Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10492 wyświetleń

Nowy rozkład jazdy pociągów

Nowy rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych w województwie podlaskim ważny od 15 XII 2013 r. do 13 XII 2014 r.


1. W rozkładzie jazdy obowiązującym od  15 grudnia 2013 r. będą kursowały:
- 2 pociągi interREGIO, 
- 6 pociągów REGIO w komunikacji międzynarodowej,
- 53 krajowe pociągi REGIO – do 31 grudnia 2013 roku,
- 51 krajowych pociągów REGIO – od 1 stycznia 2014 roku.

2. Pociągi REGIO
Kolejowe przewozy pasażerskie na terenie województwa są realizowane przez spółkę Przewozy Regionalne na podstawie umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Umowa ta została zawarta na lata 2013 i 2014, dlatego wejście w życie nowego rozkładu jazdy nie przyniesie bardzo dużych zmian. Oferta przewozowa na rok 2014 będzie dostosowana do wielkości środków finansowych, jakie przeznaczył na kolejowe przewozy samorząd województwa.

● trasa Białystok – Łapy – Szepietowo  
- w relacji Białystok – Szepietowo – Białystok będzie kursowało 8 par pociągów regionalnych, tj. tyle samo co obecnie,
- 1 para pociągów w relacji do Łap będzie kursować do końca roku 2013;
● trasa Białystok – Sokółka – Kuźnica Białostocka / Suwałki
-  w relacji Białystok – Sokółka – Białystok będzie kursowało 5 par pociągów, czyli liczba połączeń nie zmienia się;
-  w bezpośredniej relacji Białystok – Kuźnica Białostocka – Białystok będzie kursowało 2 pary pociągów, również bez zmian;
- 1 para relacji Sokółka – Kuźnica Białostocka – Sokółka, tak jak obecnie
- 3 pary pociągów relacji Białystok – Suwałki – Białystok – bez zmian; 
● trasa Białystok – Ełk  
-  będą kursowały 3 pary pociągów REGIO;

● trasa Białystok – Bielsk Podlaski – Czeremcha  
-  1 para pociągów codziennego kursowania oraz 1 para z terminem kursowania w soboty i niedziele, zamiast obecnie 1 pociągu kursującego w soboty w relacji Białystok – Czeremcha i 1 kursującego w niedziele w relacji Czeremcha – Białystok; 
● trasa Hajnówka – Czeremcha – Siedlce 
- w relacji Hajnówka – Siedlce będą, jak dotychczas, 2 połączenia bezpośrednie, a w relacji powrotnej jedno połączenie bezpośrednie z Siedlec do Hajnówki i jedno z przesiadką w Czeremsze;
- na odcinku Hajnówka – Czeremcha oferta zostanie rozszerzona, obecnie w relacji Hajnówka – Czeremcha – Hajnówka łącznie z pociągami do/z Siedlec kursują 4 pary pociągów. W nowym rozkładzie będą kursować dodatkowe pociągi w piątki, soboty, niedziele, aby ułatwić dojazd do Hajnówki na weekend osobom, które pracują i uczą się w Siedlcach i Warszawie.   

3. Pociągi interREGIO

W nowym rozkładzie jazdy będzie kursował jeden pociąg tej kategorii – IR "ŻUBR” w relacji do/z Warszawy, który będzie odjeżdżał z Białegostoku w piątki i niedziele o godz. 18:55 (przyjazd do Warszawy Zachodniej o godz. 22:22). Z Warszawy Zachodniej pociąg będzie kursował w poniedziałki i soboty, odjazd o godz. 8:25 (przyjazd do Białegostoku o godz. 11:45). Podane godziny będą obowiązywać w terminie od 15 grudnia 2013 r. do 8 marca 2014 r.

4. Pociągi REGIO w komunikacji międzynarodowej na Białoruś
W nowym rozkładzie pojawi się trzecia para pociągów w bezpośredniej relacji  Białystok – Grodno – Białystok. Obecnie kursuje 2 pary pociągów. Będzie to poranne połączenie do Grodna (odjazd z Białegostoku o godz. 5:40). Z Grodna pociąg wyjedzie o godz. 10:20 (przyjazd do Białegostoku o godz. 13:22).

Przewozy Regionalne realizują połączenia w komunikacji międzynarodowej na podstawie umowy zawartej z Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na lata 2014 - 2015.


Komentarze (4)

Piszecie o rozkładach jazdy a kiedy w końcu w Grajewie wyremontujecie PKP bo strasznie wygląda i jest postrachem dla miasta

masło maślane, może ktoś? opisze to bardziej praktycznie niż filozoficznie '' wiem że, nic nie wiem''

masło maślane, może ktoś ? jest w stanie podać więcej informacji praktycznych a nie filozoficznych z tej informacji się dowiaduję że" wiem że nic nie wiem"

czytaj ze zrozumieniem, wszystkie opcje są opisane mi się zdaje, a jak mają napisać? po angielsku:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.