocin, Jaziewo, Dąbrówki, Bełda), 2 samochody ciężkie (Knyszyn, Mielnik) oraz 5 pojazdów lekkich (Nowa Wieś, Szypliszki, Borkowo, Bujenka, Wysokie Małe).

 

W kraju do 456 jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich samochodów oraz 83 lekkie samochody. Ich łączna wartość to 383 mln zł, z czego około 175 mln zł to środki z budżetu państwa i firm ubezpieczeniowych.

 

 

Komentarze (2)

No i w końcu OSP Bełda będzie miała samochód średni przecież ona leży przy samej trasie 61 i taki samochód należał im się wcześniej a nie jednostkom co mają po kilkanaście km.do E-61. Gratulacje dla komendanta Podlaskiego PSP.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.